škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2015 1.2 dsg

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2015

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Foruma yeni üye oldum.Yeni fabia 1.2 110 bg dsg ambition araç almak istiyorum,araç hakkında bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2015, 15:56:44 Gönderen: fabia2015 »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda arama yaparsanız, alan arkadaşlar ve yorumlarını bulabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2015;510986
Merhabalar
Foruma yeni üye oldum.Yeni fabia 1.2 110 bg dsg ambition araç almak istiyorum,araç hakkında bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Aracın aynısını ben style 1.2 110 dsg aldım.Test ettim motor çekiş gayet güzel.Motor 90 bg bile olsa kafi olurmuş aslında ama tork ile ön takım güzel baş ediyor saçma sapan patinaj vs durumu yok.Ama almışken style almanızı tavsiye ederim az bir farkla epey donanım veriyor hayati olarak 2 hava yastığına daha sahip olursunuz.

Çevrimdışı fabia2015

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;511391
Aracın aynısını ben style 1.2 110 dsg aldım.Test ettim motor çekiş gayet güzel.Motor 90 bg bile olsa kafi olurmuş aslında ama tork ile ön takım güzel baş ediyor saçma sapan patinaj vs durumu yok.Ama almışken style almanızı tavsiye ederim az bir farkla epey donanım veriyor hayati olarak 2 hava yastığına daha sahip olursunuz.

Bende önce style olarak düşündüm ancak fiyatı biraz pahallı geldi araç ta yok 90bg otomatik te yok, mayısta tekrar zam varmış onun için vazgeçtim.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 21:12:50 Gönderen: fabia2015 »

Çevrimdışı OSentuerk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2 Hafta önce 1.2 TSI 110 Bg DSG testine gittim. Araç style paket idi. Oldukça güçlü. Rampalı bir yolda denedim ve ciddi bir hızlanma ivmesi ile tırmandı. Otomatik ve manuel denemeler yaptım sonunda bir tane sipariş verdik. Haziran 2. hafta gelecek. Ambition pakete gücüm yetti.

Bir diğer konu ise vdf bayi sorun olmaz diyerek kapora aldı ancak çokda parlak olmayan bir kredi geçmişi(Bugün hiç bir problemim yok) beni düşündürüyor. Aldığım duyumlar ise kredi geçmişinin çok etkilemeyeceği gelir/gider dengesi yeterli yönünde. Bakalım, göreceğiz.

1.2 motor iyi bir seçim olur. Özellikle yakıt tüketimi açısından.

iyi akşamlar.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şimdiden hayırlı olsun, arkadaşın dediği gibi ben de style paket öneriyorum, 1.2 tsı 90 hp ambition var bende de, yaklaşık 4 bin gibi bir tutara; 2 yan hava yastığı, çelik jant, 6.5'' multimedya sistem(bluetooth vs.), arkaya 2 adet daha kapı hoparlörü, kol dayama, dijital klima(ki en güzel bu bence, orta konsolu lüks gösteriyor), ön sis farı, arka frenler disk, anahtarsız çalıştırma, üçüncü arka kafalık, far sensörü, direksiyondan multimedya kumanda sistemi, deri kaplı vites topuzu ve el freni.

yazarken yoruldum, poloya dijital klima farkı için 3.500 tl liste fiyatı yazmışlar. benim şu an tek pişmanlığım ambition değilde style paket almamamdı ama karar sizin bütçenize göre hareket etmeniz daha mantıklı olur.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 motor, 90 hp güç gerçekten yeterli olmuş kasaya, bazen devri biraz yükseltip vites atınca 2 vites birden atıyorum 2den 4e de attım, 1den 3e de. kesinlikle atmosferik motorlarla karıştırmayın, 1400 devirden itibaren yürürüm diyor motor her türlü.

Çevrimdışı KASIRGA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdiden hayırlı olsun. Ben de 6 mayısta teslim aldım aracımı, 1.2 TSI DSG Ambition; 2 haftalık izlenimim son derece olumlu, memnunum araçtan. Konfor ve performans çok iyi; yakıt tüketimi şu anda ortalama 6.9 ve düşmeye devam ediyor. Motor çok güçlü, arkadaşın da dediği gibi 90 beygir bile olsa olurmuş. 4 bin TL fark verebilecekseniz style paket alın derim ben de. Viteste "S" ve "D" kararını araç veriyor sürüşe göre (sanırım kendin ayarlayamıyorsun henüz araştırmadım kitapçıkdan vb); ama S ile D arasındaki farkı hissettiriyor araç :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle, iyi günlerde kullanın.
Alıntı yapılan: KASIRGA;514779
....Viteste "S" ve "D" kararını araç veriyor sürüşe göre (sanırım kendin ayarlayamıyorsun henüz araştırmadım kitapçıkdan vb); ama S ile D arasındaki farkı hissettiriyor araç :)
Bu ne demek?:blm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı thesseus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Fabia 3 tsi DSG alacağım, Style paket olarak şu an hangi fiyat iyidir?

Çevrimdışı emrahh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kendi karar veriyor diye bir şey yok.. Vites D de iken bir aşağıya çekerseniz vites kolunu S ye alır.. Bilgi ekranında da görürsünüz D1 veya S1 diye

Çevrimdışı muzber08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir B segmenti otomatik araç araştırıyordum.Hemen hemen tüm markalarla test sürüşü yaptım.İnanın ki vites geçişleri,rahatlık, donanım bakımından styl 1 numara.Bagajda rakiplerinden büyük.Ayrıca bu araç 2015 Paris oto fuarında yılın otomobili seçilmiş.Ben aracın siparişini verdim.Alıp,kullanınca yorum eklerim.Saygılarımla.......

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muzber08;546597
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir B segmenti otomatik araç araştırıyordum.Hemen hemen tüm markalarla test sürüşü yaptım.İnanın ki vites geçişleri,rahatlık, donanım bakımından styl 1 numara.Bagajda rakiplerinden büyük.Ayrıca bu araç 2015 Paris oto fuarında yılın otomobili seçilmiş.Ben aracın siparişini verdim.Alıp,kullanınca yorum eklerim.Saygılarımla.......
Hoşgeldiniz! Tanışma bölümünde kendinizi tanıtan bi konu açarsanız seviniriz...

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi 110 Dsg Style kullanıcısıyım. Aracımı alalı 3 ay oldu ve her binişimde arabaya heyacanla biniyorum, test sürüşüne ön yargılarla gitmiştim ama sürüş sonrasında eser kalmadı ve bayide bulunan tek arabayı o gün aldım. B segmente göre bir çok araçtan üstün konunumda ve doluluk oranı ise standartın üstünde Ben B+ diyorum :) bir çok üst sınıf araba kullanıcısı Fabia III'ün özelliklerini görünce şaşırıyor. (özellikle WVciler). Çünkü bir çoğunda bizim arabalarda olan özellikler opsiyonel olarak geliyor ve ayrıten satın almak zorunda kalıyorlar. Bana göre bu arabanın tek olumsuz yanı sadece arka park sensörünün standart donanımda olmaması. Onun dışında performans,konfor, yakıt vs..gibi bir sıkıntım olmadı çok şükür. Alacak arkadaşlara da şimdiden hayırlı olsun.

http://www.otoaktuel.net/dunya/yeni-skoda-fabiaya-yilin-ilk-odulu-h5688.html

http://www.otoguncel.com/oto-haber/yeni-nesil-skoda-fabia-2015-yilin-otomobili-secildi/

Çevrimdışı dremre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar..
Foruma yeni katıldım. 08.12.2015 tarihinde 1.2 tsi 110 ps dsg fabia aracımı almış bulunmaktayım. Yaklaşık 3 haftalık genel izlenimlerim pozitif yönde. Aklıma takılan birkaç soru var ve sizlerin deneyimlerinden faydalanmak isterim..
- Şu an yakıt tüketimi ş.dışı: 5.9-6.2 civarı, ş.içi: 7.5-9.0 civarı değişmektedir. Sizce değerler afaki değil mi? Yoksa bireysel kullanımımla mı alakalı? Önerileriniz nelerdir? Yakıt verilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
- Yakıt tüketimi araç km yaptıkça düşecek mi? Bana servisten aracı teslim alırken rodaj olayının artık olmadığını söylediler. Yani veriler hep bu şekilde mi kalacak?
- Araç kırmızı ışıkta beklerken ve start/stop sistemi devre dışı iken, ayağımı frenden çeker çekmez araç hareket etmiyor, yaklaşık 1-2 snlik bir duraksama süresi var. Bu gecikme durumu normal bir durum mudur?