škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka camları açınca gelen uğultu

trio · 22 · 7075

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabianın arka camlarını yolda giderken açınca tekini dahi açsam bir uğultu geliyor arkadaşımın 2006 polosunda da varmış bu nalı bir şey anlamadım  yolda giderken arka cam açmak imkansız bu arabada konu belki açılmıştır daha önce ama göremedim.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Havayı dışarı atamıyor. Çapraz camın bir tanesini biraz açınca kesiliyor. Rüzgarlık takınca kesiliyor diyen var ama denemedim.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle bir ses sanırım bir yerde bir tasarım hatası var :(

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genel olarak bircok arabada olan birsey on cami acin biraz keser ;)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Neyse arkadaşlar önemli bir sorun değilmiş 2015 model golf highline da da aynı sorun varmış biz ucuz atlattık 90.000 tl veripte aynı sorunu yaşayanlar da varmış :)

Volkswagen Arka Camı Açınca Gelen Basınç Sesi!
 | 27 Nisan 2015 12:04
Aracımı henüz alalı 5 gün oldu Vosmer'den 5 gün önce 0 aldım. Fakat 40 km hızı geçince arka camları açamıyoruz içeride çok kötü bir ses oluşuyor. Bu bir hata mıdır yoksa normal midir içeride imkansız cam açık gidemezsiniz yoksa kulaklarınız aşırı derecede zarar görüyor. Sadece arka camlar açıldığında bu sorun oluşuyor. Aracım 2015 Golf High Line.

Yüksek Alman mühendisliği acaba bununda arka camını açınca pum pum ses yapıyormudur? :]]

« Son Düzenleme: 30 Kasım 2015, 16:56:37 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cenk bu soruna epey taktın sen.:)
Bahsettiğin ses benim Ibiza' da da var; firmadaki Audi A5' te de var, Peugeot 508SW' de de var hatta Fiesta 1.4TDCi' da ön camlar tam açıkken sigara içmek kesinlikle mümkün değil rüzgarın sürekli tokat gibi yüze çarpmasından.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çoğu araçta standart olan bisey bu.. bugune kadar ki tüm araçlarımda vardı

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buna kırbaç etkisi denir. Ve aklınıza gelebilecek bütün binek otomobillerde vardır. Sebebi ani basınç farklılıklarıdır,basınç içeri dolar ancak sadece aynı yerden çıkabilecekken içeri girmekte olan akımla çarpışarak bu sesi çıkarır. Başka bir camı minicik aralarsanız sirkülasyon olur,basınç dışarı atılır,ses olmaz :)

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;545011
Buna kırbaç etkisi denir. Ve aklınıza gelebilecek bütün binek otomobillerde vardır. Sebebi ani basınç farklılıklarıdır,basınç içeri dolar ancak sadece aynı yerden çıkabilecekken içeri girmekte olan akımla çarpışarak bu sesi çıkarır. Başka bir camı minicik aralarsanız sirkülasyon olur,basınç dışarı atılır,ses olmaz :)

Bunu yazmak için girmiştim konuya :) Teşekkür ederim.. Aynen yazdığınız gibi mesele...

Tasarım hatası , üretim hatası gibi yorumlar nasıl yapılıyor anlamak zor...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tamamda uzun yıllar lada marka araca bindim ne samarada ne vegada ne de kalina modelinde hiçbir şekilde böyle bir ses yok ister 50 ile ister 150 ile git böyle pom pom pom diye bir ses yok bu sese dayanilamiyor aracı kötülemek değil bu ben hiç yaşamadı böyle birşey eski araçlarımda o yuzden hatta 4 cam otomatik ti Vega aracımda klima olmadığı için hep arka camları açarak giderdim rüzgar çarpmasın diye daha kaliteli bir araçta olmasi beni şaşırttı. Nasıl oluyorda sedan lada Vega da arka camları yada camı açınca kırbaç etkisi olmuyor bu bir fizik kuralıysa? Ayrıca defalarca FIAT albea linea Hyundai era taksiye binip arka camları açtım yolculuk esnasında böyle bir ses yoktu.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2015, 21:40:24 Gönderen: trio »

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;545029
Arkadaşlar tamamda uzun yıllar lada marka araca bindim ne samarada ne vegada ne de kalina modelinde hiçbir şekilde böyle bir ses yok ister 50 ile ister 150 ile git böyle pom pom pom diye bir ses yok bu sese dayanilamiyor aracı kötülemek değil bu ben hiç yaşamadı böyle birşey eski araçlarımda o yuzden hatta 4 cam otomatik ti Vega aracımda klima olmadığı için hep arka camları açarak giderdim rüzgar çarpmasın diye daha kaliteli bir araçta olmasi beni şaşırttı. Nasıl oluyorda sedan lada Vega da arka camları yada camı açınca kırbaç etkisi olmuyor bu bir fizik kuralıysa?

o araçlar fizik kurallarına aykırı hocam ondan olmamıştır :D:D

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanı sonuçta superb jetta Passat gibi araçların 100 km üzerine çıktığında on camından rüzgar sesi şikayeti sıklıkla okuduk forumlarda mühendislik hatası olmaz diye birşey yok olabilir bu araçları da insanlar tasarlıyor ama sadece neden seri imalata geçmeden denemiyorlar bu tarz şeyleri bunu anlayamıyorum. Ayrıca 1.5 8v - 1.5 16v lada Vega yada samara ile 180 km ile çok araca selektör atmışlığım vardır genclikte yolda küçümsememenizi tavsiye ederim. Özellikle karbüratörlü samara 2. Viteste 120 km hıza ulaşabiliyor.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=33001
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2015, 22:44:50 Gönderen: trio »