škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 superb debriyaj titremesi acilll

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eczane_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar herkese hayirli gunler diliyorum 2012 model manuel superb im var serviste yeni baski balata degistirdim ayagimi hafif debriyajin ustune koyuyorum titreme biraz fazla oluryorbirde ilk kalkista boyle vurarak kalkiyor gibi baski balatan diye dusundum degistirdim ama sikintim gecmedi.ayni sikintiya yasayanlar varmi.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben yıllardır hem dizel hem benzinli araç kullandım fakat en son aldığım 2013 süperb te ilk günden beri debriyaj titremesi mevcut ayağını üzerine koyunca resmen hissediyorsun.
motor hocası arkadaşlarım bile aynı sorunu tespit ettiler kim binse titrşimi hissediyor , fakat Ankara ve İzmir skoda servisleri kesinlikle bunun normal olduğunu hiçbir sorun olmadığını söylediler.
Debriyaj pedalının üzerine ayağını koysan bir müddet sonra ayağın uyuşuyor , fakat sonuç yok....:gaz:

Çevrimdışı eczane_89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ubim;510126
Ben yıllardır hem dizel hem benzinli araç kullandım fakat en son aldığım 2013 süperb te ilk günden beri debriyaj titremesi mevcut ayağını üzerine koyunca resmen hissediyorsun.
motor hocası arkadaşlarım bile aynı sorunu tespit ettiler kim binse titrşimi hissediyor , fakat Ankara ve İzmir skoda servisleri kesinlikle bunun normal olduğunu hiçbir sorun olmadığını söylediler.
Debriyaj pedalının üzerine ayağını koysan bir müddet sonra ayağın uyuşuyor , fakat sonuç yok....:gaz:

hocam teşekkür ediyorum şimdi keyseri servisi uğraşıyor eğer bi gelişme olursa haber ederim.

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
manuel 2.0 tdı 4x4'ümde vardı, kiralık olarak bir süre sıfır km gelmiş ve 40.000 km kadar binilmiş 1.6 tdı da vardı bende ve hiç yaşamadığım bir sorun. enteresan gerçekten..

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Volant la alakalı bir sorun olabilir ..  Çoğu volkswagen araç kullananlarda bu sorun var ..

Çevrimdışı blackrose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunun giderildigini düşünüyorum  kardeşim saygılarımla.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eczane_89;509761
Arkadaslar herkese hayirli gunler diliyorum 2012 model manuel superb im var serviste yeni baski balata degistirdim ayagimi hafif debriyajin ustune koyuyorum titreme biraz fazla oluryorbirde ilk kalkista boyle vurarak kalkiyor gibi baski balatan diye dusundum degistirdim ama sikintim gecmedi.ayni sikintiya yasayanlar varmi.

Servisinde baskı balata değişimi için ne kadar alıyorlar acaba?

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayağınızı debriyaj pedalına koyduğunuzda gelen titreşim bana göre büyük ihtimalle volant kaynaklıdır. Citroen.de yıllardır buna alışmıştım ama zaten ayağınızın pedal üzerinde durmaması gerekiyor. Yani birde denemek için baskıyı aşındırmayın.

1.4 tsi manuel aracımda ise 10 senenin ardından rahata kavuştum. En ufak bir titreşim ya da başka bir sorun yok. Pedal tüy gibi. Kavrama harika. Dizel araçlar sarsıntılı çalışır. Sarsıntı her anlamda kabine yansır. Bu Volanta bağlı çalışan baskı balataya da yansıyor. Benzinli araçta olmaması tamamen motorun sarsıntısız çalışmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum.