škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam otomatiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mstfkndmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar..
Aracım Rapid spaceback elegance.. Şoför tarafının cam otomatiği açarken tek dokunuşla açılıyor fakat kapatırken basılı tutmak gerekiyor. Bende mi sıkıntı yoksa hepsi böyle mi :)

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hepsi öyle maalesef. Aynı durum Ford Tourneo Coruier'de de var. Hangi düşünce ile bu şekilde yapmışlar henüz bilinmiyor.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2012 fabiamda bile dört cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor. Kumandadan camlar açılıp kapanıyor vs.
Önümüzdeki sene spaceback niyetindeyim ama böyle ufak ama can sıkıcı seyleri okuyunca acaba spacebackten vazgeçsem mi diye düşünüyorum!

Çevrimdışı mstfkndmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben açarken bile tek dokunuş olduğunu bilmiyordum zaten öyle bilerek aldım yani açarken de basılı tutacaktım. Dün farkettim ki açarken tek dokunuş olabiliyormuş. :) Ufak şeylere takılmaya gerek yok bence.. Araçta olması gereken herşey var lakin para etmeyecek 3 5 liralık şeyleri eklememiş olmaları  garip bir pazarlama taktiği.. full dediğin bir araçta en basiti far ve yağmur sensörü opsiyon ise bu araca ful demenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hem sedan hem de spaceback araçlarımız şu anda sınıfının, hatta bir üst sınıftaki araçların arasında bile en kullanışlı olanı. Ufak tefek eksiklikler var ama çok da problem değil. Bundan önce 2012 model Opel Corsam vardı. Onun ön camları tek dokunuşla açılabiliyor, hatta dışarıdan kumanda ile de açılıp kapanabiliyordu. Ama onunda arka camları eski sistem kolla çevirip açılıp kapanıyordu. Üst donanımlarında bile böyledi. Araçta hız sabitleyici var, sis farı, deri direksiyon var, ama arka camı elinizle çevirirek açıp kapatıyorsunuz. Bence bu daha kötü.Evet bu bir pazarlama taktiği. Herşeyi rapide koysalar octavia ve jettayı nasıl satacaklar. Biraz da empati yapmak lazım. Kendimizi Vw şirketinin yerine koyun. Sorun vw şirketinde değil, sorun vergilerde. Rapidlerini sıfır alan arkadaşlar faturaya iyi baksın. 62.000 TL olan rapid spaceback elegance vergisiz fiyatı 36.000 TL. Adamlar bence arabanın hakkı olan fiyatı istiyor zaten.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 09:50:16 Gönderen: Tevfik Yüksel »

Çevrimdışı mstfkndmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haklısınız tabi ki herşeyi koysunlar demiyorum ama en üst donanım diye sattığın araçta herşeyi opsiyon olarak koymayı anlamıyorum. Far ve yağmur sensörü benim için hiç önemli değil ama dediğim gibi 3 5 liralık fark için bunlardan kaçınmak saçma geliyor bana.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;511106
Arkadaşlar hem sedan hem de spaceback araçlarımız şu anda sınıfının, hatta bir üst sınıftaki araçların arasında bile en kullanışlı olanı. Ufak tefek eksiklikler var ama çok da problem değil. Bundan önce 2012 model Opel Corsam vardı. Onun ön camları tek dokunuşla açılabiliyor, hatta dışarıdan kumanda ile de açılıp kapanabiliyordu. Ama onunda arka camları eski sistem kolla çevirip açılıp kapanıyordu. Üst donanımlarında bile böyledi. Araçta hız sabitleyici var, sis farı, deri direksiyon var, ama arka camı elinizle çevirirek açıp kapatıyorsunuz. Bence bu daha kötü.Evet bu bir pazarlama taktiği. Herşeyi rapide koysalar octavia ve jettayı nasıl satacaklar. Biraz da empati yapmak lazım. Kendimizi Vw şirketinin yerine koyun. Sorun vw şirketinde değil, sorun vergilerde. Rapidlerini sıfır alan arkadaşlar faturaya iyi baksın. 62.000 TL olan rapid spaceback elegance vergisiz fiyatı 36.000 TL. Adamlar bence arabanın hakkı olan fiyatı istiyor zaten.
Çok doğru bir yorum olmuş. Sorun aslında Vergi Sisteminde.