škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni TSİ motorlar

alper32 · 61 · 11830

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu fiyatlara rağmen satışların %50 arttığına dair yazılar var.  Doğruysa diyecek söz yok.

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;513075
Merhaba,

Gaza usturuplu basarsanız katalog değerlerine çok yakın değerler görebiliyorsunuz.

İstanbul Düzce arası basmadan 120 yi geçmeden ortalama 100 - 110 ile 4.8 lt ile geldim.

İstanbul şehir içi trafiği çok sıkışıksa ve arada düzlüklere çıkarsanız 7.5 lt az sıkışıksa 6 - 6.5 lt.

Evden çıktınız direk sıkışık trafik, 1 ve boş arasında gidip geliyorsanız eğer ve hiç 2 ye bile takamayacaksanız 9-11 lt civarı yakacaktır ama bu durumu hiç kimse baz almaz ve konuşmaz :).

Yine İstanbul Düzce arası 120- 140 km hız ve arada 170 - 180 leri zorlayarak gittiğimde ise 6.5 lt yaktı.

Teşekkürler.

Serhat  Bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.Benim evimle iş yerim arası yaklaşık 20 km,git gel 50km yi buluyor bazen.3 tane ışık  var ama ort. hızın 60-70km nin altına düşeceğini sanmam.O yüzden benzinli- dizel arası gidip geliyorum.Şimdiki aracım da Corsa 1.2 Benzinli.6-6.5 lt yakıyor,bu mesafede.1.2 TSI da bu değerlere ulaşır herhalde.Bu arada araçlara bugünden itibaren 2000 TL zam gelmiş o da ayrı bir konu...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;513042
su motora bakın bi:) Şaka gibi makina
http://www.noticiasautomotivas.com.br/volkswagen-apresenta-motor-1-0-tsi-com-272-cv-e-274-kgfm/

Yeni 1.0 TSI uniteymiş ama tabi muhtemelen daha binek araçlara gelmez
Alıntı yapılan: turker;513078
Bu ne yaw... Napmış bunlar :)
Alıntı yapılan: DDŞ!;513081
...Bu arada su vw nin 3 silindire inanmasina acayip  bayiliyorum. Belirli bi hacmin altinda 3 silindir cok mantikli optimum  yanma odasini yakaliyolar ve motor ic surtunmesi cok daha dusuk oluyo ;) makine cok fena
Yakında 1.4 motorlar için yüksek hacimli falan demeye başlayacağız gibi geliyor bana.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin59;513093
Serhat  Bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.Benim evimle iş yerim arası yaklaşık 20 km,git gel 50km yi buluyor bazen.3 tane ışık  var ama ort. hızın 60-70km nin altına düşeceğini sanmam.O yüzden benzinli- dizel arası gidip geliyorum.Şimdiki aracım da Corsa 1.2 Benzinli.6-6.5 lt yakıyor,bu mesafede.1.2 TSI da bu değerlere ulaşır herhalde.Bu arada araçlara bugünden itibaren 2000 TL zam gelmiş o da ayrı bir konu...

Merhaba,

Yardımcı olabildiysem ne mutlu,

Ekstra bir bilgi vereyim. Önceki arabam Colt du ve 1.2 Corsa'nın yaktığından yarım lt filan daha az yakardı. Octavia eski Colt'umdan 1 lt az yakıyor. Sizin hesaba göre min. 1 lt az yakar ki buda 5-5.5 lt ye gelirç Ortralama 60-70 ile ben 4.5 lt civarı yakalıyorum. Işıkları da hesaba katarsak 5 i zor geçer ama 5.5 görmezsiniz bence.

Çevrimdışı byrmdrsn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bakalım haziran sonu temmuz başı ancak gelecek dedikleri araca daha araç gelene kadar ne kadar daha zam yapacaklar bide ekstra 110 hp yaptık motoru diye gelirse zil takıp oynar kıvama geliriz herhalde ..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw diorum hazirda varsa alin. gelecek zammin yarisina en kral yazilimi yaptirirsiniz. hem 110 hp den kat kat guclu olur hem de paraniz cebinizde kalir

Çevrimdışı byrmdrsn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;513183
yaw diorum hazirda varsa alin. gelecek zammin yarisina en kral yazilimi yaptirirsiniz. hem 110 hp den kat kat guclu olur hem de paraniz cebinizde kalir

Hocam kızma ah  olsa alacağım hemen tüm Türkiye de ki bayiileri aradım yok yok yok 1.2 tsi dsg hicbiryerde yok sadece 1 bayii de elegance modeli var onda 'da ekstralar varmış araçta 70 bin lira dedi bende o fiyata çıkamıyorum mecburuz hocam beklemeye hiç bir yerde yok araba

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi ı Passata, 1.0 tsi ı Golf e koyacaklarını duymustum,
öyleyse 1.2 tsi ı Superb e, 1.0 tsi ıda Octavia yada koyarlar.
Tabi ben olsam vergi dilimi degismediginden 1.0 tsi yerine 1.2 tsi ı tercih ederdim,

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kizma ne haddime benimki sadece fikir ve tavsiye :)

ama dediginiz gibi uygun arac yoksa tanii ki beklemekten baska care yok :(

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;513085
Bu fiyatlara rağmen satışların %50 arttığına dair yazılar var.  Doğruysa diyecek söz yok.
:)öyleymiş.
http://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/otomotiv-satislari-patladi/100300

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya millette para var bakmayın siz:D Çoğu da kredisiz araçların.

Araba artık bir ihtiyaç kimisi mecbur alıyor kimisi de keyiften.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araba kesin olarak bir ihtiyaç lüks değil.
0 km araçların bu kadar pahalı olmasının da 2 nedeni var bence;
1- Vergi politikaları
2- Ülkemizdeki güvensizlik ortamı; ikinci el otomatik düzgün bir araba 50 bin tl den başlıyor. km si orjinal mi kazası var mı kronik sorunu var mı diye düşünmektense ben gider 0 km alırım açıkçası.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
Ben Nisan başında verdiğim siparişi halen beklemekteyim.
Tabi bu bekleme süresinde arabaya 2 defa zam geldi ve Mayıs 20'den sonra tekrar zam geleceğini söyledi bayi.
Bayi ilk defa bana isterseniz başka araçlarada ufaktan bakmaya başlayın dedi.
49.300-TL anlaştığım araba şuan 50.500-TL ve halen zam gelmekte.
Ben 52.000-TL kadar bekleme tarafındayım ama daha üstü için beklemeyeceğim başka marka alacağım artık.
İlk defa doğuş grubunun eline düştüm daha arabayı almadan bu kadar sıkıntı çektiğime göre sonrası nasıl olur bilmiyorum.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabayı hangi bayiden sipariş vermiştiniz