škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ucuz atlattik

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dun antalyadan ıspartaya giderken larka sağ lastik paramparca oldu.oncesinde lastik basınç ikazi yanmadı.bozuk asfalta girmis gibi hafif bir uğultu geldi,açıkçası ikazda vermeyince farketmedim hemen.ses artmaya başlayınca durdum baktımki lastik paramparça.sanırım 1,5-2 km farketmeden patlak lastikle gittim.yol gayet duzgundu.cukur falan yoktu.allahtan kaza yapmadim.ama cok tedirgin oldum.lastik basinc ikazi neden devreye girmiyor?yada bir lastik nasıl bu hale gelebiliyor duzgun bir yolda.aracım 2014 octavia dizel otomatik.lastik markası nexen n blue.20 55 r 16 yaz lastigi.bu lastikler uzerinde ancak 7000 km gitmisimdir.bu markayı hic duymamıstim daha once.bayide araci alirken icime sinmemisti lastikleri.arkadaslar bu ladstigi kullanan varmı?buna benzer durum yasayan varmi?basinc ikazi hakkinda bilgileriniz neler? Paylasirsaniz cok memnun kalcam

http://i.hizliresim.com/ZDdEng.jpg
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2015, 16:29:50 Gönderen: octavia_lakeview »

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Öncelikle geçmiş olsun.
Lastik basınç sistemi uyarı kesinlikle vermeliydi, geçen hafta sol arka lastiğimin havası biraz inmişti anında uyarı verdi.
Yüce Oto' ya mail olarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz, umarım fotoğraf çekmişsinizdir.
Tekrar geçmiş olsun, ilk defa duydum araç lastiğinin bu şekilde paramparça olduğunu.
Genelde kamyonlarda oluyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;513273
Dun antalyadan ıspartaya giderken arka sağ lastik paramparca oldu.oncesinde lastik basınç ikazi yanmadı...
Ani bir yarılma nedeniyle sensörün kafası karışmış olabilir.
Alıntı yapılan: emrtkn;513278
...ilk defa duydum araç lastiğinin bu şekilde paramparça olduğunu...
Ani bir yarılma neticesinde gayet de güzel oluyor. Favorit varken sağ-ön lastik aynı şekilde olmuştu. Zar zor sağ tarafa atmıştım kendimi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;513281
Geçmiş olsun. En büyüğü bu olsun İnşaallah.

Ani bir yarılma nedeniyle sensörün kafası karışmış olabilir.

Ani bir yarılma neticesinde gayet de güzel oluyor. Favorit varken sağ-ön lastik aynı şekilde olmuştu. Zar zor sağ tarafa atmıştım kendimi.

peki bir lastik aniden neden yarılır? hem de yeniyken. aklıma gelen yolda lastiği yaran teneke vb birşeyin üzerinden geçildiği.ama enteresan bir durum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513282
peki bir lastik aniden neden yarılır? hem de yeniyken. aklıma gelen yolda lastiği yaran teneke vb birşeyin üzerinden geçildiği.ama enteresan bir durum.
Belki de ufacık bir hasarı vardı ve yol alıp da lastik ısınınca iyice açıldı. Yani nasıl olduğu hakkında kesin bir şey söyleyebilmek bence zor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yılbaşında benle beraber bir tanıdığımız da Superb almıştı, 2-3 hafta önce Antalya'ya giderken 120 km hızla sol ön teker patlayıp, parçalanıyor ve araba takla atıyor. Araç pert oldu. 17' inç Pirelli Cinturata lastikler..

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513282

Lastik tabaninda en kucuk hasar yok.resim ekledim bilmiyorum gorunuyomu ama sadece cepecevre acilma var

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;513287
Yılbaşında benle beraber bir tanıdığımız da Superb almıştı, 2-3 hafta önce Antalya'ya giderken 120 km hızla sol ön teker patlayıp, parçalanıyor ve araba takla atıyor. Araç pert oldu. 17' inç Pirelli Cinturata lastikler..

Lastikcinin yorumu ise; nexen degilde conti falan olsaydi bukadar yarilmazdi seklindeydi,ne kadar dogru bilmiyorum

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,
Sensörün kesinlikle devreye girmesi gerekliydi mutlaka peşine düşün.
Aynı olay megane 2 de başıma gelmişti. Ani bir sesle irkilmiştim sonrasında durana kadar lastik parçalanmıştı. Fakat bizim lastik epey yıpranmıştı, uzun yolda lastik ısındıkça mukavemeti azalıyor.
Sizin lastik nexen sanırım. Her ne olursa daha yeni sayılacak lastik bu kadar parçalanmamalı bence

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;513293
Geçmiş olsun,
Aynı olay megane 2 de başıma gelmişti. Ani bir sesle irkilmiştim sonrasında durana kadar lastik parçalanmıştı. Fakat bizim lastik epey yıpranmıştı, uzun yolda lastik ısındıkça mukavemeti azalıyor.
Sizin lastik nexen sanırım. Her ne olursa daha yeni sayılacak lastik bu kadar parçalanmamalı bence

Basinc ikazi bu parcalanan lastigin yerine stepneyi takip birkac km gidince gerceklesti.trajikomik bir durum.asil ikaz olmasi gereken durumda degilde is hallolduktan sonra gerceklesmesi sinir bozucu oldu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;513293
Geçmiş olsun,

Teşekkurler.ben ani bir ses bile duymadim.sadece bozuk yola girmis gibi hafif bir uğultu gibi basladi.aracta savrulmada olmadi allahtan.tabi bende de hata var sanirim.ugultuyu anormal bulup hemen durmak yerine bir iki km daha gittim

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun,Allah beterinden korusun :(

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;513289
Lastik tabaninda en kucuk hasar yok.resim ekledim bilmiyorum gorunuyomu ama sadece cepecevre acilma var

bence lastik yandan bu kadar yarılmaz.üretim hatası olabilir.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. 1999 da Aynı yolda ters istikamette benim de başıma gelmişti. Aniden yarıldığı için sensör uyarı vermedi. Çünkü sensörün Çalışma prensibi tekerleğin dönüş sayısına göre. Yanakların yarılması,  lastiğin jant ve yol arasında sıkışıp kesilmesinden kaynaklanıyor.  Burada markanın çok önemi yok.  Aynı durum hangi markada kimin başına gelse sonuç değişmezdi. Benim başıma geldiğinde,  Michelin vardı ve direksiyon titremesini hissettikten hemen sonra durmuştum.  Sonuç sizinkiyle aynıydı.  Bir kazaya karışmamanıza sevindim. Tekrar geçmiş olsun..

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üretim hatası gibi duruyor kötü yarılmış