škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.2 TSİ yeni aracım.

sezeroz · 39 · 11131

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sezeroz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;511695
hayırlı olsun, ben farklı bir şeyi merak ettim. 20 plakalı aracınızın trafik sigortasına ne kadar ödediniz :)

227 TL Trafik sigortası ödedim (%10 eski aracın sigortasından indirimli sigortacının dediğine göre)
897 TL Kaskosu tuttu. :) (Yenileme indirimim yok maalesef)

Bende büyük illerde bu rakam ilgili araç için nerelerde merak ettim. Evet ankara-istanbul-izmir ve diğer rapidçiler rakamlarınız hangi seviyelerde :)

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta 310, kasko 1048 tl tutmuştu benim Trabzon plakalı aracım

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok uğraştım bolu plaka almak için ama satışta alamadım maalesef, seçim yasaklarından ötürü ikametimi değiştiremedim. ama bu ay yeniden deneyecem.
ankara plaka ile 310 lira trafik, 1048 lira kasko ödüyorum. fakat şu an aracım benim üzerime değil. benim üstüme olsa 1048 lira çıkmazdı ki, 9 yıllık delinmeyen başak grupama sigortam var..

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Malatya plaka alnak ıcın ugrsmıstın c.baskanlıgı secımı bana denk gelmıstı mecburen Bolu plaka taktım Bolu ucın konusuyorum 231 tl trafık sıgortası 950 tl kasko yaptırdım kaskoyu bankadan (zıraat)mecburı yaptım yoksa 850 tl ye kadar yaptırabılırdım.

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
231 trafik 863 tl kasko tuttu benim 4 yıllık hasarsızlığım var

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Trafik burda 1 yil sonra 190, 2 yil sonra 150 civarina iniyor ;) ama ilk yil 300 gibi.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
küçük şehirler sigorta konusunda çok şanslı fakat sisteme baktığınızda ise büyük bir saçmalık var. özellikle trafik sigortasında aracın plakasına göre kaza yapma riski ön planda tutuluyor. araç 06 ise araç fazlalığından/şehirin kalabalık oluşundan ötürü misal boluya göre kaza yapma riski fazla sayılıyor ve prim artıyor. ben 9 sene boyunca hyundai getz kullandım, 06 plaka idi. 2.5 sene bolu da kaldım ve tek kazamı da bolu da yaptım. böyle saçma bişey işte :)

Çevrimdışı sezeroz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;511880
Ben de Malatya plaka alnak ıcın ugrsmıstın c.baskanlıgı secımı bana denk gelmıstı mecburen Bolu plaka taktım Bolu ucın konusuyorum 231 tl trafık sıgortası 950 tl kasko yaptırdım kaskoyu bankadan (zıraat)mecburı yaptım yoksa 850 tl ye kadar yaptırabılırdım.

Bir bankacı olarak alanıma girdi bu konu hemen yazmak istedim.

Kredi aldığınız bankadan aracınız rehinli dahi olsa sigortalarını bir başka bankadan / özel sigorta şirketinden yaptırma imkanınız var. Banka böyle bir şart koşamaz. İlgili sigortanızda Dain-i Mürtehin (Rehinli alacaklı kısmına) Kredi aldığınız bankanın yazması yeterlidir.

Örn: Dain-i Mürtehin: XXX BANKASI A.Ş. (Kredi borcunuz devam ediyorsa sigorta yenilemesini yaptırmadan önce bankanıza sigortayı hemen yenilememesini başka sigorta şirketlerinden de teklif alacağınızı iletmelisiniz.:ok:

Aynı durum ipotekli kredilerinizde de geçerlidir. Dask + yangın sigortalarına bankanın istemiş olduğu teminat rakamlarına sadık kalınmak şartıyla dışarıdan teklif alabilirsiniz. Böylelikle eş dosttan daha uygun primli sigorta yapmış olursunuz  :gut:

Selamlar.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi bilmiyorum sezer bey ancak ben kredi çekerken bu kredi oran olarak daha uygundu kaskoyu bizden yaparsanız bu orandan veriyoruz demişlerdi de onun için bankadan yaptım.Seneye zaten dışarıdan yapacağız :D

Çevrimdışı sezeroz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar çift çıkış egsoz ucu taķıldı bugün paylasmak istedim sizinle

Bagaj havuzumuzda hazır :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı TANSU IŞIK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullanmanız kısmet olur inşallah

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın hoşgeldiniz rapid ailesine :D

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eksoz güzel olmuş. Bagaj havuzunu bayi vermedimi? Çift yönlü orjinal bagaj havuzu ?