škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Bilgisi

Ziyaretçi · 164 · 46506

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;539721
Hocam sana Konmar'da hafif kazıklı fiyat vermişler. Sadece ses olana 150tl fiyat verdiler. Yalnız sesi daha iyi olan orijinal varmış 550 tl (bu numarayı yutmadım tabi)... Aman diyeyim taktıracaksan ya Konya'da deneme ya da sanayide ucuzunu taktır. Hiç değmez o parayı vermeye.

hocam bu 550 liralık park sensörünü bugün sordum orijinal ekipmanı dediler 3 lü ya da 4lü olduğunu 4 lüsünü tavsiye ettiklerini söylediler.fiyat farkı yok dediler 3 ve 4 arasında.siz bu numarayı yutmadım tabi demişsiniz  ya orijinal olmadığını mı düşünüyorsunuz bu kafama takıldı.ısrarla ekrana entegre olayının olmadığını söylüyorlar biz yapmıyoruz böyle bişey diyorlar.dış görüntüsünün ise çirkin çıkıntılı sensörlerden olup olmadığını sordum orijinal ekipman çıkıntılı vs değil dediler

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;541722
Hocam bunun fiyatı nedir bilginiz var mı arkaya 3 lü sensorlerden düşünüyorum

İşçilik dahil 500 tl civarında olması lazım:ok:

Alıntı yapılan: msslm;542125
hocam bu 550 liralık park sensörünü bugün sordum orijinal ekipmanı dediler 3 lü ya da 4lü olduğunu 4 lüsünü tavsiye ettiklerini söylediler.fiyat farkı yok dediler 3 ve 4 arasında.siz bu numarayı yutmadım tabi demişsiniz  ya orijinal olmadığını mı düşünüyorsunuz bu kafama takıldı.ısrarla ekrana entegre olayının olmadığını söylüyorlar biz yapmıyoruz böyle bişey diyorlar.dış görüntüsünün ise çirkin çıkıntılı sensörlerden olup olmadığını sordum orijinal ekipman çıkıntılı vs değil dediler

Biz yapamıyoruz böyle birşey demiyorlarda.Bu uygulama dışarıda olan bi olay ender elektronik olsun başka markalar olsun bu uygulamayı yapıyor ama biraz işçilikten bindiriyor tabi ama adamlar vw ile anlaşmalılar bu tarz işleri doğuş endere yaptırtıyor mesela.

Serviste yapamayabilirler biraz ince işçilik gerekiyor sök tak bir uygulama değil

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;542132
İşçilik dahil 500 tl civarında olması lazım:ok:

Biz yapamıyoruz böyle birşey demiyorlarda.Bu uygulama dışarıda olan bi olay ender elektronik olsun başka markalar olsun bu uygulamayı yapıyor ama biraz işçilikten bindiriyor tabi ama adamlar vw ile anlaşmalılar bu tarz işleri doğuş endere yaptırtıyor mesela.

Serviste yapamayabilirler biraz ince işçilik gerekiyor sök tak bir uygulama değil

Teşekkür ederim hocam boschu aradım 450 lira işçilikle 650 lira dediler ben alıp kendim takacam bununla uğraşmak yerine serviste takılır.anladım hocam o zaman bunu servisler uygulamıyor illa dışarda yaptıracaz ve de bi dünya para verecez...ender elektronik zaten bulunduğum şehirde yok dünyanın parasını vermem lazım bunun için

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen tavsiyem bosch alip disarda bir ustaya taktirmaniz

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;542136
Aynen tavsiyem bosch alip disarda bir ustaya taktirmaniz

Ekranda goruntu çıkması için benim 1500 lira masrafa girmem lazım işlevi aynı olacak bişey için 3 katı para ödemem.dediğiniz gibi ya bosch ya da servisin orijinal sensörünu düşünüyorum...50 liraya da alırım ama guvenemedikten sonra arabayı deldirmeye gerek yok önceki aracımda vardı ama kafasına göre ötüyordu ona güvenmeden aldırış etmeden park ediyordum...araba yeni olunca değmesin aman diye 1 metre boşluk bırakıyorsun fark edilmiyor aynadan...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542125

Hocam 550 tl park sensörünün orijinal olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa servis ikinci bir 150tl lik malzemeden bahsetmez. Ayrıca 3lüsü var 4lüsü var diye birşey olamaz. Orijinalin 3 sensörlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben servise gidip te o parayı verme taraftarı değilim. Ben üsteledim bahaneleri sesinin diğerinden daha iyi çıktığı. Sadece bipleyen bir şeye şarkı söyletmeyeceğimize göre 150tl lik olanı takıyorsa hiç kaçırmamak lazım. Ama 550tl ye sadece bip sesine sahip olmaya değmez.

