škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rulman boşluğu

mşah · 32 · 9308

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar alttaki resimde kırmızı ile işaretlemiş olduğum yerden lastiği ileri geri sallayınca mavi ile işaretli olan göbek kısmında bayağı hissedilir derecede boşluk var. Serviste yapılan işlem sonucunda yatilerin sağ tarafında o boşluğun hepsinde olduğunu ama nedenini bilmediğini söylediler, rulman değişti ama boşluk hala var. Acaba sizin raçlarda aynı problem yada bu tarz şikayeti olan var mı

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar...

İlginç bir durum. Ödünç bir kriko bulup bakmak lazım. Servis "Tüm yeti'lerde bu sorun var, nedeni bilinmiyor" demekle halt etmiş. Oooohhh ne güzel ya; sen sağ ben selamet :o

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
krikoya kaldırmadan sallayınca belli oluyor zaten, eğer başkalarında bu sorun yoksa yüce otoyu arıycam

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl yani, teker yere basarken tutup sallayınca fark ediliyor mu Mehmet?

İşkillendim valla. Konuyu diğer yeti'cilere duyurabilsek de; herkes bunu denese ve neticeyi bildirse. Ama bizim yeti cemaati de uyuyo maaşallah...
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2015, 01:01:53 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hemde nasıl belli oluyor amortisör yayı bile oynuyor.
Bizim yeti formu çok zayıf, kullanıcı çok ama yorumcu yok yada sorun yok...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başkalarında olup olmaması önemli değil, ''nasılsa hepsinde var, böyle idare edeyim'' mi diyeceksiniz???
sizin arabada varsa, hemen genel merkeze iletin, üretim hatası mı?, tasarım hatası mı? bilemem ama normal olmadığı kesin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günler.

Peki sorun diğer tekerlerde de var mı hocam?

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;512398
Arkadaşlar alttaki resimde kırmızı ile işaretlemiş olduğum yerden lastiği ileri geri sallayınca mavi ile işaretli olan göbek kısmında bayağı hissedilir derecede boşluk var. Serviste yapılan işlem sonucunda yatilerin sağ tarafında o boşluğun hepsinde olduğunu ama nedenini bilmediğini söylediler, rulman değişti ama boşluk hala var. Acaba sizin raçlarda aynı problem yada bu tarz şikayeti olan var mı

Bunu siz nasıl farkettiniz yolda giderken arbayı silkeleme vb. gibi bir durum söz konusumu? haraket halinde farkedilmiyorsa kimsede kalkıp bu lastği tarifini yaptığınız şekilde sallamamıştır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı ilk aldığım gü nden beri otobanda hafif uğultu ve bazı çok hafif direksiyon hareketinde titreme yapıyordu tabi bunu başkasının anlaması çok zor ben arabaya alışık olduğum için fark edebiliyorum o yüzen serviste çözüm bulunamıyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama bugün şu da dikkatimi çekti arabayı kriko ile kaldırınca o boşluğu yapmıyor lastik yere basınca oluyor nasıl birşey anlayamadım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah allah bu son soylediginiz gercekten tuhaf. Son yazdiginizi okuyana kadar rot kolu boslugu olabilir diyordum. Ancak bozuk yollarda paket tasli yollarda falan lokurtu var mi aracta?

Degisen rulman neyin rulmani?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar.

Mehmet, bugün tüm tekerleri söylediğin gibi salladım(krikoyla kaldırmadan). Göbeklerde herhangi bir boşluk göremedim. Krikoyla da deneyeceğim :confused:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;512693
Allah allah bu son soylediginiz gercekten tuhaf. Son yazdiginizi okuyana kadar rot kolu boslugu olabilir diyordum. Ancak bozuk yollarda paket tasli yollarda falan lokurtu var mi aracta?

Degisen rulman neyin rulmani?

rot kollarında sıkıntı yok, bozuk yollarda ses de yapmıyor. değişen tekerlek poryasındaki rulman.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanin uzerine o kadar yuk binerken o tekerlek nasl sallanir gercekten aklim almiyor. Keske gorebilsem kurcalayabilsem