škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Sipariş Öncesi Sorularım

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
akıl var mantık var otomatik vites araba hiç 80-90 na düşer mi tek sıkıntısı düz yolda hemen 7 ci vitese atması ama gaza basınca kickdown yapıp 5 e yada 6 ya atıyor.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;508957
akıl var mantık var otomatik vites araba hiç 80-90 na düşer mi tek sıkıntısı düz yolda hemen 7 ci vitese atması ama gaza basınca kickdown yapıp 5 e yada 6 ya atıyor.

1.33 Tam otomatik yaris 99 beygir, rampada 80 e düşüyor 3. vitese :uve:

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Korkunuz olması, octavia çok başarılı bi araç sınıfına göre :)

Çevrimdışı a_satik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Boş ambition yerine dolu 1.2 tsı elegance tercihim olurdu yıllık kilometre nizde tsı için uygun bence

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance her türlü parasını hakediyor sadece anahtarsız giriş ve çalıştırma için özel sipariş alıyolar hazırda bulunmuyor ve 8-10 hafta süre veriliyor (1.6 dizel için) 1.2'yi bilmem ama 1.6 dsg yeterli rampada düşme yaşamadım yaşıycamıda sanmıyorum rampada 80-90'a düşen kişi %20 eğimli rampaya 81-91'le girmiş olabilir :)

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Her iki aracı kullanan biri olarak Octavia 1.2 tsı jetta 1.2 tsı a göre çok daha iyi diyebilirim. Arabanın çekmeme - gitmeme - cansizlik durumu yok. Beklentiye göre Aile arabası için yetecek performans var ama beklentileri daha fazla olanlar için ise sıkıcı araba kategorisine girer diyebilirim.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI'ın performansı düzde 1.6 TDI'dan daha iyi, maks tork aralığına bakın, 1400 devirden 4000e kadar, dizelde 1500den 2750ye kadar, maks gücü de 4500'den 5500e kadar, dizelde 3000'den 4000e kadar. 1.2 TSI 75 kg kadar daha hafif aynı zamanda. Ve her ne kadar 1.2 olsa da Düz'de rollde ve dragda denk güçteki bir turbo benzinli araç, turbo dizeli her zaman geçer. 1.2 TSI'ın 0-100'ü yarım saniye daha iyi, performans konusunda şüphe duyulacak hiçbir durum yok. Halk arasında 1.2 motor fındık motor olarak bilindiği için çekmez gibi bir algı oluşuyor çoğu insanın kafasında, ama yok öyle bir durum.

Çevrimdışı atalayg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Octi 1.2 tsı dsg si lan bır arkadaşım 215 yaptigini söylemişti...

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Toyotanın otm. vitesi normalde düz vitestir robotlu dediğimiz şekilde sonradan otm. yapılmış düz şanzımandır bikgibize ama 2015leri bilmiyoeum öncekiler böyleydi.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim açımdan söylüyorum anahtarsız çalıştırma keyfe keder bir donanım. Ayrıca TSI sizin için daha uygun gibi görünüyor. Yukarıda bir arkadaş TDI ın daha kısa aralıklarla güç aktardığını belirtmiş. Doğru ancak benzinlide 5500 devirde ulaştığınız hıza dizelde 4000 devirde ulaşırsınız. İster dizel ister benznl alın kesinlikle sizi pişman etmeyecek bir araç. Fileler dışında belirttiğiniz ekstraları ben pazarlıkta hediye olarak aldım. İyi pazarlıkla alabilrsiniz. Bir de tok bayilerle pazarlık yapılmıyor. Örneğin Konya ve Antalya bayileri. Ben de Konya'da olmama rağmen Denizli'den aldım. Şimdiden hayırlı olsun.