škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bagaj kapağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Aracımı aldığımdan beri bagaj kapağı zor kapanıyor, sert bir şekilde kapatmazsam kapanmıyor. Ben kilit mekanizmasının sert olduğundan şüpheleniyordum fakat geçenlerde farkettim ki kapılardan yada camlardan biri açık olduğunda bagaj kapağı çok kolay kapanıyor, hatta ben hiç bastırmadan serbestçe bıraktığımda bile kapanıyor. Sanırım kapılar ve camlar kapalı iken araç içerisinde oluşan hava basıncı bagaj kapağının kapanmasını zorlaştırıyor. Merak ettim tüm Octavia'larda aynı durum var mı acaba ?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;513111
Merhabalar,
Aracımı aldığımdan beri bagaj kapağı zor kapanıyor, sert bir şekilde kapatmazsam kapanmıyor. Ben kilit mekanizmasının sert olduğundan şüpheleniyordum fakat geçenlerde farkettim ki kapılardan yada camlardan biri açık olduğunda bagaj kapağı çok kolay kapanıyor, hatta ben hiç bastırmadan serbestçe bıraktığımda bile kapanıyor. Sanırım kapılar ve camlar kapalı iken araç içerisinde oluşan hava basıncı bagaj kapağının kapanmasını zorlaştırıyor. Merak ettim tüm Octavia'larda aynı durum var mı acaba ?

bende normal kendi ağırlığıyla bırakınca kapanıyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim bagaji acik tutmazsaniz kafaniza dusuyor bugunlerde. Acayip istekli kapanmaya. Gideyim de iki tane amortisor alayim (dedi 15 dk once parcacida olan dogukan. Iste bunlar hep usengeclik)

Dediginiz tez dogru olabilir bir de camlari 2 parmak acik birakip deneyin?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de benzer bir şey oldu 1-2 sefer. İlkinde; bagajdakileri aldım, kapattım, arabayı kilitledim, baktım hala ışıklar yanıyor. Kapıları açtım kapattım, her yeri kurcaladım, sonra baktım Maxi-Dot çalışıyor ve bagaj kapağını açık gösteriyor. Ama kapanmış gibiydi, sonra açıp sertçe bir daha kapattım ve düzeldi. Bundan 1-2 hafta sonra yine oldu. Dikkatimi çeken 2 seferde de nemliydi biraz hava. Sensörle ilgili bir sıkıntı oldu herhalde dedim. Bir daha da yapmadı.

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bagaj kapağının altında sağda ve solda 2 Adet plastik takoz var onları biraz saat yönünde çevirin problem duzelebilir .Benimkinde düzeldi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;513111
Merhabalar,

Arka tamponun iç kısmında, bu basıncı dışarı atmak üzere menfezler mevcut. Bu menfezler kapalı kalıp da basıncı bertaraf edemiyorsa, böyle bir şey olması mümkün bence.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk başlarda kapanmasına bizim ve aracın alışması zor oluyor daha sonra mekanizma alışıyor, ayrıca araçların tampon içlerine bakan kısımlarında içerideki basıncı dışarı atan kauçuk kapakçıklar var

Çevrimdışı ouzfatih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Konu üzerinden epey zaman geçmiş ama forumda aratınca yaşadığım sorunun aynısını yalnızca burada bulabildim. Aracım Superb III Prestige. Elektrikli bagaj kapağı camlar ve kapılar kapalıyken tam kapanmıyor, gösterge ekranında bagaj açık uyarısı veriyor. Ancak bagajın üzerine kuvvetlice bastırdığımda çıt sesiyle kilit oturuyor ve uyarı kayboluyor.

Camlardan veya kapılardan herhangi birinin ya da sunroofun biraz açık olduğu durumlarda ise sorunsuzca kapak kapanıyor ve kilit oturuyor, uyarı vermiyor. Defalarca denedim hep aynı sonuç.

Siz bir çözüm bulabilmiş miydiniz? Paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler,

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ouzfatih;631663
Merhaba,

Konu üzerinden epey zaman geçmiş ama forumda aratınca yaşadığım sorunun aynısını yalnızca burada bulabildim. Aracım Superb III Prestige. Elektrikli bagaj kapağı camlar ve kapılar kapalıyken tam kapanmıyor, gösterge ekranında bagaj açık uyarısı veriyor. Ancak bagajın üzerine kuvvetlice bastırdığımda çıt sesiyle kilit oturuyor ve uyarı kayboluyor.

Camlardan veya kapılardan herhangi birinin ya da sunroofun biraz açık olduğu durumlarda ise sorunsuzca kapak kapanıyor ve kilit oturuyor, uyarı vermiyor. Defalarca denedim hep aynı sonuç.

Siz bir çözüm bulabilmiş miydiniz? Paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler,

Bagaj kapağında bulunan plastik takozları bir kontrol et istersen yani saat yönünde yarım veya bir tur çevir sorunun düzelecektir.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ayak pedallarını olduğu yerde arabada açık hava ile aralık var yani çok şiddetli basınç olmaz içeride basınç var diye kapak kapanmamazlık yapmaz. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kilit mekanizması kaynaklı oluşan sorundur.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;631712
Arkadaşlar ayak pedallarını olduğu yerde arabada açık hava ile aralık var yani çok şiddetli basınç olmaz içeride basınç var diye kapak kapanmamazlık yapmaz. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kilit mekanizması kaynaklı oluşan sorundur.

Soğuk havada alttan alttan rüzgar alıyor ayaklar, bu yüzden mi?

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
fitiller basıncı yeterince tahliye etmiyordur, nedeni basınç..

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar. 1.4 150 ps sport aracım var. Araçta herşey var, ama şu harekete hassas bagaj kapağının kendşliğinden açılması olayı yok araçta. Olmasını çok isterdim. Eliniz eşya ike dolu iken bagajı açıp ya da kapamak oldukça zor. Otomatik olması büyük konfor. Sonradan taktırılabilir mi acaba?

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;631989
Arkadaşlar. 1.4 150 ps sport aracım var. Araçta herşey var, ama şu harekete hassas bagaj kapağının kendşliğinden açılması olayı yok araçta. Olmasını çok isterdim. Eliniz eşya ike dolu iken bagajı açıp ya da kapamak oldukça zor. Otomatik olması büyük konfor. Sonradan taktırılabilir mi acaba?

Sanırım bu video işinizi görebilir.Otomatik açılıyor ama kapanma otomatik olmuyor.Kısacası amacınız eliniz dolu iken bagajı açmak ise işinize yarayabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=4K5eetjdI8M