škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uğultu sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar. 2007 1.4 tdi fabiam var. Gaza bastınmı uğultu sesi geliyor boşta yada viteste giderken bu ses geliyor. Daha önce 2005 model fabiam vardı böyle bir ses yoktu. Ustamın dediği 2005 modellerde kelebek yoktu bunlarda varmış ve bu ses normal dedi. Çekişte bir sorun yok yada yakıtta

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugultu derken nasil bir ses ? Bizdeki tdi lar gurultulu calisir . Video yukleyebilirseniz daha net konuşuruz.

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim nasıl anlatsam gaza basınca geliyor ustam normal dedi ama belkş başına gelen vardır diye araştırmak istedim. Tuebodan olmaz dedi ustam. Çekiş normal duman yok. 2005 kullandım onda böyle bir ses yoktu  Boşta dahi ses geliyor.  Belki ben çok dinliyorum arabayı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 model de dizel miydi ? Debriyaja basinca ses degisiyorsa sanzuman bilyasi da otebilir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sesin nasıl bir ses olduğu önemli. ancak 2**5 deki amf kodlu motorla 2007 deki bnv kodlu 1.4 tdi motor %98 aynı. ikisinde de egr nin kelebeği mevcut :)

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu ses gaza basınca hava akış sesine benziyor ve motor bölümünün sağ tarafından geliyor

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses bendeki ses gibi galiba turbo devreye girerken ince tiz bir ses veriyor . Bakalım bendeki sorunun çözümüne ulaşabilecekmiyim

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ustayı değiştirmeni tavsiye ederim .

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis dahil 4 tane ustaya gösterdim. Test sürüşü yaptırdım ses normal dediler. Yüksek devirlerde yani 2500 den sonra ses yok.

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu ses yüzünden arabadan soğudum ve bugün sattım. Yinede neden kaynaklandığını bilen , başından böyle bir şey geçen varsa paylaşırsa sevinirim. İlginiz için teşekkür ederim

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;511882
Bu ses bendeki ses gibi galiba turbo devreye girerken ince tiz bir ses veriyor . Bakalım bendeki sorunun çözümüne ulaşabilecekmiyim

Haber verirsen sevinirim

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sesi duymadan yorum yapmak zor. Havalandırma ile alakalı olabilir benim başıma bir kere geldi klima açıkken gaza basınca yapıyordu. Oda kendi kendine geçti...

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;512103
Hayırlı olsun..

Sağolun

Çevrimdışı Blitz61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar. Arkadaşım sanırım fabıa 1.4 tdi niz. Malum ben arscımı sattım be 2005 fabia special buldum. Bu modelin kaç beygir veözelliklerini biliyormusunuz.