škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akıllı telefon satışları aynen devam

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akıllı telefon satışları aynen devam

2009'un sonuna yaklaşırken "Bu yıl da şundan bu kadar satıldı." şeklindeki sonuçlar gelmeye başladı.

05/11/2009
        Akıllı telefon pazarında krize rağmen satışların hiç de kötü gitmediği ortaya çıktı. Canalys adlı bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre, son çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 4 artan satışlar, yıl sonunda yüzde 13'ü yakalayacak.

Aynı araştırmadan çıkan diğer sonuçlara göre pazarın lideri, yüzde 5 kayıp yaşasa da toplamda yüzde 40'lık pay ile Nokia. Finlandiyalı üreticiyi yüzde 21 ile BlackBerry'nin üreticisi RIM izlerken 3 numarada ise yüzde 18 ile Apple'ın olduğu görülüyor. Farkın iyice açıldığı bu noktada, ilk üç markayı yüzde 5 pazar payıyla HTC takip ediyor.

Mobil işletim sistemleri açısından da neredeyse aynı sıra ile Symbian, RIM ve Apple'ın ardından Microsoft'un Windows Mobile'ı görünüyor. Merak edenler için Android'in de Microsoft'un peşinden 5. olduğunu belirtmiş olalım.

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu ayfon alanlarıda ben anlamıyom doğru düzgün bi kamarası bile yok ama alıyorlar.Amaç internete girmekse o görevi yapan bir sürü telefon var.Belkide bana fiyatı pahalı geldiği için böyle düşünüyorum...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;46281
Şu ayfon alanlarıda ben anlamıyom doğru düzgün bi kamarası bile yok ama alıyorlar.Amaç internete girmekse o görevi yapan bir sürü telefon var.Belkide bana fiyatı pahalı geldiği için böyle düşünüyorum...

Fiyat konusunu bir kenara bırakırsak, kullanıcı dostu bir cihaz.Özellik kısıtlı belki ama olanlarıda yeterince rahat kullanılıyor olması insanı cezbediyor.

Şahsen, karışık ve kullanası zor dokunmatik ekrana sahip bir WM telefon alacağıma isterse 5 MP kamerası olsun.İphone alırım daha iyi gibime geliyor.Ekran dokunmatiği çok hızlı belkide o da kullanımı çok iyi hale getiriyor.

Yoksa HTC gözümde ama :).
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI