škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 htp lpg

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar degerli forum uyeleri sorucagim sorularla ilgili daha onceden konu acilmisti fakat biraz daha detayli bilgi almak icin konuyu actim.. Aracima lpg taktirmayi dusunuyorum lovato obd'li sistem tavsiye edildi 1700 tl atiker takan tanidik bi ustam var isciligine guveniyorum sizce atiker nasil olur herhangi bir sikinti yasar miyim acaba ?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG isinde montajı yapan ustanın etkisi cok fazla, ama kitte cok kötü olmayacak tabiki,
Aynı otomatik arabada oldugu gibi, vites gecislerini hissettirmeyen-yakıt tüketimini arttırmayan otomatikler pahalı (DSG),
vites gecislerini hissettirenler-yakıt tüketimini arttıranlar daha ucuz olan otomatikler,
LPG isindede böyle kaliteli sistem benzinden lpg ye gecisi hissettirmiyor, cekiste fark olmuyor, enjektörleri kaliteli ise LPG yi yetistiriyor yüksek devirlerde benzine almıyor, fakat ucuz sistemlerde gecisler hissedilebilir, cekis düsebilir, enjektörler yetismeyip yüksek hızlarda benzine otomatik alabilir,
Eskiden 132 bg lik valvematic Toyota Auris ime orta halli Lovato baglatmıstım memnundum, lpg kitinin motora uyumuda önemli tabiki,
Fabia II 1.2 HTP motora daha önce baglatan arkadasların paylasımları daha yol gösterici olur sizin icin:ok:

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet haklisiniz dediklerinizde kit kalitesi de cok önemli bundan onceki opel astramda atiker kullanmistim cekis vs. Konularda bi sikinti yasamadim cok sukur ama tabi dediginiz gibi kullananlar daha iyi bilgi verirler :)

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende lpg taktırmaya karar verdim. usta bana uzun süreli bineceksen ve uzun yol yapıyorsan romano marka lpg takalım dedi , fiyat 1600 tl araçla uyumu çok güzelmiş . ama yok uygun olsun dersen vikars takalım dedi. geçtiğimiz hafta bir tane fabiaya takmış hiç bir sorun çıkarmamış km 15 krş yakıyormuş. taktığı adam kendi gelip söylemiş. benim ustamda romana takalım kafan rahat olsun dedi onlardan şikayet duymadık dedi. ben lppgciye brc yi de sordum. 1750 tl fiyat verdi ama önermedi brc arıza yaptığında parçasını garantiye gönderiyorlarmış o gelene kadar başka parça felan takamıyorlarmış. birde bi parçasını dedi garantisi bittikten sonra o parça bozulursa 900 tl fiyatı varmış. sök at yeni tüp taktır. lavato benim de aklımdaydı onu önermedi sorunu çok çıkarıyormuş 1200 tl ye de lavatoyu bıraktı. inşallah kafanı karıştırmamışımdır.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 20.000 km dir lovato kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım . Çekiş, yakıt vs gayet güzel. Ağustos da 1500 tl ye takdırdım.1200 e çok düşük bir fiyat almışsınız.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.2 htp'yi brc ile baya kullandım, 60 bin km'den fazla yaptım. Kit iyiyse gayet uyumlu motor. Yağ eksiltme hiç yoktu. Yabancı markaların uygun fiyatlı olanlarından takın geçin bence. Lovato olabilir...

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Wentgas'a ne dersiniz peki ustaya tanidik vasitasiyla gittim ustaliginin iyi oldugunu soylediler wentgas obd'li sistem takariz hic bi sikinti yasamazsin dedi gorustugumuzde ama tabi cok adi duyulmamis bi marka ondan dolayi kararsizim

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracımda atiker marka tüp vardı aldığımda. yaklaşık 17.000 km yaptım. hiç bir sıkıntısını görmedim. gayet de memnunum. tüp- benzin geçişlerini hiç anlamadım bir sıkıntısı olmadı tavsiye ederim..

Çevrimdışı cmdrsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi kesinlikle ustana dikkat et ben atiker taktırdım.ilk zamanlar yığılma çok oldu bana değiştirmediği parça kalmadı ateşlemeyle ilgili hepsini yaptım düzelmedi.en sonunda başka bi lpgciye gittim adam bayağı bir uğraştı halletti.atikerden memnunum ama ustasından değilim sende bu konuya dikkat et benim gibi ağzın yanmasın
saygılar :D

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracimi satmaya karar verdim lpg isinden vazgeçtim sanirim Polo 1.4 alicam lpg'li :) yardimlariniz icin cok sagolun :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arabaniz temizse hic ugrasmayin. Temiz poloya deli oara isterler, aldiktan sonra pisman olmayin, verdiginiz para ve aldiginiz fayda acisi dan soyluyorum. Wentgas falan hic duymadim, lovato, gasitaly, landirenzo, brc, romano vs bildik bi marka taktirin. Atiker artik iyi diyotlar ama ben atikerleri hep problemli gordum. Hatta ustalarin bile atesleme problemlerinde atikerle bu kadar olup bi yerden sonra bajmadiklatina sahit oldum.

Çevrimdışı murat gecer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1700 ü gözden çıkardıktan sonra Lovato Obd II taktırın. ben taktırdım çok memnunum. taktırdığım ustada atikerde vardı lovatoda ikisininde yetkili bayisi. adam açık açık taktırmandan söyledi. "atiker ,25 krş yakarsa lovato ,20 krş yakar, atiker 5 sene giderse lovato 10 sene gider" demişti.

tüp taktıralı 10.000 km ye yaklaştı çok memunum. otogazcıya bi daha uğramadım. şu an şehir içinde ,17 - ,18 krş yakıyor ortalama. çekiş olarak da benzin de mi yoksa tüp de mi gittiğiniz anlayamazssınız.

Çevrimdışı enjoyment

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
uzun araştırmalar sonucunda aracıma yaklaşık 2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım, maliyeti 1100 TL.

ilk olarak gösterge şamandırasında sorun yaşadım; depoyu full doldurduğumda lpg göstergesi her daim full gösteriyordu taki lpg bitip uyarı verip benzine geçene kadar. Daha sonrasında ise yakıt almaya diye benzinliğe girdiğimde deponun boş olmasına rağmen gösterge full gösterdiğinden lpg dolumu yapılamadı. Sonrasında yetkili servis depoyu tamamen değiştirdi ve yeni depoda şuan bir sıkıntı yaşamıyorum.

Atiker yerli malı olduğundan maliyeti ucuz, yedek parçaları keza aynı şekilde olduğundan tercih edilebilir.

Yakıt konusuna gelince de diğer arkadaşların söylediği gibi km de 0,16 TL ile 0,18 TL (1lt: 2,06TL) gibi bir yakıt sarfiyatı mevcut. Çekişinde de çok belirgin bir düşüş olduğunu söyleyemem, 1.2 lere göre bence tatminkar düzede.

Çevrimdışı Hangover

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lovato'yu onerdiler bana obdli sistem 1800 tl ve brc de olabilir dediler o da 1900 my 11 sistem.Balikesirde var mi bildiginiz saglam bi lpg ustasi tavsiyeyle gitmek daha iyi oluyor bu islerde

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Derince de BRC bayi FS otogaz var.  Sahibi Faruk Sevgili bu işin duayanlerindendir.  Şehirdışından gelenlere extra indirim yapıyor..