škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Bilgisi

Ziyaretçi · 164 · 46482

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karşı komşumun arabasını zorla otoparka koyma isteği üzerine kıramadık ve park sensorü şart oldu...güvenilir bi park sensorü araştırmasına ciddi ciddi girdim...bir de küçük çocuğu var biraz da rahat insanlar arabaya pat küt vururlar diye içime dert oldu...hayırlısı bakalım Allahtan ben sabah erken gidiyorum okula ilk ben çıkıcam

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal park sensörü istiyorsanız bosch urf7 tavsiye ederim.Aracın elektroniğine entegre etmeden kullanılan sensörler arasında en kalitelisi.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: kadir_;541473
Orijinal park sensörü istiyorsanız bosch urf7 tavsiye ederim.Aracın elektroniğine entegre etmeden kullanılan sensörler arasında en kalitelisi.

Yanlış bilmiyorsam ön-arka, arka, ön olmak üzere 3 paketi var Bosh urf7'nin.
arka için 4'lü sensör ve 3'lü sensör olmak üzere iki alt paketi daha var.
Bosh küçük arabalar için 3 sensörlü olan versiyonunu tavsiye ediyor.

Fabia orjinal park sensörü (fabrika) 3'lü geliyor. Dışarıdan takılan entegreli park sensörlerini genelde 4lü.

4'lü 3'lü farkının sebebi  ? Bilmiyorum. Kafam basmadı sabah sabah

Çevrimdışı ilkaysener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında işlem bittikten sonra yazacaktım ancak unutulmasın diye not düşeyim dedim.

Geçtiğimiz cumartesi Altur bayisinden yeni bir Fabia teslim aldık. Bayiden çıkmadan önce de cam filmi ve park sensörü yaptırdık. Aracı aldıktan sonra farkettik ki takılan park sensörünü ne ortadaki ekrana entegre ne de harici mesafe veya yön gösteren ekranı mevcut sadece bip bip öten bir şey.

Önce bayi ile konuştuk onaylı ürünün bu olduğu başka ürünler uygulanması haricinde garanti dışı olacağı ama istersek park sensörünü iade edebileceğimizi söylediler. Daha sonra doğuş otomotiv ile görüştük ve ekrana entegre olabilen polo sisteminin bu arabaya uyduğundan falan bahsettik (onu da burada gördük doğrusu) Doğuş bize inceleyip döneceklerini söyledi. 1-2 saat sonra Altur aradı; Doğuş'un onları aradıklarını; istediğimiz sistemi aradaki fiyat farkını ödemek koşuluyla arabamıza uygulayacağını; ustalarının daha önce bu işlemi yapmadıklarını ama dışarıdan alacakları destek ile yapacaklarını aynı zamanda bu uygulama sayesinde bayideki ustaların da eğitim alacağını ve bu yapılan işlemin garantiyi bozmayacağını söyledi.

Son olarak bayide ki satış temsilcimiz aradı ve bu istekle çok karşılaşıldığını taleplere cevap veremediklerinden falan bahsetti ve bu gelişme ile ilgili teşekkür etti. Henüz yaptırmadık yaptırdıktan sonra da detayları yazarım.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkaysener;541495
Aslında işlem bittikten sonra yazacaktım ancak unutulmasın diye not düşeyim dedim.

Geçtiğimiz cumartesi Altur bayisinden yeni bir Fabia teslim aldık. Bayiden çıkmadan önce de cam filmi ve park sensörü yaptırdık. Aracı aldıktan sonra farkettik ki takılan park sensörünü ne ortadaki ekrana entegre ne de harici mesafe veya yön gösteren ekranı mevcut sadece bip bip öten bir şey.

