škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Bilgisi

Ziyaretçi · 164 · 46537

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547353
Bende arabada bir tık bile olsa moralimi bozduğu için bu kadar emekle kamera taktım :) servis çok abartıyor cidden hocam gerek yok o kadara

Daha önce de söylemiştim servis parayı fazla kazanmak adına her yalanı söylemeye yemin etmiş...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;547503
Daha önce de söylemiştim servis parayı fazla kazanmak adına her yalanı söylemeye yemin etmiş...

Cuk oturdu bu eyvallah abi :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547190
Teşekkür ederim öyle model yok piyasada dediginiz gibi..kondansatöre gelince de araba çalışırken alternatör voltajı artırıyor ekrana titreme ve kaybolma problemi yasatiyordu... Babam elektrikçi olunca evde kondansatör bol zaten:) taktık bi tane gazı da sonuna kadar  kokledim zaten 3500-4000 den sonra bastirmiyor bi sorun cikmadi... Cozemezsen biz  yardımcı oluruz abi dert etme..hata bi çok kişide oluşmuş  moralimi bozmuştu ama sonradan babam buna bi kondansatör atsak duzelir dedi bende internetten araştırdım gerçekten de böyle çözmüş herkes su an en gıcık yerlere bile rahatlıkla girebiliyorum.plaka da değişirse daha bi temiz görünecek inşallah

Sen temiz görüntüyü tamamlayınca buraya tekrar koy da ben de elektrikçiye gidip aynısını zorlayayım inşallah:)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;548002
Sen temiz görüntüyü tamamlayınca buraya tekrar koy da ben de elektrikçiye gidip aynısını zorlayayım inşallah:)

Abi plakalığı iptal edip kamerayı gizledim plakamı çıkarttırınca da tekrardan yapıştıracam plakalıksız ayrı Bi içime sindi :) plakanın eğikliği bile göze batmıyor ama olsun değiştircem plakasınıda.bu arada azıcık alttan çektim ondan gorunuyor birazcık ayaktayken dikkat çekmiyor :) tek eksiği film şu an onuda inşallah çektirecem sınavdan sonra

Not: plaka şu an gelişigüzel vidalanmış durumda yerleri vardı zaten
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2015, 16:15:41 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CemG;547350
Arkadaşlar ben orjinal dışında birşey taktırmak istemediğim için (birkaç defa tıklatarakta olsa :() kendim sensör gibi oldum artık. Servise enson sorduğumda (bu ay içinde) 1150 tl demişlerdi  (sadece arka sensör varmış zaten) ayrıca özel sipariş olacak ve bekleyeceğimi de söylemişlerdi. Sensör işinden umudumu kestim artık.

Bence bunu çok fazla dert etmeyin kendinize de çok fazla masraf yapmayın derim. Ortalama 10 15  araca park sensörü montajı yaptım orjinal olması görüntü olarak iyi olabilir ama montaj yaptıracağınız diğer ürünlerin içinde de güzel ürünler bulunmaktadır. İsterseniz ekranlı alırsınız bagajdan öne kadar rahatlıkla kablo çekilebilir.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LastShot;548366
Bence bunu çok fazla dert etmeyin kendinize de çok fazla masraf yapmayın derim. Ortalama 10 15  araca park sensörü montajı yaptım orjinal olması görüntü olarak iyi olabilir ama montaj yaptıracağınız diğer ürünlerin içinde de güzel ürünler bulunmaktadır. İsterseniz ekranlı alırsınız bagajdan öne kadar rahatlıkla kablo çekilebilir.

Kablo çekmek videoda da anlattığım gibi çok basit sadece (kamera montajı için) bagaj kapağı içinde kabloları geçirmek ve bagajdan içeriye aktarmak zor oluyor onun dışında bi kere yaptın mı one kadar çekmek 2 dk surmuyor

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;548373
Kablo çekmek videoda da anlattığım gibi çok basit sadece (kamera montajı için) bagaj kapağı içinde kabloları geçirmek ve bagajdan içeriye aktarmak zor oluyor onun dışında bi kere yaptın mı one kadar çekmek 2 dk surmuyor

Vw grubu araçlarda döşemelerden kablo geçirmek daha zor oluyor 2 tane polo araca park sensörünü 3 4 saatte falan taktığımı hatırlıyorum. Ama kablo geçirirken direk tavanı kullanınca daha kolay olabiliyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LastShot;548377
Vw grubu araçlarda döşemelerden kablo geçirmek daha zor oluyor 2 tane polo araca park sensörünü 3 4 saatte falan taktığımı hatırlıyorum. Ama kablo geçirirken direk tavanı kullanınca daha kolay olabiliyor.

Yok hocam kapı üstleri parmağınla itelediğinde direkt açılıyor ama kabloları temizce gizleyip tekrar eski haline getirmek lazım aksi takdirde araba oynanmış gibi duruyor...çok uğraştık biz sabahtan akşama kadar yaklaşık 12-13 saat :)

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;548379
Yok hocam kapı üstleri parmağınla itelediğinde direkt açılıyor ama kabloları temizce gizleyip tekrar eski haline getirmek lazım aksi takdirde araba oynanmış gibi duruyor...çok uğraştık biz sabahtan akşama kadar yaklaşık 12-13 saat :)

O yüzden kablo çekmemek lazım sadece ses yeterli en iyisi öyle daha basit oluyor araçların delikleri tamponda zaten belli altında yatıp bakınca arkadan öne delik açarak yerini belirliyorsun kablolar artık hafızada kaldığı için artık montaj işlemi 20 dakika almıyor :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen bizde bi daha yapsak 2 saatte yaparız heralde alıştık :)

Çevrimdışı fabia3.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiaci_87;514039
:) şekil için değil elbet. Ama şekilsiz sensör de çok anlamlı gelmedi. Dışarıdan da taktırılabilir.

Pakete gelince zaten üst paket (style) alıyorum. Ama park sensörü yok üst donanımda bile fabiada.

s.a hocam.style paket te yok demişsiniz lakin bende de style paket var.ekrana entegre park sensörü mevcut araçta fabrika çıkışlı.ses ve görüntülü ikaz uyarısı var.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia3.;548563
s.a hocam.style paket te yok demişsiniz lakin bende de style paket var.ekrana entegre park sensörü mevcut araçta fabrika çıkışlı.ses ve görüntülü ikaz uyarısı var.

Hocam ekrana entegre park sensörü opsiyonel. Bayi fabrikadan öyle sipariş vermiştir. Ben de o özelliğin olmasını çok istiyordum ama ben aldığım Zaman bayilerin elinde yoktu sipariş verirken akletmek gerekiyormuş ben de 2 ay beklemek istemedim ve ellerinde olan 1.2 110 dsg style aldım park sensörsüz. Ve arabanın bana göre tek eksiği de o

Çevrimdışı CüneytÖzyurt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın. Bir de fiyatını yazarsanız sevinirim.

Skoda Fabia 3 1.4 tsi Style paket aracım ile ilgili olarak;
Yetkili serviste orjinal park sensörünü (sadece arkada bip yapan) yaklaşık takma ücreti ike birlikte 1.000 TL ye takılabileceğimi söylediler. Eğer Çin veya daha ucuz bir sensör taktırırsam aracın elektrik akşamında hata verebileciğini ve kesinlikle tavsiye etmediklerini söylediler. Bana daha uygun sadece arkada bip yapan herhangi probleme yol açmayacak bir ürün önerebilirmisiniz?
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2015, 13:32:09 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CüneytÖzyurt;551194
Merhaba. Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın. Bir de fiyatını yazarsanız sevinirim.

Yetkili serviste orjinal park sensörünü (sadece arkada bip yapan) yaklaşık takma ücreti ike birlikte 1.000 TL ye takılabileceğimi söylediler. Eğer Çin veya daha ucuz bir sensör taktırırsam aracın elektrik akşamında hata verebileciğini ve kesinlikle tavsiye etmediklerini söylediler. Bana daha uygun sadece arkada bip yapan herhangi probleme yol açmayacak bir ürün önerebilirmisiniz?

Forum kuralları gereği "Tanışma" alt forumunda kendinizi tanıtan bir başlık açınız lütfen.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CüneytÖzyurt;551194

Değerli kardeşim. Forum konularını en azından bu başlık altında okuduğunuzu tahmin ediyorum. Sakın ola servisin bu zırvalıklarına inanıp 150tl lik sesli park sensörüne 1000tl vermeyin paranıza yazık olur.