škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia'nın artı ve eksileri

ayaman · 95 · 22970

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;512214
Liftback in kazada tehlike oluşturduğuna dair kaynağınız var mı? Ben böyle birşey hiç okumadım

HOcam mantık bu olduğu sürece hiçbir arabayı alamayız ki. Hangisi %100 güvenli.

O zaman B sütunu dayanıksızlığı yüzünden sedan araç da almayalım

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben octavia yı kötülemiyorum, ne olduğunuda iyi bilirim.benide bilen iyi bilir neler kullandığımı nasıl kullandığımı.anlatmaya çalıştığım benimde skodam vardı çevremde çok insana sıfır skoda aldırdım,bayide biliyo bunu.demek istediğim 3,5,10 fazla verip vw alıyosun ama anlatmıyosun derdini millete jetta diyon passat diyon haa güzel araba herzaman nakit diyolar psikolojik olarak malının kıymetli olduğunu biliyosun,skoda dediğinde neredeyse anlatma işi senin artık sabrının tükenmesinden neredeyse tekmeli tokatlı kavgaya dönüşecek.sonra kardeşim ben senden sıfır araç alacam 71 verecem sen bide bana 29 a sattığım araca 25 ten fazla etmez diyecen 27 dese anlarım tamam derim el sıkışırım ama ayıp be abi bide skoda marka araç bu. Herkes elini vicdanına koysun haksızsam söyleyin bunu bi vw yapsa anlatım opel yapsa anlarım ama skoda sen piyasada marka imajını yükseltmeye çalışan insanlardaki ikinci eli tutulmuyo para etmiyo algısını yıkacak bi marka olmaya çalışırken.doğrumu yanlışmı ki benide tanıyor biliyorsun.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;512209
start stop zararli dostum. jetta da olmadigina gore bi bildikleri vardir.
Golf ve Passat'ta var ama :)

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512210
Benim zaten 2014 jettam var,start stopsuz gayet nutluyum.skodamda vardı millete anlatmaya bıktım skodayı,71bin liraya tekirdağ yüncülerden dayıma 1.2tsi dsg elegance almaya gittiğimde ki alacaktık dayımın 2011 fabia ambiente sine 33 binde gram boyasız değişensiz hasar kayıtsız ki ordan alınma aracına 25 e alırız dediğinde skoda orda bitti bende kalk gidiyoz dayı dedim. 4.gün arabayı 29 a sattık vallahide billahide.he bu arada dayım konusuna gelince kendim gibi onada jetta aldık şuan daha mutlu
Jetta sahibi biri Octavia forumunda ne amaçla Octavia'yı kötüler? Günün sorusu bu!

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;512221
Jetta sahibi biri Octavia forumunda ne amaçla Octavia'yı kötüler? Günün sorusu bu!

Kötülemiyorum.eğer vw almayacaksam kesinlikle gider oktavia alırım bir facusla,civicle,toyota ile mukayese bile etmem.esas söylemek istediklerimi ısrarla anlamaya çalışmayarak bazı arkadaşlar fanatiklik yapıyo,arkadaşlar bende hepsi vardı lütfen yanlış anlamayın,octavia kullanan arkadaşlar skodanın ağzınızda emaresi okunmazken ben gezerdin millete anlatır tururdum arabama binen bun bunların böyle olduğunu bilmiyordum yaa derlerdi lütfen.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512224
Kötülemiyorum.eğer vw almayacaksam kesinlikle gider oktavia alırım bir facusla,civicle,toyota ile mukayese bile etmem.esas söylemek istediklerimi ısrarla anlamaya çalışmayarak bazı arkadaşlar fanatiklik yapıyo,arkadaşlar bende hepsi vardı lütfen yanlış anlamayın,octavia kullanan arkadaşlar skodanın ağzınızda emaresi okunmazken ben gezerdin millete anlatır tururdum arabama binen bun bunların böyle olduğunu bilmiyordum yaa derlerdi lütfen.

