škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid 1.6 TDI manuel to Octavia 1.2 TSI DSG

egeadam · 48 · 10373

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar rapid 1.6 TDI manuel kullanıcı olarak aracımdan memnun, otomatik vites ve daha fazla konfor için  Octavia 1.2 TSI DSG düşünüyorum. Doğru bir geçiş olur mu, neler kazanırım yorumlarınıza ihtiyacım var.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;513051
arkadaşlar rapid 1.6 TDI manuel kullanıcı olarak aracımdan memnun, otomatik vites ve daha fazla konfor için  Octavia 1.2 TSI DSG düşünüyorum. Doğru bir geçiş olur mu, neler kazanırım yorumlarınıza ihtiyacım var.

Yakıt açısından bakarsak;
Yıllık 10-12 binkm geçilmiyorsa düşünülebilir.
Ancak yıllık 20-25binden az yapmıyorsan yakıt konusu üzecektir.
Konfor olarak bakarsan artıları elbette vardır octinin. Ancak bir broadwayden inip superb ye binmek gibi fark olmayacaktır.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık 10 bin civarında yol yapıyorum
Performans dusumu çok olur mu acaba, şimdinin torku 250 ve gayet iyi

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi dsg performans olarak hiç birşekilde uzmez 1.6 tdi dan sonra

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;513063
1.2 tsi dsg performans olarak hiç birşekilde uzmez 1.6 tdi dan sonra

yakıt tüketimi nasıldır ? şuanda şehirçi çevreyolunu kullanıyorum 22 kuruş yakıyor.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sakin kullanımlarda az yakıyor ama performanslı kullanımlarda tuketim artıyor. sapancadan istanbula 4.7 yaktıgını da biliyorum 8 lt yaktıgını da

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;513070
sakin kullanımlarda az yakıyor ama performanslı kullanımlarda tuketim artıyor. sapancadan istanbula 4.7 yaktıgını da biliyorum 8 lt yaktıgını da

katalog değerleri yakın görünüyor, ort 24 Kuruş

http://www.arabalar.gen.tr/2015-skoda-octavia-1-2-tsi-optimal-dsg-i5134.html

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI dgs de kronik problem varmıydı, sanki bir şeyler vardı ama hatırlayamadım

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 15bin km dizel araç için sınır bence, daha altında yapılıyorsa benzinli tercih edilebilir, ki 1.2 TSI'da en az yakan benzinlilerden. Performans olarak üzeceğinide sanmıyorum, çünkü 1.2 TSI'ın 1.6 TDI'ı hep geçtiği söyleniyordu, Rapidde kasa biraz hafif, ama 1.2 TSI'da dizelden 100 kg daha hafif, benzer performans hatta bir tık daha iyi performansı olacaktır 1.2 TSI'ın. 1.2 TSI motorda kronik bir problem yok fakat dsgde var, garanti uzatarak almanızı tavsiye ederim :)

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;513152
Yılda 15bin km dizel araç için sınır bence, daha altında yapılıyorsa benzinli tercih edilebilir, ki 1.2 TSI'da en az yakan benzinlilerden. Performans olarak üzeceğinide sanmıyorum, çünkü 1.2 TSI'ın 1.6 TDI'ı hep geçtiği söyleniyordu, Rapidde kasa biraz hafif, ama 1.2 TSI'da dizelden 100 kg daha hafif, benzer performans hatta bir tık daha iyi performansı olacaktır 1.2 TSI'ın. 1.2 TSI motorda kronik bir problem yok fakat dsgde var, garanti uzatarak almanızı tavsiye ederim :)

:) yorumlar için teşk ederim G.
 hızlanma performansından ziyade yokuşta ve sollama atikliğini merak ediyordum.
 DGS detaylı bir konu ama özetle soracağım şu; garanti kapsamında dgs kaynaklı sorun olduğunda servis  kullanıcı hatası demiyormu  ? garantiden yaptıran varmıdır ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti süresinde ve sonrasında sorun çıkarsa kullanıcı hatası demiyorlar.  Garanti süresince garantiden,  sonrasında servis bakımlı olmak koşuluyla,  iyi niyet garantisinden %20-30 ücret ödeyerek sorun çözülüyor.. TSI performans olarak genel kullanıcı beklentisini karşılar..

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;513051

İster az bin ister çok bin fark etmez hangi model olursa olsun dizelden şaşma. Her kontağı çevirdiğinde dizelde az yakasın kaygın olmaz gönül rahatlığıyla istediğin gibi uzun  yola çıkarsın. DİZELDEN ŞAŞMA ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM. 1.2 benzinli motoru az yakıyor. 1.6 dizel yakmıyor. Aradki farkı böyle düşün.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2015, 11:17:51 Gönderen: ayaman »

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda yapacağınız KM ile ortalama tüketiminizi hesaplayıp, dizel-benzin fiyatları ile çarparsanız basit bir maliyet hesabı çıkarabilirsiniz.
Sonra dizel araç için vereceğim fark kaç senede kendini amorti ediyor diye bir düşününün.
Verilere dayanarak karar vermeniz daha rasyonel olur.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
alırken arada olusan fiyat farkını hesaplayabilirsiniz cok mantıklı ancak satarkende daha yuksek fiyata satacagınızı da dusunun 1.6 tdi yı..