škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rulman boşluğu

mşah · 32 · 9307

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;512708
İyi akşamlar.

Mehmet, bugün tüm tekerleri söylediğin gibi salladım(krikoyla kaldırmadan). Göbeklerde herhangi bir boşluk göremedim. Krikoyla da deneyeceğim :confused:

acaba diyorum tekerleği kaldırınca esnememesinin sebebi, arabayı kaldırınca lastik aşağıya sarkınca aks mesafesi biraz uzadığı için rulmanı kendine doğru çekip sıkıştırıyor ola bilir, yarın arabayı alt salıncaktan kaldırıp denicem bakalım fark edecek mi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olmazsa gece sesiz liginde videoya çekmeyi deneyeceğim

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ancak bu kadar oldu, 30 sn de net duyuluyor çık çık diye ses geliyor

[YOUTUBE]XmwwOKp3KMk&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;519155
Jantı orjinal jant mı?

Evet orijinal

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gün boyu farklı zamanlarda denedim. Boşluğu farkedemedim.

Çevrimdışı technotibet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geri geri gelirken, direksiyonum yaklaşık 35 derece kırıkken otopark alanıma yanaşırken yaptığım manevra esnasında, rulman boşluğunda gerilme ve çıtırtıyı uzun zamandır hissediyorum. Hatta ilk aldığım günden beri var. Acaba iki durum arasında ortak bir bağ var mıdır? Diye paylaşmak istedim, sonuçta rulman boşluğunda meydana gelen bir durum.
İyi Günler...

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 gündür kontrol ediyorum.her hangi bir şeye rastlamadım....bilginize

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: technotibet;519322
Geri geri gelirken, direksiyonum yaklaşık 35 derece kırıkken otopark alanıma yanaşırken yaptığım manevra esnasında, rulman boşluğunda gerilme ve çıtırtıyı uzun zamandır hissediyorum. Hatta ilk aldığım günden beri var. Acaba iki durum arasında ortak bir bağ var mıdır? Diye paylaşmak istedim, sonuçta rulman boşluğunda meydana gelen bir durum.
İyi Günler...

Kullanırken pek hissedilmiyor ancak aracı biraz tanıyıp iyi kulak vermen lazım fark etmek için, benim genelde yüksek hızlarda belli oluyordu titreşim veya uğultu şeklinde ama her zaman yapmıyor.

Alıntı yapılan: MURATE;519344
2 gündür kontrol ediyorum.her hangi bir şeye rastlamadım....bilginize

Sanırım yeni kasalarda o sorun kalmamış çünki servise gittiğimde sıfır dizel yeti vardı onda kontrol ettim boşluk yoktu

Çevrimdışı tun71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun ne yaptınız çözebildiniz mi sorunu

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis normal olduğunu söyledi ve çözüm bulamadığı için o şekilde kullanıyorum. Eğer ileride sorun yaşarsam nasıl olsa bir kaç sefer kayıt açtırdım o yüzden ben sorunu bildirdim ama siz yapamadınız der geçerim ondan dolayı takmıyorum artık.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;520149
Servis normal olduğunu söyledi ve çözüm bulamadığı için o şekilde kullanıyorum. Eğer ileride sorun yaşarsam nasıl olsa bir kaç sefer kayıt açtırdım o yüzden ben sorunu bildirdim ama siz yapamadınız der geçerim ondan dolayı takmıyorum artık.

Tak bence, tak kardeşim! Kimbilir belki de çok önemli bir şeydir. Allah korusun başına bir şey gelirse açtırdığın kayıtlar işe yaramayabilir :dede:. Bir ara direksiyonda da sağa çekme olduğunu söylüyordun. Bu konu n'oldu..?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En son gittiğimde rot ayarı yapıldı arka lastiklerin bile rot ayarı bozulmuş denmişti bir sefer denedim çekme yapmıyor galiba artık.
Bu konu ile ilgili usta ile konuşmuştum bu boşluğun sebebi nedir diye o da bilmiyor ama İstanbul'a eğitime gidince dile getireceğim demişti ne oldu bilmiyorum aramadım bir daha, artık bakıma gidince konusu geçer herhalde.
Geçenlerde arkadaşın 2012 golf 6 sına baktım onunda sağ tarafında benimkine oranla çok az boşluk vardı km'si 20000 de daha, bilmiyorum artık golfl'e aynı altyapıyı kullandığı için mi bu tarz benzer bir sıkıntı var. Ya belli bir partide sıkıntı var yada üretim hatası belkide normal bir şey bilemiyorum artık, serviste net bir şey söyleyemiyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet merhaba!

Önceki mesajlarından birinde "Bu işin peşini bırakmayacağım" diyordun. Ancak görüyorum ki durumu Yüce'ye bildirmemişsin.. Yerinde olsam huzurum kaçardı :(. Olmazsa sanayilerdeki ustalara(öncelikle vag grubunun işlerini yapanlara)  filan git, adamların fikrini al yahu! Konuyu bu kadar fazla didiklememe muhtemelen bozuluyorsundur ama, Allah saklasın hayati bir şey olabilir..