Kötülüyorsunuz, hatta çamur atıyorsunuz. Sonra da kötülemiyorum diyorsunuz. Liftback bagaja bile çamur attınız. Biz fanatiklik yapmıyoruz. Ama sizi de anlayamıyoruz maalesef. İmzanızda aracınız Fabia görünüyor. Ama Jetta'm var diyorsunuz. Octavia hakkında hiçbir dayanağı olmayan iddialar ortaya atıyorsunuz. Sonra bayi ile aranızda yaşanan ikinci el fiyat sorununu söylüyorsunuz. Amacınız nedir anlaşılmıyor.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fırumu üye olduğum zamanlarda fabiam vardı kırmızı beyaz şuan jetta sahibiyim,bak abi bişeyin sağladığı avantajlarda vardır dejavantajlarda liftback in avantajı sadece yükleme kolaylığıdır,artık ne yüklenecekse bunun yanında dezavantaj olarak kapağı açınca bagaja su gelmesi hayatta tahammül edenem takım elbisem gömleğim vs varsa,zamanla fitillerden içeri gıcırtı sesleri gelmesi,kışın kapağı açınca aracın içinin soğuması saysam daha sayarım sonra kötülüyo diyonuz fanatikliği kim yapıyo acaba rahrik ederek

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hepsini geçtim sırf gösterge paneli açısından ilk tercihim olur jetta açıklama yapamayacam telefonla giriyon anlayan nedemek istediğimi anlar

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam hiç işe bayii tarafından baktınız mı?

Bu aracın piyasası diyelim ki 27. Bayii niye aracı sizin yerinize satar veya alacağınız 0 araca peşinat olarak kabul eder? sizin 2.el aracınızdan para kazanmak için. Şimdi bayii size piyasa ederinin tam değerini verse bu aracın üstüne 2-3 bin koyup nasıl satacak? Nasıl kar edecek?

Kendine göre ayırdığı bir kar marjı ve risk payına göre size fiyat belirler. Bu sayede hem aracı sattığında kar etmek hem de çabuk satmak ister. Aracın çabuk satılması için en önemli kriter nedir? Temiz olması ve fiyatının emsallerine göre uygun olması. Bu durumda size piyasa değerinin bayaa altında bir fiyat vermelidir ki, hem kendisi uygun fiyata satabilsin hem de kar edebilsin.

Siz Octavia tutulduğu ve zaaten yok sattığı bir anda kendi aracınızı götürürseniz, 2. elde verecekleri değer az olacaktır. Çünkü elindeki 0 aracın satılmama gibi bir kaygısı yok.

Jetta ilk çıktığında millet neredeyse 8-9 ay sıra beklerken aynı aracı Vw e götürseniz size verecekleri rakam yine canınızı sıkacaktı.

Siz eski bir Skoda kullanıcısı da olarak bu modeli uzun süre kullanıp gözlemlemeden sadece kulaktan dolma bilgilerle eleştirir, söylenen her avantajına için karşıt görüşle ve dayanağı olmayan şekilde fikir belirtirseniz insanlar tabii ki sizi yanlış anlayacaktır.

Hele ki Octavia yı beğenmeyen veya eleştiren birisinin akrabasını direkt olarak övdüğü Jetta yı almaya götürmek yerine birinci tercih olarak Octavia almayı götürmesi araç hakkında düşüncesini zaten belli ediyor. Bayiii de sorun yaşanmış ve siz aslında 2. tercihinze yönelmişsiniz.

Octavia yı kötüleme konusuna gelirsek:

Octavia yı kötülemiyorum diyen bir insan hem bu konuya hem de bundan öncekilere ayrıca kapatılan konuya da benzer şeyleri yazmaz

Lift Back kaza yapınca güvensiz
Jetta Prestijli ama Octavia değil
Markaya çeşitli isim takmalar vs vs

Jetta için paramın karşılığını alıyorum insanlar itibar gösteriyor diyorsunuz ve bunu diğer insanların aracınız için yaptığı yorumlara göre söylüyorsunuz.

Ben de tüm samimiyetimle insanların bana yaptığı yorumlardan ve şu yaşadıklarımdan

1-Jetta'dan daha perstijli olduğunu,
2- fiyat/fayda oranına göre daha çok tercih edildiği veya edilmesi gerektiğini,
3- her gören 10 kişiden 8 inin dönüp bakmasından.
4-Uzun yolda vs benzinlikte durduğum zaman insanların gelip araç hakkında soru sormasından
5- Soru soran veya konuştukların aracımı bir üst segmentte olan Passat la karşılaştırmasından
6- Armanın skoda değil de vw olsa fiyatının uçuk olacağını söyleyenlerden
7- tek tük de olsan araçlardan anlamayan ama düşünleri ile sokaktaki insanın görüşünü yansıtan kişilerin bu araç BMW mi diye sormalarından

8- ve en önemlisi bu aracı 1.5 yıla yakın süredir bizzat kullanmanın verdiği tecrübelerden

Ocatvia nın ne denli iyi ve parasını hakkeden bir araç olduğunu söylüyorum.