Not: Skoda bana servisleri takip edin cevabı verdi bu arada.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;542679
Hocam 550 tl park sensörünün orijinal olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa servis ikinci bir 150tl lik malzemeden bahsetmez. Ayrıca 3lüsü var 4lüsü var diye birşey olamaz. Orijinalin 3 sensörlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben servise gidip te o parayı verme taraftarı değilim. Ben üsteledim bahaneleri sesinin diğerinden daha iyi çıktığı. Sadece bipleyen bir şeye şarkı söyletmeyeceğimize göre 150tl lik olanı takıyorsa hiç kaçırmamak lazım. Ama 550tl ye sadece bip sesine sahip olmaya değmez.

Not: Skoda bana servisleri takip edin cevabı verdi bu arada.

Hocam ben sorduğumda bana 150 liralık bişeyden bahsetmediler ve sesi daha iyi vs gibi bişey demediler sesi iyi bahanesi saçmalık zaten.ben sordum 550 tl orijinal ekipman dediler ben sizin gibi orijinal olduğuna inanmak istemeyerek üsteledim.dış görüntüsü mesafe hassasiyeti vs diye onlarda hocam orijinal malzeme hassasiyeti konusunda sıkıntınız olursa eğer getirin yenisini sipariş ederiz bir yıl parça garantisi var dediler.onun dışında garanti bitse dahi arıza durumunda değiştiririz dediler.çakma bişey olsa bu kadar garanti vermezler diye düşündüm adama dedim hatta hassasiyet sıkıntısı olacaksa zaten 50 liraya da alınır dedim o da orijinal efendim hiçbir hassasiyet sıkıntısı çekmezsiniz çekerseniz getirin yenisini sipariş edelim dediler.ve fiyatını da pazarlıkla işçilik dahil 400 liraya düşürdüler.ben orijinal olduğuna kanaat getirdim.görüntülü sensorler de 1000 lira olunca sadece öten 400 liraya ve aynı işi yaptıktan sonra çok iyi rakam bence.1000 lirayı versek yaptırabilsek o da iyi. konyada yapan yer yok en yakın ankaraya gitmek lazım bu bize 1200-1300 liraya mal olacak ekrana entegre için her yeri sökülecek işçilik çok ince olmalı vs vs bunların hepsinin iyi ve sorunsuz olacağına inanıp bide 1300 lira para vermek kendini ve arabanı rezil etmekten başka bişey değil bence :) bu arada 3 lu ve 4 lu olayına gelince modellerin hepsi aynı sensoru kullanıyor sonuçta fabia ya 3 lusunu takarlar Octaviaya 4 takarlar adam olmuşken 4 olsun bence napacaksın 3 u dedi bende peki bi düşüneyim dedim bu fiyata ve bu muhabbete göre bir de düşüncelerime göre sizce nasıl ? (bu arada ciddi şekilde de ihtiyaç duyuyorum arabanın tamponunu çizdirsem 300-400 liraya mal olur zaten)

Taktırmaya karar verirsem ve orijinal olmadığına dair en ufak Bi şüphe hissedersem orçun efendi benden korksun en pahalısını taktırtmak zorunda kalır yanlış ticaret mantığı yüzünden :))))))
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2015, 18:08:30 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542699
Taktırmaya karar verirsem ve orijinal olmadığına dair en ufak Bi şüphe hissedersem orçun efendi benden korksun en pahalısını taktırtmak zorunda kalır yanlış ticaret mantığı yüzünden :))))))

Üstat taktırırsan nasıl orijinal olduğunu hissedeceksin bilmiyorum:D Taktırmaya karar verirsen tecrübelerini bekleriz.

Fakat benim mantığıma göre üretici firma her şeyi araç segmentine göre hesaplayarak en ucuza getirecek şekilde davranır. Bu sebeple 4 sensör daha ucuz değil daha da pahalı olmalıydı! Ya da 3 sensör yeni versiyonudur bu eski versiyon.

