škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Firefox ilk kez Internet Explorer 6'nın önünde

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firefox ilk kez Internet Explorer 6'nın önünde

Ekim 2009'a ait sonuçlara göre internet tarayıcıları tarihinde ilk kez Firefox, Microsoft Internet Explorer 6'yı geride bıraktı.

06/11/2009
        Her ay açıklanan tarayıcı kullanım oranlarında ilk kez Internet Explorer 6'nın geçildiğine şahit oluyoruz. Toplamda 3 farklı sürümüyle önde giden Internet Explorer (IE) ailesi, en çok kullanılan ferdi IE6'nın önünde seyreden tarayıcı ise (başlıktan da anlamış olduğunuz üzere) Firefox.

Yüzde 64 kullanım oranı ile birinci sırada giden Internet Explorer, IE6 özelinde ise yüzde 23'e gerileyerek yüzde 24'lük Firefox'un arkasında kaldı. İlk ikiyi yüzde 4 ile izleyen Safari 3., yüzde 3.5'e yükselen Chrome 4., yüzde 2 ile gelen Opera ise 5. oldu.

Bu sonuçlara göre kullanıcı oranı kaybeden tek tarayıcı IE olurken, belli başlı rakiplerin hepsi minik minik de olsa ilerleme gösterdi. Acaba internete içerik üreten kişilerin IE6'dan yana yaşadıkları sıkıntı ve ettikleri bedduaların bu oranlardaki payı ne kadardır?
 Bu arada, Türkiye'de daha doğrusu "İstanbul'da tarayıcı durumları nedir?" diye merak ediyorsanız, Televidyon tarihinin en havada kalan projesi İnternet Süperstar'ın nihayet çekilen ilk bölümüne bir göz atmanızda fayda var. Buyrun buradan atın.

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;46283
İE 6 mı kaldı yahu, İE 8 var mis gibi...
:ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Satılan her bilgisayarda ve windows işletim sistemi yüklü her biglisayarda ie olduğunu düşünürsek büyük başarı.

IE'yi kullanmayı bırakalı 5sene oldu herhalde.

Firefox çok çok daha başarılı ve kullanışlı her yönden.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Her oturduğum bilgisayarda illa Firefox olucak fazlasıyla alışkanlık yapmış internet cafeye giderdim önce firefox yüklerdim yazlıkta :D

Gerçekten Firefox çok başarılı çok uzun zaman oldu hep Firefox kullanıyorum ve kullanmaya da devam edicem:ok::ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
internet explorer'ın özellikle eski versiyonları bana çok ilkel geliyor..:D Şirkette ısrarla İE'nin eski versiyonunu kullanıyorlar ya şaşıyorum nasıl dayanıyorlar.Yeni versiyonlarda en azından TAB özelliği var..En basitinden farklı site açmak için yeni bir explorer sayfası açmak, copy image location özelliği olmadan internet tarayıcı kullanmak beni deli ediyor :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde firefox kullanmak için kullananlar var onlar beni çileden çıkartıyor resmen.

Eskiden tab olayları yokken mecburen 2pencere açıyorduk , ama bunu hala firefox'ta yapan insanlar var:D 2tab açmak yerine 2pencere açıyorlar.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firefox :+1:
Saydım 21 tane eklenti yüklemişim daha ne olsun. Gerçi açılmasını yavaşlatıyor ama hiç kapatmıyorumki.
Ayrıca yeni sekme açınca gelen boş sayfaya (blank) oğlumun resmini koydum ne zaman yeni sekme açsam kenardan bana bakıyor. :) Hangi tarayıcıda var bu özellik?