Evet eksiksiz değil ama bu eksikler yansıtıldığı gibi sorun da değil. Üstelik karşılaştırıldığı üst segment rakiplerinde bile bu sorunlar varken Octavia yı bu boktalar için eleştirmek, kötülemek, karalamak için neden uydurmak bana anlamsız geliyor.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512233
Hepsini geçtim sırf gösterge paneli açısından ilk tercihim olur jetta açıklama yapamayacam telefonla giriyon anlayan nedemek istediğimi anlar

OK. Size Jetta'nızla mutlluklar. Allah kazasız belasız güzel günler nasip etsin. Nihayetinde hepsi birer araba, el yapısı. Hepsinin birbirinden güzel tarafları da var, kötü tarafları da var. Herkesin zevki de ayrı. Siz onu beğenirsiniz başkası beğenmez. Bu tarz tartışmalara irmeye gerek yok. Sadece çamur atmak hoş olmuyor. Karalama yapmak hoş olmuyor.  Bakın ben girip Jetta forumunda neden jetta almadığımı, neresini beğenmediğimi yazmıyorum, Jetta'ya çamur atmıyorum.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;512234
Hocam hiç işe bayii tarafından baktınız mı?

Bu aracın piyasası diyelim ki 27. Bayii niye aracı sizin yerinize satar veya alacağınız 0 araca peşinat olarak kabul eder? sizin 2.el aracınızdan para kazanmak için. Şimdi bayii size piyasa ederinin tam değerini verse bu aracın üstüne 2-3 bin koyup nasıl satacak? Nasıl kar edecek?

Kendine göre ayırdığı bir kar marjı ve risk payına göre size fiyat belirler. Bu sayede hem aracı sattığında kar etmek hem de çabuk satmak ister. Aracın çabuk satılması için en önemli kriter nedir? Temiz olması ve fiyatının emsallerine göre uygun olması. Bu durumda size piyasa değerinin bayaa altında bir fiyat vermelidir ki, hem kendisi uygun fiyata satabilsin hem de kar edebilsin.

Siz Octavia tutulduğu ve zaaten yok sattığı bir anda kendi aracınızı götürürseniz, 2. elde verecekleri değer az olacaktır. Çünkü elindeki 0 aracın satılmama gibi bir kaygısı yok.

Jetta ilk çıktığında millet neredeyse 8-9 ay sıra beklerken aynı aracı Vw e götürseniz size verecekleri rakam yine canınızı sıkacaktı.

Siz eski bir Skoda kullanıcısı da olarak bu modeli uzun süre kullanıp gözlemlemeden sadece kulaktan dolma bilgilerle eleştirir, söylenen her avantajına için karşıt görüşle ve dayanağı olmayan şekilde fikir belirtirseniz insanlar tabii ki sizi yanlış anlayacaktır.

Hele ki Octavia yı beğenmeyen veya eleştiren birisinin akrabasını direkt olarak övdüğü Jetta yı almaya götürmek yerine birinci tercih olarak Octavia almayı götürmesi araç hakkında düşüncesini zaten belli ediyor. Bayiii de sorun yaşanmış ve siz aslında 2. tercihinze yönelmişsiniz.

Octavia yı kötüleme konusuna gelirsek:

Octavia yı kötülemiyorum diyen bir insan hem bu konuya hem de bundan öncekilere ayrıca kapatılan konuya da benzer şeyleri yazmaz

Lift Back kaza yapınca güvensiz
Jetta Prestijli ama Octavia değil
Markaya çeşitli isim takmalar vs vs

Jetta için paramın karşılığını alıyorum insanlar itibar gösteriyor diyorsunuz ve bunu diğer insanların aracınız için yaptığı yorumlara göre söylüyorsunuz.