Tek açıklaması Doğuş'un elinde Polo için fazla aldığı malları itelemek istemesi olabilir. Alttan %40 iskonto çok büyük bir rakam çünkü.

Ben bu davranış şekillerinden malın çok da orijinal olmadığını seziyorum. Bence orijinal olsaydı bir modül eklemesi veya yazılım açılmasıyla ekrana entegre etmeyi de ayrıca teklif eder veya gereksiz şekilde yüksek sadece ötsün derlerdi. Bence tek dertleri ellerindekini satmak amacındalar. Buradan yazışmamız olmasaydı Drive Green ile ilgili en ufak fikrimiz olmayacaktı mesela. Onda da durum aynı. Sanki bilmiyor gibi davranıyorlar ama aslında gayet farkındalar neler olduğunun.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;542832
Üstat taktırırsan nasıl orijinal olduğunu hissedeceksin bilmiyorum:D Taktırmaya karar verirsen tecrübelerini bekleriz.

Fakat benim mantığıma göre üretici firma her şeyi araç segmentine göre hesaplayarak en ucuza getirecek şekilde davranır. Bu sebeple 4 sensör daha ucuz değil daha da pahalı olmalıydı! Ya da 3 sensör yeni versiyonudur bu eski versiyon.

Tek açıklaması Doğuş'un elinde Polo için fazla aldığı malları itelemek istemesi olabilir. Alttan %40 iskonto çok büyük bir rakam çünkü.

Ben bu davranış şekillerinden malın çok da orijinal olmadığını seziyorum. Bence orijinal olsaydı bir modül eklemesi veya yazılım açılmasıyla ekrana entegre etmeyi de ayrıca teklif eder veya gereksiz şekilde yüksek sadece ötsün derlerdi. Bence tek dertleri ellerindekini satmak amacındalar. Buradan yazışmamız olmasaydı Drive Green ile ilgili en ufak fikrimiz olmayacaktı mesela. Onda da durum aynı. Sanki bilmiyor gibi davranıyorlar ama aslında gayet farkındalar neler olduğunun.

Hocam görüşleriniz için teşekkür ederim ancak polo sensorü olması benim için sorun değil çakma mesafe hassasiyeti konusunda sıkıntılı bi parça olmadığı surece sıkıntı yok keşke polo olsun :) taktırıp arabayı deldirdikten sonra orijinalliğini sorgulamayacam önce gelen parçaya bi bakarım en azından adı sanı bişeyi vardır orijinal vw sensorlerinin de nasıl olduğunu biliyorum karşılaştırırım.mesafe konusunda da sıkıntı çekersem çok yanlış öterse gider rezil ederim yani bu kadar basit aracın servisine dahi güvenip aksesuar alamayacaksak bizim esnafımızın bizim ticaret yapan adamlarımızın ne derece şerefsiz olduğunu gösterir.ekrana entegre konusuna gelince ops uyumlu olması lazım parçanın yani sadece sesli bi parça ise sonradan açma diye bişey olmaz zaten parasını istemiyorlar sipariş esnasında o yüzden sorun yok getirtir beğenmezsem kalsın derim.taktırırsam da tecrübelerimi paylaşırım seve seve..ekrana entegre olayı çok çok pahalı olması sebebiyle benim araştırmalarımdan çıktı açıkçası bunu belki yaparlar diye 1-2 yıl da beklemek istemem sonuçta ihtiyacım var bu sensore keyfi olsa beklerim

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542864
ekrana entegre olayı çok çok pahalı olması sebebiyle benim araştırmalarımdan çıktı açıkçası bunu belki yaparlar diye 1-2 yıl da beklemek istemem sonuçta ihtiyacım var bu sensore keyfi olsa beklerim

Eyvallah haklısın. Lazım lazımdır neticede. 400tl iyi fiyat bu bakımdan. Tecrübelerini bekliyoruz.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;542878
Eyvallah haklısın. Lazım lazımdır neticede. 400tl iyi fiyat bu bakımdan. Tecrübelerini bekliyoruz.

