škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Anahtarsız Çalıştırma

m@hm@ · 16 · 8143

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı alırken satıcı anahtarsız çalıştırma ve giriş için 8-10 hafta süre vermişti beklememek için sipariş etmedim merakım bu donanımı sipariş etsem taktırma durumu varmı? Bu konu hakkında Bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Passat ve audilerde yedek parça olarak geliyor ve servis tarafından kodlanarak takılıyor anlaşılan Skodada yok

fabialife

• Ziyaretçi
maalesef böyle bir şansın yok sanıyorum. anahtarsız çalıştırma sadece bir parçadan ibaret değil, aracın yazılımı ve bazı özellikleri doğrudan veya dolaylı olarak ilişkili.
kendi aracımdan örnek vereyim; araca yaklaşınca aynalar açılıp kapı aydınlatmaları yanıyor, kapılardaki açma düğmelerine basınca kapı kilitleri açılıyor.
araca girince immobilizer ve sistem ile bilgi alışverişi yapıp kendini tanıtıyor. marş butununa birinci basışta kontağı açıyor ve donanımları check ediyor. ikinci basışta veya bir defa uzun başışta aracı çalıştırıyor
anahtarı aracın içerisinde unutup kapıdaki kapama tuşuna bastığınızda sesli ikaz verip kapıları kilitlemiyor.
araç marş alırken motorun sıcaklığı ve ısıtma bujilerinin devreye girip girmeyeceğini kontrol edip gerekirse devreye sokup ısıttıktan sonra kendiliğinden çalıştırıyor vs.
aklıma gelenler bunlar daha başka bağlantıları da var. her marka donanımda bu özellikler olmasa da üst seğment arabalardaki gibi araçta ön hazırlık ve yazılım desteği olmadan ilave şansı olmaz.
skoda da ve özellikle oktavya da bunun olduğunu hiç sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2015, 23:43:51 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Sonradan taktırma olursa ben de yaptırabilirim.
Sırf 2 ay beklememek için anahtarsız çalıştırma almadım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz araştırayım konuyu belki bi yöntemi vardır :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;509153
maalesef böyle bir şansın yok sanıyorum. anahtarsız çalıştırma sadece bir parçadan ibaret değil, aracın yazılımı ve bazı özellikleri doğrudan veya dolaylı olarak ilişkili.
kendi aracımdan örnek vereyim; araca yaklaşınca aynalar açılıp kapı aydınlatmaları yanıyor, kapılardaki açma düğmelerine basınca kapı kilitleri açılıyor.
araca girince immobilizer ve sistem ile bilgi alışverişi yapıp kendini tanıtıyor. marş butununa birinci basışta kontağı açıyor ve donanımları check ediyor. ikinci basışta veya bir defa uzun başışta aracı çalıştırıyor
anahtarı aracın içerisinde unutup kapıdaki kapama tuşuna bastığınızda sesli ikaz verip kapıları kilitlemiyor.
araç marş alırken motorun sıcaklığı ve ısıtma bujilerinin devreye girip girmeyeceğini kontrol edip gerekirse devreye sokup ısıttıktan sonra kendiliğinden çalıştırıyor vs.
aklıma gelenler bunlar daha başka bağlantıları da var. her marka donanımda bu özellikler olmasa da üst seğment arabalardaki gibi araçta ön hazırlık ve yazılım desteği olmadan ilave şansı olmaz.
skoda da ve özellikle oktavya da bunun olduğunu hiç sanmıyorum.
Bahsi geçen aracınız hyundaı acsent mi,eğer öyleyse octavia da aynı özellikler olması gerek mantık açısından bakmak gere.zira aynı segment diye biliyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlar alt yapı olarak bu donanımı sonradan taktırıp kullanmak için  uygundur sıkıntı uygulaması meşakat ve masraflı olmasındadır,servisler zaman&kar marjı nedeni ile pek yanaşmaz bu işe.Çözüm;Bu ve bu tip upgrede (yükseltme&arttırma&değiştime&geliştirme)işlerini dışarıda özel yapan kişi yada kuruluşlara danışıp talep etmektir.Maddi külfetini göze altıktan sonra herşeyi ile orjinal&fabrikadan çıkmış gibi de baz donanım bir aracı full+full e çevirip teslim ederler,yeter ki paraya ve gerekli olan zamana kıyın.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;509301
Araçlar alt yapı olarak bu donanımı sonradan taktırıp kullanmak için  uygundur sıkıntı uygulaması meşakat ve masraflı olmasındadır,servisler zaman&kar marjı nedeni ile pek yanaşmaz bu işe.Çözüm;Bu ve bu tip upgrede (yükseltme&arttırma&değiştime&geliştirme)işlerini dışarıda özel yapan kişi yada kuruluşlara danışıp talep etmektir.Maddi külfetini göze altıktan sonra herşeyi ile orjinal&fabrikadan çıkmış gibi de baz donanım bir aracı full+full e çevirip teslim ederler,yeter ki paraya ve gerekli olan zamana kıyın.

