škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 2001 - 2006 arası farklar nelerdir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RainDay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hmm. Ben kaput bagaj tavan hariç boyalı olarak sanıyordum.

Etek altı deyince öyle anlaşılıyor. :S

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı RainDay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Direksiyon arızası ne kadar tutuyor bu aracın?

LPG taktırmak istediğimizde ne kadara mal oluyor?

Diğer kronik arızaları ne kadara hallediliyor?

İkinci el olarak alırken bu arabanın nerelerine bakmak gerekiyor?

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon arızası açı sensöründen kaynaklı ise 750 civarı direksiyon kutusundan kaynaklanıyorsa 2000-2500 civarı. lpg 900 tl den 3000 tl ye kadar var ortalama bişey 1300-1800 tl ye malolur. diğerleri ciddi sayılmaz.  ikinci el benzinli alırken motor kompresyon testi mutlaka yaptırmanız gerekir bu motorun durumu hakkında çok bilgi verir size.

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim araba aynı bu kasadan dizel sadece sağda solda siyah plastik şerit yok. ve bahsettiğim gibi direksiyon gösterge farklı. Araba alırken bence komptes felan hiç götürme derim. ben fazla inanmıyorum onlara. Bence ustaya götür baskı balata triger hepsine baksın. Özellikle tavsiyemdir bu zıkkım çok pahalı. Ben bizzat sordum. şu 3 şeyi kesin göster kardeşim kronik arızası fabianın

1 Elektrikli direksiyon pompası : fiyatı 2000- 2500 TL arası değişiyor.
2 Elektrikli  direksiyon Pompası üzerindeki hidrolik deposu : Fiyatı 1100 TL
3 ve bence en önemlisi Direksiyon kutusu 2 tip var arabaya göre değişiyor 1 tanesi 2500 TL. Diğeri ise 4500 TL.

Özetle araba alırken herkes boyaya motora bakıyor kompitese sokup.

Diğerleri atlanıyor. Onlarıda işini iyi bilen bir ustaya göster çünki fabia parçaları gerçekten pahalı ben bunu gördüm canın yanmasın...

Çevrimdışı RainDay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Söylediğin rakamlar çok yüksek. :S

Benim kazancım aylık 1.500 TL'ye bile zor geliyor. 4.500 TL bir arıza verirse bittim yandım demektir. :S

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunlar bilinen kronik arızalar illada başınıza gelecek diye bir şey yok. Allaha şükür 4 yıldır kullandığım arabada ciddi sayılabilecek bir olay yaşamadım. kaldı ki diğer markalarda bu tip şeyler var. İnşallah sizin için hayırlı olan aracı bulur kazasız belasız binersiniz.

Çevrimdışı RainDay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki araca bakarken bu arızaların vermeye yakın olduğunu nasıl anlarız? Belirtileri nelerdir?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon arızası, göstergede uyarı lambasının ara-sıra, sonraları da devamlı yanmasıyla kendini belli eder.
Zaten öncelikle arızanın ne olduğunu anlayacak usta bulmanız dert...sonrasında da bu arızayı giderecek ustayı bulmak.
Benim başımdan bu olay geçti, şu an araba alacak olsam Fabia 1 almam, fabia 2 de böyle bir söylenti olsaydı, onu da almazdım.
Yani size önerim böyle bir olasılığın denk gelmesini göze almadan, polo, ibiza gibi birşey bakmanız...onlarda da aynı sistem olmasına rağmen şimdiye kadar direksiyon arızası olanı duymadım.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı RainDay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@Engin E.

Polo'ların yeni kasaları çok hoşuma gidiyor fakat çok pahalılar.

2000 modelleri dürbün göğüs diye geçiyor sanırım onlar fena değil. 2000'in altı çok şekilsiz. Göğsü filan kötü görünüyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2002-2005 arası, çift yuvarlak farlı olan (9N1) kasa polo gayet konforlu ve donanım içeriyor, fabia ile aynı fiyatlarda bulunabilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)