Eyvallah hocam umarım memnun kalırım sipariş etmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542864
Hocam görüşleriniz için teşekkür ederim ancak polo sensorü olması benim için sorun değil çakma mesafe hassasiyeti konusunda sıkıntılı bi parça olmadığı surece sıkıntı yok keşke polo olsun :) taktırıp arabayı deldirdikten sonra orijinalliğini sorgulamayacam önce gelen parçaya bi bakarım en azından adı sanı bişeyi vardır orijinal vw sensorlerinin de nasıl olduğunu biliyorum karşılaştırırım.mesafe konusunda da sıkıntı çekersem çok yanlış öterse gider rezil ederim yani bu kadar basit aracın servisine dahi güvenip aksesuar alamayacaksak bizim esnafımızın bizim ticaret yapan adamlarımızın ne derece şerefsiz olduğunu gösterir.ekrana entegre konusuna gelince ops uyumlu olması lazım parçanın yani sadece sesli bi parça ise sonradan açma diye bişey olmaz zaten parasını istemiyorlar sipariş esnasında o yüzden sorun yok getirtir beğenmezsem kalsın derim.taktırırsam da tecrübelerimi paylaşırım seve seve..ekrana entegre olayı çok çok pahalı olması sebebiyle benim araştırmalarımdan çıktı açıkçası bunu belki yaparlar diye 1-2 yıl da beklemek istemem sonuçta ihtiyacım var bu sensore keyfi olsa beklerim

Konmara elektronik ve vagcom konularında güvenmeyin. Size bahsettikleri park sensörü orijinal değil. Orijinal OPS alıcıları tampon içine gömülür. Aracım Konmar çıkışlı ilk sahibinden aldım. Sahibine satarken size bahsettikleri bip bip öten çakma sensör takılmış. OPS takabilecek yeterlilikte bir servis değil Konmar. 2011 1.4 fabiama hız sabitleyici takmaya niyetlendim Konmara parça sormaya gittim. Parça kodunu da biliyorum hız sabitleyici kolun. Ordaki arkadaşa hız sabitleyici takacam araca dedim "Bu arabaya hız sabitleyici KESİNLİKLE takılamaz dedi. Fabrikadan araba sipariş edilirken takılabilirmiş." İçimden he he dedim çıktım. Parçaları yurtdışından aldım, Konyada ustama taktırdım. Konmarın kesinlikle olmaz dediği işi yaptık oldu:D:D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;542931
Konmara elektronik ve vagcom konularında güvenmeyin. Size bahsettikleri park sensörü orijinal değil. Orijinal OPS alıcıları tampon içine gömülür. Aracım Konmar çıkışlı ilk sahibinden aldım. Sahibine satarken size bahsettikleri bip bip öten çakma sensör takılmış. OPS takabilecek yeterlilikte bir servis değil Konmar. 2011 1.4 fabiama hız sabitleyici takmaya niyetlendim Konmara parça sormaya gittim. Parça kodunu da biliyorum hız sabitleyici kolun. Ordaki arkadaşa hız sabitleyici takacam araca dedim "Bu arabaya hız sabitleyici KESİNLİKLE takılamaz dedi. Fabrikadan araba sipariş edilirken takılabilirmiş." İçimden he he dedim çıktım. Parçaları yurtdışından aldım, Konyada ustama taktırdım. Konmarın kesinlikle olmaz dediği işi yaptık oldu:D:D

