škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octi alarm çalmıyor

fenomen · 27 · 10787

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu gün octinin alarmı çalacakmı diye her yöntemi denedim maalesef alıp götürseler haberimiz olmıyacak ne  yapabiliriz bu alarmın harekete geçmesi için?:ban:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Muhammet Bey öncelikle  bir sigortalara bakın ondan sonra tekrar değerlendirilsin derim.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
babamın octininde birtek bagajı açınca çalıyor kapıları anahtarla falan açınca çalmıyor
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
aracın kapılarını kumandadan değilde, kapıdaki kilide sokup çevirip açın içine girin, 15 saniye içinde anahtarı kontağa sokmazsanız alarm tetiklenir. çalmıyorsa problem vardır.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Sigortalara bakmayı ihmal etmeyin.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2706
aracın kapılarını kumandadan değilde, kapıdaki kilide sokup çevirip açın içine girin, 15 saniye içinde anahtarı kontağa sokmazsanız alarm tetiklenir. çalmıyorsa problem vardır.
:thank:ewet denedim maalesef çalmadı,acaba bunu vag-com cihazıyla açtırılabilirmi veya sigortasının sorunlu olduğunu nasıl bileceğim?

gogo969

• Ziyaretçi
benimkide çalmoyor.bagaj kapı tekme ne yaparsan yap buzzerda sağlam sadece 4lü flaşörler yanıyor

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gogo969;4455
benimkide çalmoyor.bagaj kapı tekme ne yaparsan yap buzzerda sağlam sadece 4lü flaşörler yanıyor

hoşgeldin !

yeter işte sinyal yanıyormuş napıcan. eskiden alarm mı vardı.:kiki:

iç gözlem sensörleri yay-nay olmuş olabilir.

gogo969

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;4458
hoşgeldin !

yeter işte sinyal yanıyormuş napıcan. eskiden alarm mı vardı.:kiki:

iç gözlem sensörleri yay-nay olmuş olabilir.
hoşbulduk hakan ,sağolasın.........:D:D:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar her türlü denedim içine girdim,salladım tekmeledim ses yok.Aracın kullanım klavuzuna baktım ordada  alarm sigortasıyla ilgili bir konu bulamadım.Ayrıca sanayide vw özel servisine gittim arıza kontrol cihazıyla baktı ama bu defada kapılar açılıp kapanmaz oldu epey de uğraştı sonunda açmayı kapatmayı başarabildi.Bu defada araç çalıştıktan sonra kontağı çektiğinizde kapılar açık olduğu halde kapalıymış gibi tık tık diye ses geliyor,bu defa kapıları kilitledim tekrar kontağı çıkardım kilitli olan kapılar açılıyor,ama açıkken neden açılıyormuş gibi ses yapıyor onu anlayamadım.Götürmüş olsam bu defa eskisinden beter yapacak.velhasıl ne için gittik ne oldu.Fethiye'ye gittiğimde birde orda bakıtmayı düşünüyorum.

octaviaman

• Ziyaretçi
arabayı doğru düzgün bir ustaya veya servise götür hocam.Nasıl vw servisi bu bakıp da işini halledemiyor.Öyle tofaşçıdan bozma ustalara elletme octiyi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;4502
arabayı doğru düzgün bir ustaya veya servise götür hocam.Nasıl vw servisi bu bakıp da işini halledemiyor.Öyle tofaşçıdan bozma ustalara elletme octiyi.
:thank:evet fethiye de özel vw servisinde bu işi yapan bir eleman varmış geçenlerde 2003 dizel passatı olan birisi söyledi onunda aynı derdi varmı pc ye bağlayarak sorunu çözmüş.işim düştüğümde uğramayı düşünüyorum.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
boşa uğraşmayın pc falan çözmez.

vites konsülündeki kül tablasının arkasında (kültablasını ve arkasındaki muhafazayı sökünce göreceksiniz.)alarm kontrol ünitesinin hassasiyet ayarı var sağ alt köşesinde  düz saatçi tornavidası dediğimiz sadece ince bie tornavidanın gireceği bir delik var oraya tornavidayı sokun ve hassasiyet ayarını sola sağa çevirerek ayarlayın siren su alıp bozulmadıysa alarm çalışacak.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

octaviaman

• Ziyaretçi
Serkan Bey hassasiyet ayarı göz algılaması ile ilgili sanırım,ayrıca bu alarmların harici bir enerji kaynağı mı var? yoksa aküden mi besleniyor?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;4992
boşa uğraşmayın pc falan çözmez.

vites konsülündeki kül tablasının arkasında (kültablasını ve arkasındaki muhafazayı sökünce göreceksiniz.)alarm kontrol ünitesinin hassasiyet ayarı var sağ alt köşesinde düz saatçi tornavidası dediğimiz sadece ince bie tornavidanın gireceği bir delik var oraya tornavidayı sokun ve hassasiyet ayarını sola sağa çevirerek ayarlayın siren su alıp bozulmadıysa alarm çalışacak.
teşekkür ederim serkan bey ama arkadaşım passatında pc ile işlem yapılmış ve sorun çözülmüş,bu nasıl oluyor peki? yalnız bu kül tablasını ben söküp kendim yapabilirmiyim,ayrıca bu bahsettiğiniz octi a4 modellerde değil mi serkan bey,yanlış bi iş yapmayalım.