škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

70 Liraya Dört Filtre?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazot filtresinin değişmesi lazım. İnternette ararken rast geldim.
http://www.n11.com/skoda-fabia-14-tdi-2005-2010-bnm-bnv-motor-icin-bosch-filtreler-P43069983

Normalde bosch mazot filtresi 50-60 tl civarında. Geri kalanlar da 10 TL olabilir mi?

Sadece hava filtresini 10-15 TL den alıyorum. O da Mann ya da Mühle.

Ne dersiniz alınır mı?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hmm Yakıt filtresi seçince fiyat 99 oldu. şimdi oldu o zaman

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hava, yağ ve polen 10 ardan yukarı olmamalı...mazot filtresi59 lira mı?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mazot filtresi bi bosch var bir de yan sanayi var. yan sanayi az daha ucuz.

wellcome to "dizel bakımı"

boşa dizel bakımı pahalıdır diye demiyorlar işte. bujiyi değiştir keyfine bak değil dizel, bakım istiyor  :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mann ve mahle guzel markalardir yabana atilmaz ;)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi internette aşırı pahalı filtre.Bende internetten baktığımda senin dediklerine benzerdi fiyatlar.Ankara da şaşmazdan almıştım filtreleri Zeki Ünaldının ya bir altı ya da bir üstüydü.Ruhsattan şaşi numarasına bakarak veriyorlardı.İki hava filtesi 1 polen 1 yağ 1 mazot 60/70 lira vermiştim.Hepsi mahle.

Dükkanın adını hatırlamıyorum ama aynı hizada bir yan sokakğında da şah makine vardı.Mobil yetkili bayisi.Yağı da oradan almıştım.
Pahalı olan fltreler 1.6 tdi'da.Bizim Pdler ucuz.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
filtreleri aldığın yer yedek parçacı mıydı?  internet, taksit yaptığı için ve kargo ücretsiz olduğu için bana cazip geldi.

biz memur adamız, taksitle mezar satsalar onu bile şimdiden alırız.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;508071
filtreleri aldığın yer yedek parçacı mıydı?  internet, taksit yaptığı için ve kargo ücretsiz olduğu için bana cazip geldi.

Evet Yedek parçacı sadece Vw satıyor.Atılgan Vw mi Yılmaz Vw mi öyle bir adı vardı.Şuan evde olmadığı için kartvizitine bakamıyorum.bana il dışına da parça gönderdiğini söylemişlerdi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;508041
mazot filtresi bi bosch var bir de yan sanayi var. yan sanayi az daha ucuz.

wellcome to "dizel bakımı"

boşa dizel bakımı pahalıdır diye demiyorlar işte. bujiyi değiştir keyfine bak değil dizel, bakım istiyor  :)

abi iyi de benzinlininde benzin filtresi masrafı yok mu? benzin filtresiyle mazot filtresi arasında oynasa oynasa 20tl oynar. benzinlide buji değişimi dedin mi 50tl den aşağı buji yok adam akıllı.

ha bir de lpg filtrelerinin değişimi mevzusu ayrı bir boyut

dizelin periyodik bakımı fikrine oldukça karşıyım.

yağ aynı yağ
hava polen filtresi aynı fiyat
yağ filtresi aynı fiyat
bi değişirse yakıt filtresi fiyatı farklıdır
buji değişimi gibi bir sıkıntın yok mesela dizelde

öte yandan zırt pırt patlayan bobin gibi bi dert yok ;)

lpg bakımı yok.

dizelin nesi pahalı ben tam 4 senedir anlayabilmiş değilim..

diyolar ki turbo patlarsa? patlarsa patlasın abicim 1.5 milyar sıfırı revize ettirsen 800 e bitirirsin. benzinli araba alıyosun lpg taktırmaya 1.5-2 milyar baştan veriyosun. ya senin elinde patlamazsa turbo?