Hocam kafam çok karışık bu konuda orijinal park sensörünü nereden alacaz peki servisten almayacaksak...adama resmen siz yalan söylüyorsunuz sizinkiler orijinal değildir bana orijinal olduğunu kanıtla demeye getirdim konuşurken...adam orijinal herhangi bir sıkıntı çekerseniz garantisi bitse bile değiştirelim dediler...bugun sipariş vermiştim telefonla yarın vaktim olursa gidip bakacam eğer bi numaralarını gorursem taktırmadan önce yüzlerine çarpar çıkarım bir daha da hiçbir şey için konmara gitmem ankaradan yaptırırım her şeyimi...400-500 liralık bi sensor içinde adlarına leke sürecek kadar salak değillerdir heralde elemanları gerçekten bilgisiz bu konuda haklısınız kendilerinin yapamayacağı şeyi kimse yapamaz zannediyorlar.ama beceriksizlikle bir parçanın orijinalliği hakkında ısrarla yalan söylemek tamamen farklı bişey....sahibine satarken bip bip öten çakma bişeyi hediye etmiş olabilirler.bu arada benim siparişini verdiğim park sensoru de tampon içine gömülen cinsten eğer bunu kastediyorsanız adama dedim ki öyle çıkıntılı saçma sapan 50 liralık mesafe algılamaktan aciz bişeyi bana 400 liraya satmaya çalışmıyorsunuz inşallah dedim..efendim orijinal sıkıntı çekerseniz yardımcı oluruz dediler konuşma esnasında 5 kez değiştiririz bozulursa sıkıntı çekerseniz beğenmezseniz diye....çakma sensore  bu kadar garanti verirler mi sizce...yanlış anlamayın sizlere kızmak için demiyorum bunları bilgi alışverişi çok faydalı oluyor bu yüzden fikirlerimizi paylaşıyoruz
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2015, 23:01:43 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542943
Hocam kafam çok karışık bu konuda orijinal park sensörünü nereden alacaz peki servisten almayacaksak...adama resmen siz yalan söylüyorsunuz sizinkiler orijinal değildir bana orijinal olduğunu kanıtla demeye getirdim konuşurken...adam orijinal herhangi bir sıkıntı çekerseniz garantisi bitse bile değiştirelim dediler...bugun sipariş vermiştim telefonla yarın vaktim olursa gidip bakacam eğer bi numaralarını gorursem taktırmadan önce yüzlerine çarpar çıkarım bir daha da hiçbir şey için konmara gitmem ankaradan yaptırırım her şeyimi...400-500 liralık bi sensor içinde adlarına leke sürecek kadar salak değillerdir heralde elemanları gerçekten bilgisiz bu konuda haklısınız kendilerinin yapamayacağı şeyi kimse yapamaz zannediyorlar.ama beceriksizlikle bir parçanın orijinalliği hakkında ısrarla yalan söylemek tamamen farklı bişey....sahibine satarken bip bip öten çakma bişeyi hediye etmiş olabilirler.bu arada benim siparişini verdiğim park sensoru de tampon içine gömülen cinsten eğer bunu kastediyorsanız adama dedim ki öyle çıkıntılı saçma sapan 50 liralık mesafe algılamaktan aciz bişeyi bana 400 liraya satmaya çalışmıyorsunuz inşallah dedim..efendim orijinal sıkıntı çekerseniz yardımcı oluruz dediler konuşma esnasında 5 kez değiştiririz bozulursa sıkıntı çekerseniz beğenmezseniz diye....çakma sensore bu kadar garanti verirler mi sizce...yanlış anlamayın sizlere kızmak için demiyorum bunları bilgi alışverişi çok faydalı oluyor bu yüzden fikirlerimizi paylaşıyoruz

Orijinal ürün olduğunu söyleyen servis elemanına ürünün parça kodunu sormanız yeterli. Eğer parça kodu varsa internetten çek cumhuriyetinde skoda parçaları satan sitelerinden bakarak ürünün ne olup olmadığı anlaşılır. Orijinal ürünün parça kodu olmalı

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;543023
Orijinal ürün olduğunu söyleyen servis elemanına ürünün parça kodunu sormanız yeterli. Eğer parça kodu varsa internetten çek cumhuriyetinde skoda parçaları satan sitelerinden bakarak ürünün ne olup olmadığı anlaşılır. Orijinal ürünün parça kodu olmalı

Ben hiç bir servise gözümle görmediğim parçalar konusunda güvenmiyorum. Servis her yaptığı işe 1 yıl garanti verir. Bu orijinal mal kullandığını göstermez.

2005 yılında çıkan kanun ve 2013 yılında değişen mevzuat sebebiyle artık yetkili servis orijinal parça kullanmak zorunda değil. Ayrıca orijinal sensörün dışarıdaki sensöre hiç bir mutlak galibiyeti de olamaz. Neticede Swing-Bolero veya Amundsen marka tesisat oes üründür. Ama Amundsen marka başka TomTom marka başkadır! Bu sebeple garanti verdikleri mala hazır ihtiyaç varken gözü kapalı girin derim. Yalnız unutmayın bu size 400tl 'ye sattıkları park sensörlerini özellikle İstanbul çevresinde satılan arabalara hediye verdiler.