škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia vs Golf

alper32 · 88 · 18729

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir devam ettiğim B sınıfından C sınıfı araca geçiş araştırmalarımı tamamladım.
Benim gibi kararsız arkadaşlar için izlenimlerimi aktarıyorum.

Yakıt ekonomisi - Konfor - Sorunsuzluk üçgeninde C sınıfı araç arıyordum.
Sırasıyla Corolla-Civic-Jetta araçları forumda belirttiğim sebeplerle elendi.

Geriye kalan Golf ve Octavia test sürüşlerimi dün tamamladım. Sonucunda Octavia almayı hayal ederek gidip Golf sipariş vererek döndüm.

Sebepler;
Octavia
-- Test sürüşüne kadar kağıt üzerinde hem donanım, görünüm hacim olarak iyi seçenekti.
-- Detaylı showroom incelemesinde küçük işçilik hataları fark ettim. Bagaj bölümünde açıkta kablo yerleşimleri gibi (uzun süre kullanacağım için benim için önemli)
-- Test sürüşünde rüzgar sesini 100 km den sonra fazla (corollaya göre az, honda ile aynı golften fazla) içeri alıyordu. Bu hacimle de ilgili.
-- Aracın sürüş karakteri çok hissiz geldi.
-- Octavia golfun sedanı olarak nitelendirilebilir aslında fakat malzeme kalitesi ve ses yalıtımı bir tık aşağıda.
-- Bagaj hacmi için değer mi diye uzunca düşününce Golf'te karar kıldım.
-- Ayrıca Skoda bayisinin (en az iki) VW den bile tok satıcı durumunda olması, özel sipariş geçmek için nazlanıp yakında gelecek araçları vermek istemesi, zaten aşırı yoğunuz her türlü satıyoruz havaları, dün itibariyle 500 tl zam gelmesi ve bana sadece 500 tl indirim yapmaları (VW %4 indirim yaptı) kararımda etkili oldu.

Özet;
Octavia "ben buyum sen bilirsin", Golf "beni seç" diyor,
Octavia mantık Golf aşk evliliği oluyor.

Benim gibi kararsız durumda olanların araçlarla ilgili sorularını taze taze cevaplayabilirim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende aynı ikilemde kalıp octavia aldım. benimkisi dediğiniz gibi mantık evliliği oldu sonradan aşka dönüştü (eşim hala arabayı kıskanıyor o derece). Böylece Keşke golf jetta alsaydım dedğim hiçbir nokta olmadı. Rüzgar sesi beni rahatsız edecek düzeyde değil. zaten golf de de mercedes standartlarında bir sessizlik yok dolayısıyla sesi duyduktan sonra ha 100 kmde duymusum ha 120 diye düşünüyorum.

herşey bir yana 5 kişi 750 km yola çıkıp valizlerle birlikte 2 tane buzdolabı (biri elektrikli biri buz kasetli) bagaja koyup hala yer kaldığını görünce yada yazlıga bisikleti sökmeden oldugu gibi bagaja atıp götürdükten sonra yerim ben o rüzgar sesini açarım teybi oohh mis  iyiki gof almamışım dedim.

ama her ne olursa olsun kişilerin kendi öncelikleri vardır saygı duymak lazım. Sizede golfle kazasız belasız mutlu akıcı sürüşler dilerim. Umarım arabanız ya mavi yada kırmızıdır. çünkü iki renk de golfe çok yakısıyor ve oldukça dikkat çekici.

saygılar

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hocam güle güle binin. Bu arada özel sipariş octaviamı teslim aldıktan 2 gün sonra zam gelmiş :)

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
aralarında fiyat farkı ne oldu acaba ?
ve hangi donanım sipariş verdiniz
kazasız ve keyifli sürüşler..

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin

Mantıklı güzel bir seçim olmuş

İnşallah rengi tungsten gri veya pasifik mavi dir

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;509486
Hayırlı olsun hocam güle güle binin. Bu arada özel sipariş octaviamı teslim aldıktan 2 gün sonra zam gelmiş :)

Sizin araba da gelmiş demek eryaman da korna bekliyorum :)

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;509489
Sizin araba da gelmiş demek eryaman da korna bekliyorum :)

1. etaptayım gördüğüm octilere sellektör atacağım :)

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sipariş geçtiğim araç
1.2 TSİ-DSG Comfortline GOLF - Tungsten Gri - Kum Beji Alacantara Döşeme
Opsiyonlarım (kdv dahil)
- Sürüş Konfor paketi 1510 tl
- Anahtarsız giriş ve çalıştırma 1095
- Yer tasarruflu stepne :) 119

Güncel fiyat: 71.423 (Sigorta ve Kasko hariç)
Teslimattaki indirim % 3 + % 1

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnternet sitesindeki  belirttikleri %5 indirim kodunu uygulattiniz mı
Kampanya bölümündeki

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,

Bence de Golf malzeme kalitesi olarak octavia dan bir tık daha üstün. Hele ki highline ve elegance karşılaştırılınca bu fark daha da bariz ortaya çıkıyor.