Ben de tüm samimiyetimle insanların bana yaptığı yorumlardan ve şu yaşadıklarımdan

1-Jetta'dan daha perstijli olduğunu,
2- fiyat/fayda oranına göre daha çok tercih edildiği veya edilmesi gerektiğini,
3- her gören 10 kişiden 8 inin dönüp bakmasından.
4-Uzun yolda vs benzinlikte durduğum zaman insanların gelip araç hakkında soru sormasından
5- Soru soran veya konuştukların aracımı bir üst segmentte olan Passat la karşılaştırmasından
6- Armanın skoda değil de vw olsa fiyatının uçuk olacağını söyleyenlerden
7- tek tük de olsan araçlardan anlamayan ama düşünleri ile sokaktaki insanın görüşünü yansıtan kişilerin bu araç BMW mi diye sormalarından

8- ve en önemlisi bu aracı 1.5 yıla yakın süredir bizzat kullanmanın verdiği tecrübelerden

Ocatvia nın ne denli iyi ve parasını hakkeden bir araç olduğunu söylüyorum.

Evet eksiksiz değil ama bu eksikler yansıtıldığı gibi sorun da değil. Üstelik karşılaştırıldığı üst segment rakiplerinde bile bu sorunlar varken Octavia yı bu boktalar için eleştirmek, kötülemek, karalamak için neden uydurmak bana anlamsız geliyor.

Baktım hocam bakmaz olurmuyum bayi tarafındanda baktım.
1.5 senedir a7 kullanıyorsunuz benim ne kullanıp kullanmadığımı bilmeden yorum yapıyorsunuz hocam en yakın arkadaşımada a7 aldırdım bigün benim aracımla geziyorsak bigün onun illa ruhsatında adımın yazmasımı gerekiyor bir sene boyunca a5kasa 1.6 tdi elegance kullandım ondan önceli 1.6sr motorlu oktiyle sehirler arası yolculuklarım oldu vw in serisine sahip oldum eskî kasa yeni kasa senin octavian var diye bana octavianın ne olduğunu anlatamassın inan çoğu huyunu suyunu sizinkadar bilirim belkide daha çok.ben sıradan bi müşteri değilim sıradan bir araç götürmedim takasa bizim araçlarımız hep kupondur ne marka olursa olsun.bir ikincisi sizde dediniz ben dayımı octavia almaya götürdüm demekki çamur atmıyorum oan vw nin 4 ay sıra vermesi 1.2 tsi dsg ye dedimki octide iyidir ki dayım benim gibi bi senede iki senede araç değiştiren biri değildir.
Hocam şuan jetta mk6 kasa kodunda yani golf 6nın jenerasyonu ve hala yeni plartform octavia ile rekabet ediyo satış olarak jetta mk7 çıktığında ve büyük ihtimalle iç kokpit gol7 ile alnı olduğunda esas ozaman konuşuruz.kabul etsenîzde etmesenizde jetta marka bazında olsun kalite algı konusunda olsun octaviayı altın suyunada bandırsan herzaman bi adım önde olacaktır.bu octi kötü araba olduğu anlamına gelmez sadece jettanın daha iyi ve algı olarak daha prestijli bir araç olduğu anlamına gelir.sen benden daha iyi yazıyorsun benim yazmalı çizmeli işlerle aram çok iyi değil ama sizinle yüzyüze sohbet etmekten keyif alırdım.

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@jet59 maşallah nerde bir octavia konusu var  orda. Muhalefet olmak için muhalefet oluyorsunuz. Daha fazla para verip daha az donanımlı aldığınız Jettadan mutlu musuz? Tamam mutluluklar size, ne diye her konunun altına insanları sinirlendirecek, arabalarına hakaret edecek yorumlar yazıyorsunuz..

Golf ve Passat prestijdir ama bir Jetta asla prestij değildir. Golf ve Passat Almanyada üretilsin üvey evlat Jetta Meksikada. İnsanlar ''Volkswagen için mi Jetta'' alıyor yoksa ''Jetta için mi Volkswagen'' alıyor ? Kesinlikle ve kesinlikle Markadan dolayı Jetta alınıyor. Jettaya baska marka amblemi koy bak bakalım bu arkdas nasıl Octavia'cı oluyor.