birisi bana dizelin bakımının masrafını açıklasın. yıllarca benzinli de lpg li de dizel de araba kullandım. bu arabada rahat ettiğim kadar hiç birinin bakımında rahat etmedim. yarım saat sürüyo yağ yağ filtre hava filtre mazot filtre çat çat çat pat pat pat bitiyo. timing kasabilirim bigün hatta :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;508074
Evet Yedek parçacı sadece Vw satıyor.Atılgan Vw mi Yılmaz Vw mi öyle bir adı vardı.Şuan evde olmadığı için kartvizitine bakamıyorum.bana il dışına da parça gönderdiğini söylemişlerdi.

atılgan bizim mekan sıkıntı yok. şehir dışına gönderimi var. ama sanrm eft sonrası gönderim yapıyor ;)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;508479
abi iyi de benzinlininde benzin filtresi masrafı yok mu? benzin filtresiyle mazot filtresi arasında oynasa oynasa 20tl oynar. benzinlide buji değişimi dedin mi 50tl den aşağı buji yok adam akıllı.

ha bir de lpg filtrelerinin değişimi mevzusu ayrı bir boyut

dizelin periyodik bakımı fikrine oldukça karşıyım.

yağ aynı yağ
hava polen filtresi aynı fiyat
yağ filtresi aynı fiyat
bi değişirse yakıt filtresi fiyatı farklıdır
buji değişimi gibi bir sıkıntın yok mesela dizelde

öte yandan zırt pırt patlayan bobin gibi bi dert yok ;)

lpg bakımı yok.

dizelin nesi pahalı ben tam 4 senedir anlayabilmiş değilim..

diyolar ki turbo patlarsa? patlarsa patlasın abicim 1.5 milyar sıfırı revize ettirsen 800 e bitirirsin. benzinli araba alıyosun lpg taktırmaya 1.5-2 milyar baştan veriyosun. ya senin elinde patlamazsa turbo?

birisi bana dizelin bakımının masrafını açıklasın. yıllarca benzinli de lpg li de dizel de araba kullandım. bu arabada rahat ettiğim kadar hiç birinin bakımında rahat etmedim. yarım saat sürüyo yağ yağ filtre hava filtre mazot filtre çat çat çat pat pat pat bitiyo. timing kasabilirim bigün hatta :D
Aynen, eski arabam 3 litre 5w30 yağ alıyordu, 110-120 civarı, bu 4,5 litre alır, 10w40 olduğundan yine aynı para...
Yağ, hava, polen 30 tl, dizelde de aynı, benzin filtresi 40 liraydı, bunun 60-70 civarı...fark bu mu???
onda bakım 200 tutsa, bunda 250 tutar, hepsi bu işte.
Ama LPG liyse bi de onun takım taklavatı girer ki, dizeli de geçer bakım tutarı.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi senin eski arabanin halt etmesiydi 3 litre yag nedir? Cim bicme makinesi mi bu?

Normalde arabalar 4-5 litre arasinda alir zaten

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;508071

Aldığım yerin kartvizitini buldum.Türkyılma vw imiş adı.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Türkyılmaz dan ölesiye tiksiniyorum. Gidince böyle "Bizim zaten musterimiz var senin skodana kalmadik" der gibi tavirlar, yukardan yukardan konusmalar, birsey sorunca iplememeler falan. Bir de birkac parca aldim yanlis parcaymis iade almadilar vs biraz sorun yasadim. Atılgani biliyorum bir kere gittim sıkıntı yaşamadım.

Mazotlu arabanin handikabi su bence. Sorun yasarsan maliyet artıyor.  Benzinlide buji buji kablosu bobin derken 500 lirayi gecmez ama dizelde  turbo turbo hortumu enjektoru vs derken eline alirsin (cuzdani)

Engin ben bizim takaya 5-30 yag atıyorum,10-40 i nerden duydun ki ? Benim bildigim kalin gelir zaten 3 silindir sevabina calisiyor motor.