škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trafik Cezası Hangi Adrese Gelir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafik cezası ikametgah adresine mi gelir, ruhsatta yazan adrese mi gelir?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Vesselam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En güncel adrese geliyor diye biliyorum. E-devlette neyse o. Ruhsat güncel olmayabilir herzaman.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
:gut:
Alıntı yapılan: Vesselam;512788
En güncel adrese geliyor diye biliyorum. E-devlette neyse o. Ruhsat güncel olmayabilir herzaman.
  bencede
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de òyle biliyordum. 2 ay önce taşındım, ikametgah değişikliğini ancak yaptırabildum. Sabah eski muhtarlığa gidip gelen birşey var mı diye bakayım dedim. Muhtar ruhsattaki adrese guder buraya gelmez dedi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanıtlar için teşekkürler. Ben de ilgili yönetmelik maddesini buldum:

"Trafik idari para cezası karar tutanakları için kural ihlalinin tespit edildiği tarihteki araç sahibinin adres bilgileri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sisteminden, buradan temin edilememesi durumunda tescil bilgisayar kayıtlarından, bunun da mümkün olmaması halinde ise yazılı olarak veya elektronik sistemle aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşundaki dosyasından tespit edilerek tebligat mazbatasının ilgili bölümleri doldurulur."

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçinin rahat olmasını istiyorsan git ilçe merkez karakoluna trafik bölümünden sordur. En son ruhsatı yenilerken sormuştum, bakıp söylediler.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;513337
İçinin rahat olmasını istiyorsan git ilçe merkez karakoluna trafik bölümünden sordur. En son ruhsatı yenilerken sormuştum, bakıp söylediler.
Tövbe başımıza taş yağacak.:rm::knp::gach:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;513404
Tövbe başımıza taş yağacak.:rm::knp::gach:

Niye ya la :rm::rm: nolur nolmaz diye sorayım dedimdi ne var yani :rm::rm:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;513451
Niye ya la :rm::rm: nolur nolmaz diye sorayım dedimdi ne var yani :rm::rm:
Senin yorum yazmış olman için dedim onu.:kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;513458
Senin yorum yazmış olman için dedim onu.:kiki:

Yazsam bi olay yazmasam bi olay , napacam olm şaşkın manyaa ettiniz adamı sizde :hanz::hanz::rm::rm: yazayım mı yazmayayım mı şincik? he gözüm ciğerim ne diyon :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaz tabii ki yav yaz!
Asıl yazmayınca sinir oluyoz!

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün trafik polisi park cezası yazdı. Biz buraya yeni taşındık ceza nereye gelir diye sordum. Ruhsattaki adrese gelir dedi. Yanlış mı biliyor acaba

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternetten şöyle bir baktım.Aracınızın plakası hangi adrese kayıtlı ise trafik cezanız o adrese gönderilmektedir diyor bir sitede..

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MERNİS te adresiniz neresi ise orası tebligata esas adresinizdir. Bütün tebligatlar cezalar mahkeme çağrı kayıtları vb. Mernis adresinize gelir. Ancak postacılar çoğu zaman bu tür postaları muhtara bırakır. Muhtar teskim aldığında siz teslim almşsınız  sayılır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;517572
Dün trafik polisi park cezası yazdı. Biz buraya yeni taşındık ceza nereye gelir diye sordum. Ruhsattaki adrese gelir dedi. Yanlış mı biliyor acaba

Alıntı yapılan: hakan_by;517573
İnternetten şöyle bir baktım.Aracınızın plakası hangi adrese kayıtlı ise trafik cezanız o adrese gönderilmektedir diyor bir sitede..

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/04/20140404-8.htm

"Trafik idari para cezası karar tutanakları için kural ihlalinin tespit edildiği tarihteki araç sahibinin adres bilgileri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sisteminden, buradan temin edilememesi durumunda tescil bilgisayar kayıtlarından, bunun da mümkün olmaması halinde ise yazılı olarak veya elektronik sistemle aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşundaki dosyasından tespit edilerek tebligat mazbatasının ilgili bölümleri doldurulur."