škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ve Civic arasında kalmak :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Yeni araç alma arifesindeyim. 2 araç arasında kaldım. Bunlardan biri;

1-Xenon far, sunroof deri koltuk koltuk ve koltuk ısıtması olan BRC LPG takılı 2012 model OTOMATİK Honda civic. Araç hatasız 26bin km de. fiyat 56000TL

2- 2013 model gümüş gri DSG şanzıman bi xenon far yarı deri döşeme koltuk Elagance paket OCTAVİA. 29bin km de hatasız 68bin. sunroof yok :(

Elbet octavia nın civic e göre artıları var. Ses izalasyonu çok daha iyi. Sonuçta vw grubu altında olduğu için Alman mühendisliğinin ürünü. Daha yeni bir motor teknolojisi. LPG li bile olsa ( sabahları LPG ye geçene kadar benzin de kullancak)  honda km de 34kuruşu bulacaktır diye hesapladım. fakat aradaki fark da tamı tamına 12bin TL. Sonuçta octavia da şehiriçi 26 kuruşu bulacaktır. 8-10 kuruş yakıt farkından dolayı Octinin aradaki fiyat farkını eritmesi için sağlam bir 10 yıl gerekli. Tabi sadece yakıtı baz alırsak octiye haksızlık olduğunun da farkındayım. sonuçta sürüş özelliklerinden ve kalite farkından kaynaklanan avantajları da var. ama arada da 12 bin TL var. Şimdi belki bir çoğunuz 2sini de kullan içine hangisi sinerse onu al diyecek ama 2sini de kullandım maaesef kalbim OCti beynim Honda diyor. Açıkcası değerli fikirlerinize ve yönlendirmenize çok ihtiyacım var.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanirim octiye gonlunuzu kaptirmissiniz. Eger maddi imkanlar el veriyorsa octi alin. Sonucta satarkende (3-5 yil sonra) yine en az 6-7 milyar fazlasina satacaksiniz civice gore ;)

Ancak maddi imkanlar el vermiyorsa da civic de kotu bir araba degil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;511483
Sanirim octiye gonlunuzu kaptirmissiniz. Eger maddi imkanlar el veriyorsa octi alin. Sonucta satarkende (3-5 yil sonra) yine en az 6-7 milyar fazlasina satacaksiniz civice gore ;)

Ancak maddi imkanlar el vermiyorsa da civic de kotu bir araba degil

Azıcık zorlar beni OCti ama sanırım alabilirim; hadi az daha cesarete ihtiyacım var..:gaz:

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi boyle durumlar icin dayim "almayi kafaya koymussun secim senin kendi kafandakini/kalbindekini bana dogrulatma para senin araba senin" der bizim musterilere :)

Olmeyecez mi hocam kac kere geliyoruz dunyaya imkan varken alip boncugu vuymak lazim kigbaci :)

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de octi. Ancak Aynı konuyu birde honda forumuna aç. Bakalım orda ne cevap verecek hondacilar.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hondanin bagaj hacmine,  arka diz mesafesine ve bozuk yoldaki konforuna bakip oyle alın.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;511493
Bence de octi. Ancak Aynı konuyu birde honda forumuna aç. Bakalım orda ne cevap verecek hondacilar.

açtım hem de aynı mesajı yazdım bakalım Octi için ne yazacaklar. Şu cümleyi kesin okuyacağım  Skoda Vw nin yan sanayisidir, kesinlikle kalitesi aynı değil, DSG başınızı çok ağrıtacak......   :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;511499
Hondanin bagaj hacmine,  arka diz mesafesine ve bozuk yoldaki konforuna bakip oyle alın.

Bunları bildiğim için zaten kalbim octi diyor ama cebimden çıkacak 12bin TL ekstra için de beynim sen arkaya oturmican sana ne diz mesafesinden, bozuk yollarda yavaş sürersin bagaj hacmine dicek bişeyim yok diyor  :):dede:

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı konuyu hondacıların sitesine açtım düşündüğüm gibi eleştirler DSG üzerine. Hakkaten bu dsg bu kadar sorunlu mu?
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2015, 19:00:57 Gönderen: Muratogretmen25 »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunlu demeyelim de sorun cikarma olasılığı biraz fazla.  Hondanin da dişli kutusunun sorunsuzlugu meşhurdur tabi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;511559
Sorunlu demeyelim de sorun cikarma olasılığı biraz fazla.  Hondanin da dişli kutusunun sorunsuzlugu meşhurdur tabi

olasılık??2013 den sonra yazılımla düzelttiler diye biliyorum ama yanlış mı?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, paran varsa kalbin de Octavia diyorsa hiç düşünme..
Ben şehiriçi/dışı ikisini de kullandım.Almanın, keyfi bambaşka..

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;511608
Hocam, paran varsa kalbin de Octavia diyorsa hiç düşünme..
Ben şehiriçi/dışı ikisini de kullandım.Almanın, keyfi bambaşka..

68im yok ama bacanaktan 1 yıllığına  bir 10bin tl borc alma şansım var.. o yüzden kararsızım borçsuz almak isterdim ama olmuyoor şimdi

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam civic ile octavia arasında ise kesinlikle octavia
Ayrıca hondanın şanzımanı sorunsuz deniyor. Tabi sorunsuz olur yıllardır kullanılan tork Konvektör lü yağ basıncı ile çalışan ve çocuk luk hastalıkları giderilmiş bir şanzıman
Motoruda standard 1.6 atmosferik bence octavianın yanında kıyaslanmaz bile.
Birde civicte tüp simit ise bagaj sadece stepneye ait başka yer yok bir de yükleme alanı dar. Sadece bunun için bile OCTAVİA bana göre