Önce bayi ile konuştuk onaylı ürünün bu olduğu başka ürünler uygulanması haricinde garanti dışı olacağı ama istersek park sensörünü iade edebileceğimizi söylediler. Daha sonra doğuş otomotiv ile görüştük ve ekrana entegre olabilen polo sisteminin bu arabaya uyduğundan falan bahsettik (onu da burada gördük doğrusu) Doğuş bize inceleyip döneceklerini söyledi. 1-2 saat sonra Altur aradı; Doğuş'un onları aradıklarını; istediğimiz sistemi aradaki fiyat farkını ödemek koşuluyla arabamıza uygulayacağını; ustalarının daha önce bu işlemi yapmadıklarını ama dışarıdan alacakları destek ile yapacaklarını aynı zamanda bu uygulama sayesinde bayideki ustaların da eğitim alacağını ve bu yapılan işlemin garantiyi bozmayacağını söyledi.

Son olarak bayide ki satış temsilcimiz aradı ve bu istekle çok karşılaşıldığını taleplere cevap veremediklerinden falan bahsetti ve bu gelişme ile ilgili teşekkür etti. Henüz yaptırmadık yaptırdıktan sonra da detayları yazarım.
süpersiniz gerçekten benimki o bip bip öten eğer fiyat farkı çok ol olmazsa bende ankara and otomotivi zorlayacam ekranda olması çok hoş olur

Çevrimdışı ilkaysener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Talebinizle ilgili olarak üretici tarafından orijinal aksesuar haricindeki uygulamalar aracı garanti dışında bırakmaktadır. Bu sebeple sizlere sunabilecek olduğumuz bu ürün dışında onaylı olan bir ürün bulunmamaktadır.  Sadece sesli uyarı özelliği bulunur.

Daha önce attığımız şikayet formuna da bu sabah böyle bir dönüş geldi.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;541473

Hocam bunun fiyatı nedir bilginiz var mı arkaya 3 lü sensorlerden düşünüyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;541978
arkadaşlar orjinal park sensörü biz alsak servis takarmı? yaklaşık 600 tl cıvarı..

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/Inner-equipment/rear-parking-sensors-fabia-iii-6v0054630x/22/2/24/43/1001

Öncelikle o site buraya teslimat yapmıyor. Servisle bir şekilde muhabbetiniz varsa takar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;541989
Öncelikle o site buraya teslimat yapmıyor. Servisle bir şekilde muhabbetiniz varsa takar.

Türkiye gönderisi yokmu?
 bilmiyordum valla.. bende sepeti dolduruyordum :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;541995
Türkiye gönderisi yokmu?

Maalesef, zamanında ben de bayağı bir heveslenip sormuştum kendilerine, olumsuz yanıt almıştım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;541995
Türkiye gönderisi yokmu?

Evet hocam Türkiye gonderisi yok ama skodadopta da fiyatı uygun ama bu gümrük de vergi ödeme sıkıntıları filan varmış kafam karıştı zaten 200-250 lira edeceğimiz kâr onu da vergiye ödeyerek uğraşmaya gerek yok :)

Ama ben daha önce alışveriş yaptım bu işleri biliyorum derseniz birlikte alabiliriz bikaç parça aksesuarla

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542001
Evet hocam Türkiye gonderisi yok ama skodadopta da fiyatı uygun ama bu gümrük de vergi ödeme sıkıntıları filan varmış kafam karıştı zaten 200-250 lira edeceğimiz kâr onu da vergiye ödeyerek uğraşmaya gerek yok :)

Ama ben daha önce alışveriş yaptım bu işleri biliyorum derseniz birlikte alabiliriz bikaç parça aksesuarla

skodadop dan bende alışveriş yaptım. aslında forumdan talep toplayıp toplu halde sipariş verebilirmiyiz? gönderi ve vergi gibi masraflar hafiflemiş olurdu ama zor iş.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;542014
skodadop dan bende alışveriş yaptım. aslında forumdan talep toplayıp toplu halde sipariş verebilirmiyiz? gönderi ve vergi gibi masraflar hafiflemiş olurdu ama zor iş.

Hocam zor iş cidden servise gidip taktirmak daha rahat çok bi para fark etmeyecek montaj sıkıntısı da cabasi

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konmar skoda bayisini aradım tekrardan 550 ₺ diyor ekrana entegre durumu söz konusu değil dediler yani yapanlar olmuş dediğimde sanayi işi yaptıranlar olmuş olabilir orjinalleri olmaz diye ısrar ettiler