škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Son Sürat

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bu gün İzmit İstanbul arası otobanda biraz hızlı gideyim dedim. Yol kalabalıktı ama önüm boş olduğu zamanlarda bastım birazcık. 160 la giderken gaza biraz dokunduğumda hemen 180 görüyor.

Önde arabalar varken dibime bir Alfa 159 girdi selektör yapıyor ama yol dolu. Sonra önüm açılınca birazda sinirlendim tabi bastım gaza 120 den 187 ye o kadar hızlı çıktı ki göstergeye baktığımda şaşırdım sonra dikiz aynasına baktım 159 yok :) sonra önüme yine araba geldi ve frenledim, yine Alfa yine selektör. Sonra önüm açıldı Alfa da sağa geçti yine gaz 186 lere geldi Alfa geride kaldı ama ben daha risk almamak adına makas vs yapmayacağımdan 180lerde kaldım o gitti...

Şimdi şunu anlamadım 187 ye anında çıkan bu araba 1.2 motoru ile son sürati ne yapıyor. Ben denemedim fakat çok rahat 230 görecek gibime geldi.. Deneyen var mı?
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2015, 01:01:13 Gönderen: aserhat »

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Autoforumda araçların 0 dan son hıza kadar ivmelemesini çekiyolar videoda 208 de sabit kaldı ve son hız olarak gösterildi orada ve düz yol.Eğer otobanı düşünürsek bayır aşşağı 230 vurur bizde hafif bi rampa aşağıda 1.4 ile 250 yi görmüştük ama düz yolda 230 a filan çıkmıştım hatta a4 ile vs atıyorduk oda alfa 159 gibi selektör atıyordu :) Bizim araçlarda son hız iptali var mı yok mu bilmiyorum düzlükte belli bi sınırda kalıyolar galiba çünkü hala devir var ve çevirmiyo sabit tutuyo

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Ben denemedim ama limitör var yoksa rahat 230 görür.

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI  DSG aracımla denedim 5 kişi araçta vardı ve yol dümdüzdü spor modda yaptığı son hız 198 daha ilerisine geçmedi
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2015, 12:33:38 Gönderen: ayaman »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arkadaşlar şöyle konular açıp bizi de sıkıntıya koymayın ;) O hızlarda rüzgar bile uçurur arabayı.

Son sürat, son sözler,...

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 4 yetişkinle otobanda tatlı yokuş aşağı 217 gördüm 1.6 TDI DSG

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;513391
Arkadaşlar şöyle konular açıp bizi de sıkıntıya koymayın ;) O hızlarda rüzgar bile uçurur arabayı.

Son sürat, son sözler,...

Yüksek hız iyi değil yapmamak gerekiyor ama bazen şeytan dürtüklüyor işte ;)  ama araç mıh gibi yola yapışıyor ve tahrik ediyor. Yapıcak bir şey yok ;)

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası bende yol tutuşuna şaşırdım. Hız arttıkça yola uyguladığı basıncın arttığını hissediyorsunuz. Müzik te biraz açıksa motor sesi de duyulmaz oluyor sonrası sıkıntı :)

Internette şöyle bir baktım aynı motoru kullanan Leon ve Golf son sürat testlerini izledim. Leon 220 ye kadar çıktı ama hızlanması benim araca göre daha yavaştı neden bilmiyorum. Golf ise 210 a geldi ve ayağını gazdan çekti. eğer doğru düzlüğü bulursanız biraz zaman alacak olsada 230 bu arabayla gayet mümkün.

1.2 lt hacimli binek bir arabadan böyle bir performans bence alkışı hak ediyor. Aynı segment ve fiyat aralığındaki bir çok arba 180 den sonra baya zorlanıyor. Mesela 1.33 Toyota nın 170 i zor geçtiğin, 1.6 Honda'nın da 180 civarında takıldığını, Kia - Hyundai kardeşlerin 180 leri geçemediğini biliyorum. Ancak 1.4 Turbo Astra lar 220 civarını görebiliyor. Bence buda başlı başına bir tercih sebebidir.

Bir not olarak ta şunu ekleyeyim 160 dan aşağıya nadir düştüğüm genelde 170 - 185 arası gittiğim yolda ortalama tüketimim 6.3 lt idi...

Çevrimdışı Hüseyin CAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de 1,4 140 bg'lik var. düz yolda tüm şartlar uygun olduğu halde 230'u geçmiyor. Edirne çorlu arası hiç hız kesmeden otobandan 230'la gittim. :)))

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi la 233 gordum 4 kişi yokuş aşagı. aynı sartlarda 1.2 tsi da aynı hızları gorur. cunku yuksek hız yuksek devir demek o da benzinli motorun işi

Çevrimdışı Camon19o3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi manuel aracımla dün akşam adapazarına giderken araç 3000 devirde 190 gördü rahat 220 leri bulur

Çevrimdışı Drmehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Camon19o3;513703
1.6 tdi manuel aracımla dün akşam adapazarına giderken araç 3000 devirde 190 gördü rahat 220 leri bulur

Benim araçta 1.6 tdi manuel 3000 devirde 160 görüyor

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dün Gölcük Yalova arkasında ww Polo dan bir tokat yedim hala kendime gelemedim. Umarım chipli filandır yoksa ciddi moralim bozuldu. Polo yaa bildiğin Polo. Yetişemedim arkasından hızlanıp geçeyim diyorum yok kalkışta tozunu yuttuk Gidiş o Gidiş. :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;514972
Arkadaslar dün Gölcük Yalova arkasında ww Polo dan bir tokat yedim hala kendime gelemedim. Umarım chipli filandır yoksa ciddi moralim bozuldu. Polo yaa bildiğin Polo. Yetişemedim arkasından hızlanıp geçeyim diyorum yok kalkışta tozunu yuttuk Gidiş o Gidiş. :)

Türkiyenin en hızlı 1.6 tdiı polo takribi 300bge yakın eskiden bizim forumdaki rapiddi sonra polo onu geçti. Polo deyip geçmemek lazım[emoji23]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde gökçenin fabia ile Sakarya otobanda fiesta ile poloya şaka yapmıştık :D Chipin keyifi başka oluyor :)