škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön takımdaki kronik proplem

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam iyi forumlar. aracım octavia A7 2014 model. Araç henğz 15000 de. Kasislerden geçtiğimde aracın ön tarafında gacırt gucurt ses geliyordu git gide artınca servise proplemi anlattım  aracı servis görevlesi eşliğinde test ettik o sesi gösterdim duyunca tamam dedi ve araç 5 gün serviste kaldıktan sonra aracı teslim ettiler. Proplem salıncaklardan kaynaklıymış proplem ise salıncakların başlarında koruyucu görevi gören lastiklerden kaynaklı içeri yani bağlantı yerlere toz çamur kaçıyormuş o yüzden de bu sesi çıkartıyor. Dediğine göre yağmur felan olunca 5-6 ay sonra aynı sorunu yaşarsın dedi ve bu kronikmiş ara ara böyle sorunlarla gelen araçlar bir hayli varmış. Bu propleme skoda bşr çözüm üretmeli bem her 5-6 ayda bir ikide bir servise mi gidicem yani çok can sıkıcı. Böyle proplem yaşayan arkadaşlar var mı çözüm ne olacak.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aslında sadece Skoda'da görülen bir sorun değil; diğer marka ve modellerde de görülebiliyor. Bu ses aslen daha çok kışın yağışlı havalardan sonra ortaya çıkar. Aracı aldığım ilk sene bayağı problem olmuştu. Parça değişimine rağmen sorun çözülmemişti. Daha sonra belli aralıklarla ön takımları yağlatmaya başladım -ki aslında bu zararlı bir işlemdir- ses bir süre için kesiliyordu. Başlayınca tekrar yağlama. Enteresandır ki son 2 kıştır böyle bir sorun yaşamadım, hatta bu kış normale göre daha soğuk geçmesine rağmen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlginç bir durum ama skoda buna kesin bir çözüm bulmalı. Revize edilmiş yeni salıncaklar şart bence. hani ben daha önce kullandığım diğer araçlarda böyle bir proplem yaşamadım ki ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum.  Ve gerçekten çok can sıkıcı sanki 70 model arabayı kullanıyormuşum hissi veriyor. Midem bulanıyor :(

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız tabii, ben de zamanında bayağı bir kafa yormuştum bu işe. Defalarca servise gittim geldim. Ön takımdaki bazı parçalar garantiden değişti vs. Bu foruma ve başka bir foruma da konu açtım sesi içeren videoyla birlikte. Özellikle diğer forumda bu sesin diğer marka ve model araçlarda da görülebildiği yazılmıştı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayaman;511156
İlginç bir durum ama skoda buna kesin bir çözüm bulmalı. Revize edilmiş yeni salıncaklar şart bence. hani ben daha önce kullandığım diğer araçlarda böyle bir proplem yaşamadım ki ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum.  Ve gerçekten çok can sıkıcı sanki 70 model arabayı kullanıyormuşum hissi veriyor. Midem bulanıyor :(
Salıncakların şaseye bağlandığı kısımlarda lastik burçlar var. Salıncak revizyonu değil de lastiklerle ilgili bir şeyler yapılmalı. Ha yapılır, kimyası tamamen farklı yumuşaklığını hiç kaybetmeyen lastikten imâl ederler ancak maliyet kaygıları son 10 yıldır hep önde olduğu için, Firmadda kullandığımız, Rapid, Fiesta (3 aylık idi henüz), Clio IV (1 aylık idi henüz), Peugoet 508SW araçların hepsinde bu ses maalesef vardı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!