škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia'nın artı ve eksileri

ayaman · 95 · 22261

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Combi de evet, doğrudur dediğiniz ancak ben sedan olan modeli merak ediyorum dogrusu.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Amma muhabbet olmus ama arkadas gercekten super yardimlasmisiz. Bu foruma yakismamis.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
A5 Liftbacktir. Octavia euroncap 5* gereksiz konuşmayalım. Meyve veren ağaç taslanir.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilen;512278
Merhaba arkadaşlar,
 İkinci el Octavia 1.6 dsg alma planım var. Arabalarınızdan geneliniz memnun diye varsayıyorum.
 Sormak istediğim ben megane 3 arabamda hatcback olması dolayısı ile kapağı çıkarıp çok rahat bir şekilde köpeğimi oraya koyup seyahat edebiliyordum. Gördüğüm Octavianın da bagaj kapağı sedan gözükmesine karşın aynı şekilde açılıyor. Arka taraflar aynı bir hatchback gibi açık kalır diye gördüm ancak bir köpek koymak için yeterli alan var mıdır düşüncelerinizi almak istedim.
 Octavia combi de ise dsg şansımanlı takas sahibinden çok az bulunuyor. Sıfırları çok pahalı araçların.

Merhabalar,

Köpeginizi rahatlikla koyabilirsiniz, aracta bulunan pandizot yerinden cikarak arka koltuklarin arkasina suruluyor ve cok kullanisli bir ozellik pandizotu cikarip eve koymaniza gerek yok.

Artilarina ise frenleri söylüyorum  2.kez oluyor ramak kala durdum, anayolda giderken sokaktan önüme aniden bir forester cikti yapistim pedala durdugumda 10 santim ya vardi ya yoktu.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba öncelikle cevaplarınız icin hepinize tesekkurler. Köpeğim Labrador Retriever . Pandizot olayını da bilmiyordum, gercektende öğrendiğim iyi oldu.

2014 ve 2015 yılı modellerde herhangi bir motor teknolojisi farkı var mıdır? Büyük ihtimalle 2014 modellerle takasa gireceğim .

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben aracı alırken jetta ve octavıa arasında çok gittim geldim. İkisinin de test sürüşünü yaptım octavıa yayı sürünce bana daha keyif verdi ve beni daha da sardı. benimki ilk görüşte aşık olma gibi bir şey oldu. Octavıa daha çok D  sınıfı gibi duruyor

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde de öyle bir başlık açılmıştı ki artık ne şekilde güleceğimi bilemedim. Neymiş efendim octavianın dış bükey aynası olmadığından kör noktası çokmuş herkes korna çalıyormuş da az daha ölümden dönüyormuş da o yüzden arabasını üç beş aylık satmış da yok satarken çok zarar etmiş de gidip golf almış da vs vs ... bu gerçekten eleştiri değil kasıtlı olarak  başka marka araç fanatizmleri bu octavıa'nın kendi sınıfındaki araçlara taş çıkarmasından dolayı çamur atmasından başka bir şey değil. Aracı satmasının sebebi can güvenliğiymiş neden dış bükey aynası yok bak hele sen. Belli ki sen değil bu aracı alıp satmayı direksiyonuna bile geçmemişsin. burda yazılan ayna konusunu okuyunca kendi kendime dedim ya bu arkadaş başka araçtan bahsediyor ya da fabrika bana jest geçmiş dedim. Ama bu kadar da kasıtlı iş yapılmaz ki arkadaş. nedense benim yan aynaların görüşünde bir sıkıntı yok. en ufak bir sıkıntı bile yaşamadım

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pandizot cikinca arka kisma golden rahat sigar. gerci bagajin en arka tarafina dogru cam acisi daraliyor ama on kisimlarda rahat edecektir

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayaman;512354
Geçenlerde de öyle bir başlık açılmıştı ki artık ne şekilde güleceğimi bilemedim. Neymiş efendim octavianın dış bükey aynası olmadığından kör noktası çokmuş herkes korna çalıyormuş da az daha ölümden dönüyormuş

O konuya bende yazdım. Hala da yazdıklarımın da arkasındayım. Markayı kötülemek gibi bir amacım yok ama babamızın markası da değil Skoda. Daha önce A5 kasa kullandım 5 sene, onda vardı kör nokta kısmı ve çok daha rahattı kullanması.
Alıntı yapılan: ayaman;512354
Belli ki sen değil bu aracı alıp satmayı direksiyonuna bile geçmemişsin.

Alırken bunu da düşündüm. Aynaları çok ufak bunun diğerine göre, kör nokta kısmı da yok inşallah bir şey olmaz diye. Kör nokta kısmı her zaman lazım olmuyor, size öyle bir anın denk gelmemiş olması böyle bir sorunun olmadığı anlamına gelmez. Başka markalarda yoksa onlarda da sorun vardır.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;512360
pandizot cikinca arka kisma golden rahat sigar. gerci bagajin en arka tarafina dogru cam acisi daraliyor ama on kisimlarda rahat edecektir

Çok teşekkürler.
Şimdi sırada doğru ikinci el aracı bulmaya geldi takas icin.

Bu arabaları Çek Cumhuriyetinde üretilmesi sebebiyle tercih edeceğim. Yukarıda yazan arkadaşın "babamızın malı" olmadığı dediği kısım doğru olmakla birlikte benim eşim Çek oldugundan dolayı ve biz Türkler araba uretmedigimize göre babamın malı olarak görebilirim.
Saygılar herkese .
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2015, 08:31:54 Gönderen: bilen »

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada az evvel şans eseri bana eşim Çek konsolosluğunun Skoda sergisine davetini gönderdi. Kadıköy tarafında "120 years of success of the brand LAURIN & KLEMENT / ŠKODA" adı altında sergi düzenleniyormuş ve açılış 13 Mayıs. İlgilenenler için yazma gereği duydum.

Çevrimdışı maguaturk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende hepsini geçtim ara sınıf araç alınmaz... Yani jetta alınmaz...

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlan resimlerine bakıyorum, bazı 2014 modeller de direksiyon normal 3 kollu yuvarlak yapıdayken, bazıları ise 3 kollu ancak en altı yatay şekilde direksiyon. İkisi de elegance paket. Bunun değişik olmasının bir sebebi var mı ?

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2014 ün ilk zamanlarında normal 3 kollu direksiyon idi. Sonradan altı düz olan spor direksiyon gelmeye başladı. 2015 te de altı düz geliyor