škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2001 Model Fabia Hoparlör

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Skodam59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle selamun aleyküm. Forumda yeniyim. 2001 Model Fabia araca sahibim. Aracın ön hoparlörleri patlak olduğundan değiştirmek istiyorum. Forumda araştırma yaptım hoparlör boyutlarının 16 cm olduğunu okudum. İnternetten sipariş vermek istedim fakat hoparlörler 2 yollu ve 4 yollu olarak iki farklı bağlantı biçiminde olarak karşıma çıktı. Bizim araca hangi bağlantı türü uyar yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. Bir de aşağıda vereceğim linkteki hoparlör bizim araca olur mu ? (Link vermek yasaksa şimdiden özür dilerim )

http://www.hepsiburada.com/liste/roadstar-rdh-654s-16cm-4-yollu-300watt-koaksiel-kapi-hoparloru/productDetails.aspx?productId=otaytrdh-654s&categoryId=26090

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
orjinal hoparlör haricinde takamazsın yerine uymaz arkasında cam mekanizmasının rayı var ona değiyor. farklı bir hoparlör takmak istersende işini bilen birine yaptırman gerekli

Çevrimdışı karahan55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
orjinaller 16 cm olması lazım söküldüğünde aparat kuyup takman lazım yoksa yerine olmuyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal hoparlörler 16cm çapında, tek yollu, düşük frekans bandında ses verir (yani bass sesleri) 40 w lıktır,
Alacağınız hoparlörün capına ve arka mıknatıs çıkıntı  durumuna dikkat edin, mıknatıs çok çıkık olursa cam hareketini engeller.
Alacağınız hoparlörde 2-3 yollu olması, montajı etkilemez, ses frekansını geniş tutmak için bu şekildedir ama ben 1 yollu almanızı öneririm.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Skodam59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Linkte vermiş olduğum hoparlörü aldım ve eski kasnaklara tutturdum uzun vida ile.(Forum içerisinde bir arkadaşımızın yaptığı gibi) Cam mekanizmasını herhangi bir şekilde etkilemedi ve yerine tam oturdu. :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde sol ön hoparlör patlaktı ama ben şanslıysım ustamın elinde wv polodan çıkan 2 adet 0 orjinal hoparlör vardı patlağı söktük elimizdekini taktık soketler bile aynı cuk oldu :]

Çevrimdışı Skodam59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sizin adınıza sevindim. İyi günlerde kullanın :)

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
17cm pioner 170lik taktırmıştım 3-4 ay önce ahşap kasnak kesiyorlar onunla sıkıntı olmuyor ha bir de orjinali kırmadan çıkartılamıyor bilginiz olsun.

edit: Yamulmuyorsam bu üründendi http://www.vatanbilgisayar.com/ts-g1722i-17cm-2-yollu-hoparlor-midtiz-170-w.html
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2015, 03:03:38 Gönderen: BerkayK »