škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genleşme tankı (nam-ı değer yedek depo)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracın genleşme tankınıda doldurmak istesek kaç litre benzin alır. Deneyen var mı ?
Birde bu depoyu nasıl doldurabiliriz. Eski kasalarda depo kapağının solunda bir düğme vardı sanırım. Yeni kasalarda durum nedir ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yenilerde düğme, kol mol hiçbişey yok.
yakıt göstergesi en alt kırmızı çizgiye dayandıktan sonra ancak 45 lt alıyor. ben de bu yedek depo efsanesini çok merak ediyorum aslı var mı diye. çünkü servis yok demişti bana.

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513696
yenilerde düğme, kol mol hiçbişey yok.
yakıt göstergesi en alt kırmızı çizgiye dayandıktan sonra ancak 45 lt alıyor. ben de bu yedek depo efsanesini çok merak ediyorum aslı var mı diye. çünkü servis yok demişti bana.

dizellerde var kendim denedim aracımda yakıt bitti gidilecek menzil 0 km gösterdi bi 60 km yol gittim. Test ettim kessinllikle var isterseniz deneyin ;)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayaman;513699
dizellerde var kendim denedim aracımda yakıt bitti gidilecek menzil 0 km gösterdi bi 60 km yol gittim. Test ettim kessinllikle var isterseniz deneyin ;)

zaten o sıfır göstergesi tedbir amaçlı. ben de 20-25 km gittim sıfırdan sonra ama 60 da sağlam iddialıymış :)
peki en fazla kaç lt yakıt doldurabildiniz. misal o durumdan sonra?

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar böyle denemeler yapmayın bence yakıt pompası için özellikle dizelde çok tehlikeli yazık edersiniz arabanıza. boşverin varlığı yokluğu sır olarak kalsın

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yakıt uyarı ışığı yandığında gortlağına kadar doldurdum Rapid' in birini 57litre aldı. Octavia' nın depo hacmini bilmiyorum ancak o da kitapta yazan depo kapasitesinden 7 litre kadar fazla alabiliyordur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilk depoyu tam 50.1 litre ile doldurdum, 4 defa da lamba yandığında fulledim, her seferinde 42-43 litre yakıt aldı. Bu kırmızı bölümdeki yakıt miktarı dediğiniz gibi 7 litre civarı anlaşılan. Demek oluyor ki lamba yandıktan sonra en az bi 100-120 kilometresi var.

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513708
zaten o sıfır göstergesi tedbir amaçlı. ben de 20-25 km gittim sıfırdan sonra ama 60 da sağlam iddialıymış :)
peki en fazla kaç lt yakıt doldurabildiniz. misal o durumdan sonra?

tamıtamına 49 lt aldı. Ama normalde ışık yandığı zaman koyduğumda 44, 45 arası alıyor. Sizin araç benzinli mi ? 20-25 km  gittikten sonra yakıt mı bitti ??

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ayaman;513737
tamıtamına 49 lt aldı. Ama normalde ışık yandığı zaman koyduğumda 44, 45 arası alıyor. Sizin araç benzinli mi ? 20-25 km  gittikten sonra yakıt mı bitti ??

yok araç dizel. yakıt bitmedi de ben mazot aldım :)
dizelde hava yapmaması lazım bir de aslında çok riske atmamak lazım yani.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513747
yok araç dizel. yakıt bitmedi de ben mazot aldım :)
dizelde hava yapmaması lazım bir de aslında çok riske atmamak lazım yani.
VW dizellerinde yakıt bitince ve akabinde yakıt ikmâli yapıldığında kontağı açıp 10 saniye beklemek havasını almak için yeterli oluyor diye hatırlıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil motorlar hava yapmaz.Eğer mazotunuz biter yolda kalırsanız yakıt aldıktan sonra 3-4 kere kontağı açıp kapayın 4-5 sn aralıkla.Bu sayede yakıt sisteminin havasını almış olursunuz :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazen kontak ac kapa yapmak sistemdeki havayi cikartmaya yetmiyebiliyor (ozellikle mazot filtresi degistiginde) filtrenin altindaki tahliyeden de manuel olarak alinabiliyor hava

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;513755
Yeni nesil motorlar hava yapmaz.Eğer mazotunuz biter yolda kalırsanız yakıt aldıktan sonra 3-4 kere kontağı açıp kapayın 4-5 sn aralıkla.Bu sayede yakıt sisteminin havasını almış olursunuz :)
Ford' un dizellerinin hava yaptığını duymuştum ama emin de olamıyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;513712
Geçen yakıt uyarı ışığı yandığında gortlağına kadar doldurdum Rapid' in birini 57litre aldı. Octavia' nın depo hacmini bilmiyorum ancak o da kitapta yazan depo kapasitesinden 7 litre kadar fazla alabiliyordur.

Gortlak ne abi ilk defa rastladim. Rapidde mi var?!@+

Yoksa mazutu Gora'dan mi aliyon?

Cepten smiley zor oluyo...