Biraz daha açarmısınız? Bildiğiniz yer varsa öğrenmek isteriz

Çevrimdışı tycho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
aracimda bu donanim mevcut ve kapi kollari ile kontak kisminin sonradan anahtarsiz girise entegre edilebilecegini dusunmuyorum. araba anahtari yaninizdaki insandaysa bile algilamiyor hatta anahtar arabanin icinde kalmissa kapilari kilitlemiyor.
ancak fabrika uretimi ile mumkun oldugunu dusunuyorum

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;509307
Biraz daha açarmısınız? Bildiğiniz yer varsa öğrenmek isteriz

http://enderelektronik.com.tr/

İnternette arama yaparsanız benzer biçok işletme var farklı şehirlerde.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tycho;509309
Merhaba
aracimda bu donanim mevcut ve kapi kollari ile kontak kisminin sonradan anahtarsiz girise entegre edilebilecegini dusunmuyorum. araba anahtari yaninizdaki insandaysa bile algilamiyor hatta anahtar arabanin icinde kalmissa kapilari kilitlemiyor.
ancak fabrika uretimi ile mumkun oldugunu dusunuyorum

Değerli Arkadaşlar,
Fabrika dediğimiz yerlerde upgrade merkezleridir,sadece olanak ve imkanları dahilinde parçada üretirler,
Orada üretilmiş olan bir donanımı temin edinirseniz eğer biraz uğraşarak belki fabrikadaki kadar simetrik olmasa da aracınıza kendiniz dahi entegre edebilirsiniz sadece belki birkaçını heba eder tecrübe edindikçede daha iyi iş çıkarıp daha çabuk yaparsınız lakin ne kadarda olsa fabrika işçiliği çıkaramasanızda işlevini fabrikadan çıkanla aynı yapar merak etmeyin yeterki yapın.

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtarsız calıştırma güzel gerçekten benim aracımda var araca anahtarı taşıyan kişi 1m yakınsa yanındakilerde kapıları ön kapı kollarının iç kısmına dokunarak açıp dış kısmına dokunarak kapatabiliyor. Başka araca binince anahtar deliğine parmak bastığınızda olmuyor değil :) sonradan yapımı çok maliyetli bazı araçlarda bcm değişimine kadar sebebiyet veriyor 3 ile 5bini gözden çıkarırsanızki bence gereksiz bu kadar para , yapılabilir...

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;509172
Bahsi geçen aracınız hyundaı acsent mi,eğer öyleyse octavia da aynı özellikler olması gerek mantık açısından bakmak gere.zira aynı segment diye biliyorum.

Hocam benim aracım i30 elite.
bu olay sadece seğmentle alakalı değil, markaları donanım özellikleri ile alakalı.
benim aracım 2012 model ve ondaki özellikler o zaman süperb dahil bir çok bir üst seğment araçta bile standart olarak yoktu. çoğunda hala yok.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yönlü yetkili servis ve özel bu işlerle uğraşanlardan edindiğim bilgilere göre anahtarsız giriş ve çalıştırma olabiliyor fakat biraz zahmetli ve riskli, yetkili servis böyle bir işlemin 10.000 TL'lere kadar çıkabileceği gibi olmama durumuda var giriş ünitesi ve çalıştırma ünitesi olarak 2 grup var giriş ünitesinde kapı kolları sensörlülerle değişiyor ve ilave olarak tesisat için ise tesisat kabloları değişiyor, iç ünite çalıştırma için ise kontak yeri ve direksiyonun altı değişiyor ilave bir verici konuluyor ve beyin yazılımı değişiyor işte o hazılımda çeşitli sorunlar çıkabiliyor ve skoda orijinal araçlarda kullandığı yazılımı vermiyormuş dolayısıyla bu işi yapan özel firmalar devreye giriyor,onlarda biraz daha beklenip yazılımın kusursuz olması gerektiği yönünde vede bu işlemlerin hepsini yaparsanız ve sorunsuz çalışsa bile yazılımdan dolayı  araç garanti dışı kalıyor, ben bu sevdadan vazgeçtim sizinde niyetiniz varsa vazgeçin :):) anahtar candır can :)