Sonra neymiş bayi az para vermiş.. aaa çok ayıp.. Skoda gözümde bitti bedava verseler hatta üstüne para verseler Skoda almam. Hemen arabamıda satıyorum Protesto ediyorum.  Acaba  aracını galeriye, bayiye felan satarken aracının hakkı olan fiyata satabilen var mı ?? Dışarda istediğin fiyata sat, sonra git yine al arabanı . Ne alaka bu yüzden markadan vazgeçmek..

Elbetteki Octavia kusursuz değil.. Kimsede iddaa etmiyor. Burda önemli olan şu. Octavianın eksileri ve artılarını karşılastırırsın. fiyatına bakarsın. Mantıgına yatıosa alırsın. Jettanın bana highlinede verdiklerine bakıyorum, sonra octavianınkine..  Octavia bana sayamayacağım bi dünya donanım veriyor Jettadan fazla olarak. Jetta ise sadece  bunu veriyor http://tr.aliexpress.com/item/New-Free-shipping-4pcs-65mm-VW-wheel-center-hub-cap-cover-sets-Volkswagen-LOGO-EOS-Golf/2035665028.html  Çinden 25 TL'ye geliyor buda. yaklasşık 90bin tl vermeme gerek yok.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;512236
OK. Size Jetta'nızla mutlluklar. Allah kazasız belasız güzel günler nasip etsin. Nihayetinde hepsi birer araba, el yapısı. Hepsinin birbirinden güzel tarafları da var, kötü tarafları da var. Herkesin zevki de ayrı. Siz onu beğenirsiniz başkası beğenmez. Bu tarz tartışmalara irmeye gerek yok. Sadece çamur atmak hoş olmuyor. Karalama yapmak hoş olmuyor.  Bakın ben girip Jetta forumunda neden jetta almadığımı, neresini beğenmediğimi yazmıyorum, Jetta'ya çamur atmıyorum.

Abi 8 yaş büyüğümsün saygı duyuyorum,ama ben nerdeyim sen nerdesin.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: um1t;512245
@jet59 maşallah nerde bir octavia konusu var  orda. Muhalefet olmak için muhalefet oluyorsunuz. Daha fazla para verip daha az donanımlı aldığınız Jettadan mutlu musuz? Tamam mutluluklar size, ne diye her konunun altına insanları sinirlendirecek, arabalarına hakaret edecek yorumlar yazıyorsunuz..

Golf ve Passat prestijdir ama bir Jetta asla prestij değildir. Golf ve Passat Almanyada üretilsin üvey evlat Jetta Meksikada. İnsanlar ''Volkswagen için mi Jetta'' alıyor yoksa ''Jetta için mi Volkswagen'' alıyor ? Kesinlikle ve kesinlikle Markadan dolayı Jetta alınıyor. Jettaya baska marka amblemi koy bak bakalım bu arkdas nasıl Octavia'cı oluyor.

Sonra neymiş bayi az para vermiş.. aaa çok ayıp.. Skoda gözümde bitti bedava verseler hatta üstüne para verseler Skoda almam. Hemen arabamıda satıyorum Protesto ediyorum.  Acaba  aracını galeriye, bayiye felan satarken aracının hakkı olan fiyata satabilen var mı ?? Dışarda istediğin fiyata sat, sonra git yine al arabanı . Ne alaka bu yüzden markadan vazgeçmek..

Elbetteki Octavia kusursuz değil.. Kimsede iddaa etmiyor. Burda önemli olan şu. Octavianın eksileri ve artılarını karşılastırırsın. fiyatına bakarsın. Mantıgına yatıosa alırsın. Jettanın bana highlinede verdiklerine bakıyorum, sonra octavianınkine..  Octavia bana sayamayacağım bi dünya donanım veriyor Jettadan fazla olarak. Jetta ise sadece  bunu veriyor http://tr.aliexpress.com/item/New-Free-shipping-4pcs-65mm-VW-wheel-center-hub-cap-cover-sets-Volkswagen-LOGO-EOS-Golf/2035665028.html  Çinden 25 TL'ye geliyor buda. yaklasşık 90bin tl vermeme gerek yok.

Sen hala mexico damısın dostum,seninle gelince tartışalım.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Biri bana skodanın ne malı ve kimin ürettiğini söyleyebilirmi?