škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof tereddütleri. Yardımmmmm

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanoznam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandan beri yaptığım araştırmalardan sonra araç bulamadığımdan sebep bir bayide 1,2 tsi elegance dsg 17 inch jant ve sunroof lu bir araç buldum. Ancak sunroof kullanım olarak bir sorun yaşatırmı. Bozulma,takılma veya yağmur yağması durumunda ne gibi sorunlar yaşayabilirim. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
7 aydır kullanıyorum herhangi bi takılma bozulma olmadı tek sorun şu oluyor sunroof açtıktan sonra araya toz filan kaçma oluyor ve hafif tıkırtı yapıyor bozuk yollarda ya bi bezle silersiniz geçer yada sprey sıkarsınız çokta büyük bi sorun değil sprey sıkınca 3 4 ay ses gidiyor zaten

Çevrimdışı adnanoznam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açıkçası çok kararsızım. Bayilerde araba olmadığı için tercih edicem. Ekstradan bir sıkıntı çıkarmasınıda istemiyorum. Ayrıca 17 inch jantla beraber geliyor. İki hafta sonra burda olacak araç.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Suneoof ses yapıyor diye çok duyuyorum. Sese takılıp araba satan var. Sizde takıntılı iseniz Sunroof suz modele yönelin

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tıkırtı yapar arada o kadar onun dışında özellikle yazın iyiki de almışım dersiniz sunroofu.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tavana bakınca mavi gökyüzü istiyorsanız sunrooflu alın arada tıkırtı yapsada arabayı yıkatınca bile bi süre ses gelmiyor :) özelliklede sigara içiyorsanız sunroof çok iyi oluyor, sunroof olunca gözlük saklama kabı olmuyor yalnız

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bundan önceki araçlarımda ve şu anki aracımda sunroof yok kullanmadığım içinde çok gerekliliğini hissetmedim. Geçen yaz sunrooflu bir araçla orta mesefe ( trabzon -batum ) arası yol yaptım 4 ay sonra 1.2 tsı elegans almayı planlıyorum sunroof olmazsa olmazım arkadaşların dediği gibi ses takıntınız yoksa ve titiz kullanırım diyorsanız öneririm

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sorun yaşatacağı kanaatindeyim. Uzun vadeli kullanımlarda illaki esneme yapacaktır. Özellikle tahliye deliklerinin tıkanması halinde ki bu pek zor değil ağaç Altında kalma reçine yaprak tıkaması sonucu içeri su alma ihtimali bile var. Dolayısıyla sorunişareti ben bilerek almadım yakınımın önceki arabası 2004 mod. Megane 2 de fırfır rüzgar sesi alıyordu oda full cam tavan ve sunroofa sahipti. Not araba 14000 kmden beri bizdeydi.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunrooflu araçta kafa mesafesi 1-2 cm kadar alçak olması lazım.

Çevrimdışı hakan mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardesim benim ikinci aracım sunroof lu. kesinlikle fazla düşünmeyeceksin. hayat sunroof luya güzelmiş bir senedir bunu anladım. kimsenin negatifine bakma cam tavan sunroof al gerisi hikaye. sonra bize dua etcen.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sunroof görüntü olarak çok güzel çok havadar duruyo araba fakat sürekli bi tıkırtı sesi mevcut ve ileriki yıllarda su alma vs. sorunlarını göze almak gerekiyor. Ayrıca 60 km nin üzerinde zaten kullanmak çok zor aşırı ses ve rüzgardan dolayı. Ayrıca tıkırtı sesine servislerin kalıcı çözüm bulamaması da cabası.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;511825
sunroof görüntü olarak çok güzel çok havadar duruyo araba fakat sürekli bi tıkırtı sesi mevcut ve ileriki yıllarda su alma vs. sorunlarını göze almak gerekiyor. Ayrıca 60 km nin üzerinde zaten kullanmak çok zor aşırı ses ve rüzgardan dolayı. Ayrıca tıkırtı sesine servislerin kalıcı çözüm bulamaması da cabası.

sunroof sesi her araçta olduğu için çözüm bulunamaz heralde.Sürekli tıkırtı sesi demişiniz ama temizledikten sonra ses 3 4 ay yapmıyor sadece arkasını kaldırıp yolculuk yapıyorum ben havalar ısındı malum cam açıp daha çok ses alacağıma sunroof açarım klima işi yakıt olayına giriyor pek sevmiyorum :)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Ben kullanıyorum aracı teslim aldığımdan beri (Şubat 2015)
Arada sırada ince ince tıkırtılar geliyor, fazla dert edilecek bir konu değil gibi.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet temizlik yapıldıktan sonra 3-4 ay çıt çıkmıyor. Tamamen sistemin içine toz girmesiyle alakalı tıkırtı sesi. Bakalım inşallah bi çözüm bulcaz.

Alıntı yapılan: octavia7_;511870
sunroof sesi her araçta olduğu için çözüm bulunamaz heralde.Sürekli tıkırtı sesi demişiniz ama temizledikten sonra ses 3 4 ay yapmıyor sadece arkasını kaldırıp yolculuk yapıyorum ben havalar ısındı malum cam açıp daha çok ses alacağıma sunroof açarım klima işi yakıt olayına giriyor pek sevmiyorum :)