İç ve bagaj hacmi ihtiyacı olmadığı takdirde Golf daha mantıklı bir seçenek. Tabii bu ihtiyaçlar olmasaydı ben yine GTC den başkasına gitmezdim sanırım :)

Bu arada Tungsten Gri çok çok güzel bir renk.

Tekrar hayırlı olsun

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;509522
İnternet sitesindeki  belirttikleri %5 indirim kodunu uygulattiniz mı
Kampanya bölümündeki

Kampanya 2014 model araçlar için % 3
2015 araçlar için % 3 indirim sağlıyor.

Ben kodu almıştım ama bayi gerek yok biz size çıkartıyoruz dedi.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;509524
Hayırlı olsun,

Bence de Golf malzeme kalitesi olarak octavia dan bir tık daha üstün. Hele ki highline ve elegance karşılaştırılınca bu fark daha da bariz ortaya çıkıyor.

İç ve bagaj hacmi ihtiyacı olmadığı takdirde Golf daha mantıklı bir seçenek. Tabii bu ihtiyaçlar olmasaydı ben yine GTC den başkasına gitmezdim sanırım :)

Bu arada Tungsten Gri çok çok güzel bir renk.

Tekrar hayırlı olsun

Octavia malzeme kalitesi Jettadan iyi Golf ten kötü diyebilirim.
Ses yalıtımda sıralama ise Golf>Jetta>Octavia
Bagaj hacmi bizi de çok düşündürdü.
Octavia 576 Golf 400 lt bagaja sahip (stepne ile). Aradaki 176 lt belki senede 1 kere lazım olacak diye düşündüm.
Ve içine biraz sıkışmak uğruna Golf tercih ettik.
Tasarruflu stepne de avantaj sağlıyor. Bayide uygulattım, tatmin edici.

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Her iki aracı da kullanan biri olarak Golf'ün kalite olarak çok daha önde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle iç mekan kalitesi, sürüş dinamikleri ve kabin içi sessizlik olarak. Ama uzun yolda bagaj hacmi geniş aileler için biraz sorun olabiliyor. Yer tasarruflu stepne ile dediğiniz gibi biraz daha yer açılabiliyor Golf'ün bagajında.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;509550
Octavia malzeme kalitesi Jettadan iyi Golf ten kötü diyebilirim.
Ses yalıtımda sıralama ise Golf>Jetta>Octavia
Bagaj hacmi bizi de çok düşündürdü.
Octavia 576 Golf 400 lt bagaja sahip (stepne ile). Aradaki 176 lt belki senede 1 kere lazım olacak diye düşündüm.
Ve içine biraz sıkışmak uğruna Golf tercih ettik.
Tasarruflu stepne de avantaj sağlıyor. Bayide uygulattım, tatmin edici.

tekrardan hayırlı olsun

bi konuda fikrinize ihtiyacım var yer tasarruflu stepne zannederim ince stepneden bahsediyrsunuz yanlışsa lütfen düzeltin. stepne yuvasına konup üstüne keçe kapatılınca yine aynı hacim kalmıyor mu? anlayamadım o noktayı ?

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;509582
tekrardan hayırlı olsun

bi konuda fikrinize ihtiyacım var yer tasarruflu stepne zannederim ince stepneden bahsediyrsunuz yanlışsa lütfen düzeltin. stepne yuvasına konup üstüne keçe kapatılınca yine aynı hacim kalmıyor mu? anlayamadım o noktayı ?

Bagaj zemini iki kademeli. Yer tasarruflu stepne varsa alt kademeye iniyor ve bagaj derinliği artıyor. Dolayısıyla daha çok yer kalıyor. Ben tam boy stepne kullanıyorum Golf'te. Bagaj zemini mecburen üst seviyede. Ama o zaman da stepnenin içi ve kenarlarındaki boş alanları yine değerlendirebilmek mümkün.