škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nihayet Octavia'landım!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
UZun bir arama tarama, civic mi octavia mı gel gitlerinden sonra nihayet lise yıllarımdan beri hayalimdeki araba olan Octavia 'yı aldım. Gerçi benim lise yıılarımda hayalim olan ilk kasa ile a7 kasa arasında dağlar kadar fark var.. Rabbim hepimize kazasız belasız ve cezasız kullanmayı nasip etsin. Aracımı Akyazı'dan (Adapazarı) aldım. İlk sahibi eczacı. Sağ arka kapıda lkal boyasının dışında kayda değer bir sıkıntı yok. 2013 model elagance dizel DSG 26500km metalik gri. Gönül isterdi ki sunrrof+anahtarsız çalıştırma ve koltuk ısıtmasıyla full+full olsun ama nasibimiz böyleymiş. Aracımı cuma saat 3 gibi aldım. Adapazarı İstanbul, İstanbul - Ankara,  Ankara - Ünye istikametinde yaklaşık 1200km yol yaptım. Yola oturuşu, sarsıntısız vites geçişleri, konforu harika. Yakıt konusunda gerçekten çok farklı hızlarda denemeler yaptım. Özellikle  Ankara İstanbul arası bagaj full dolu 2 yetişkin bir de çocuk ortalama 121km hızla( ki bu ortalama yakalamak için genelde 160 -170km hızlarda seyrettim) 21kuruş civarı (5,1LT/100km) ortalama elde ettim. Ankara samsun arası 92km sabit hızla 224km civarı yol yaptım yakıt 17 kuruş (4,3/100km) civarıydı. Bi xenon farların geceleyin gözleri hiç yormaması,direksiyonun hıza ve yola göre verdiği tepkiler gerçekten mükemmel. Devasa bagaj hacmi 3 tane kışlık lasik bir büyük boy bavul bir sürü poşet almasına rağmen hala boştu.Eksiklerine gelince 120km den sonra kabin içi ses seviyesi biraz daha fazla. Bunu hem sıfır asfalt diye tabir edilen otobanda hem de tırtıklı yolda denedim ses biraz rahatsız ediyor. Bolero ekran teyp belki de ilk kez kullandığım için bana biraz kullanışı zor geldi. Şimdilik bu kadar aklıma gelenler. Yeni keşfettiğim ya da merak ettiğim yerler olursa paylaşımda bulunurum. Aranızda bir skoda sahibi olarak  bulunmaktan dolayı çok mutluyum.
(Okulda resim yükleme siteslerini açamıyorum akşam detaylı resim atarım inşallah)

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı ugurlu olsun, kazasız belasız kullanın,

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,Ağız tadıyla kullanmak nasip olsun.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazadan beladan uzak Güle güle kullanın. hayırlı olsun

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlı uğurlu olsun, alır almaz baya yol yapmışsınız.

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun, Kazasız belasız sürüşler ..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Octavia candır. Aracı kaça aldınız?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun virüs sanada bulaşmış iflah olmazsın skoda hastalıktır
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı nevanmen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun , güle güle kullan Hocam. Diyarbakır , Adana vs. derken almak nasip oldu :)