škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç radyosu kapa/aç

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih33yucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba
bugun itibari ile 2007 model 1.4 tdi ambiante araç aldım.

aracımdaki orjinal teyp ı ben kapatamıyorum.

üzerindeki büyük tuşa basıyorum veya basılı tutuyorum fakat hiç kapanmıyor sadece ses kısabiliyorum.

ayrıca ben bu araca nasıl aux veya usb takabilirim.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aç kapa yapan yuvarlak tuşun yayı çalışıyormu? içine  gömülü mü kalıyor? bi ara bende tuşun yayı çalışmıyordu teybin içine gömülü kalıyordu oda içindeki somunun yerinden çıkmasından kaynaklanıyormuş aç/kapa tuşunu kendinize dogru asılınca çıkıyor tuşu çıkarınca ince bir somun var yayı çalıştıran somun yerinden çıktıgından aç-kapa yapmıyordu onu takıp sıktım düzeldi tekrar tuşuda söktügünüz gibi içeri dogru itin. sizinkide böylese bu şekilde halledebilirsiniz.
Orjinal teybe usb aux istiyorsanız bu aralar benimde kafamda olan usb aux aparatları var yanlız teybinizin uyumlu olması lazım üzerinde CD tuşu mevcut ise bu aparat takılabilir nette fiyatları 160-180 tl arasında.

Çevrimdışı fatih33yucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;510815
Aç kapa yapan yuvarlak tuşun yayı çalışıyormu? içine  gömülü mü kalıyor? bi ara bende tuşun yayı çalışmıyordu teybin içine gömülü kalıyordu oda içindeki somunun yerinden çıkmasından kaynaklanıyormuş aç/kapa tuşunu kendinize dogru asılınca çıkıyor tuşu çıkarınca ince bir somun var yayı çalıştıran somun yerinden çıktıgından aç-kapa yapmıyordu onu takıp sıktım düzeldi tekrar tuşuda söktügünüz gibi içeri dogru itin. sizinkide böylese bu şekilde halledebilirsiniz.
Orjinal teybe usb aux istiyorsanız bu aralar benimde kafamda olan usb aux aparatları var yanlız teybinizin uyumlu olması lazım üzerinde CD tuşu mevcut ise bu aparat takılabilir nette fiyatları 160-180 tl arasında.

düğmeye basınca içinde gömülü kalıyor tuş.
arkadaş söktü kontrol etti ve geri taktı ama bir değişiklik olmadı.

aux aparatı meselesine gelince, ben bir aparat aldım ve kendim taktım fakat sorun var.
sürekli olarak müzik kesiliyor. usb den çalmaya başlıyor 5-10 sn sonra bir dııt sesi geliyor radyoya geri dönüyor. aux üzerinden denedim bu sefer çok daha uzun çalıyor fakat yine bir dıııt sesi geliyor ve radyoya geri dönüyor. bunu bir türlü çözemedim. birkaç defa söktüm taktım ama olmadı bende aparatı iade ettim.

bu arada arkadaki kapı kollarında küçük hoparlörler çalışmıyor bende bir türlü ses gelmiyor.... bunu nasıl çözbilirim ki ?