škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Bilgisi

Ziyaretçi · 164 · 46547

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;543023
Orijinal ürün olduğunu söyleyen servis elemanına ürünün parça kodunu sormanız yeterli. Eğer parça kodu varsa internetten çek cumhuriyetinde skoda parçaları satan sitelerinden bakarak ürünün ne olup olmadığı anlaşılır. Orijinal ürünün parça kodu olmalı

Alıntı yapılan: Alcanzar;543030
Ben hiç bir servise gözümle görmediğim parçalar konusunda güvenmiyorum. Servis her yaptığı işe 1 yıl garanti verir. Bu orijinal mal kullandığını göstermez.

2005 yılında çıkan kanun ve 2013 yılında değişen mevzuat sebebiyle artık yetkili servis orijinal parça kullanmak zorunda değil. Ayrıca orijinal sensörün dışarıdaki sensöre hiç bir mutlak galibiyeti de olamaz. Neticede Swing-Bolero veya Amundsen marka tesisat oes üründür. Ama Amundsen marka başka TomTom marka başkadır! Bu sebeple garanti verdikleri mala hazır ihtiyaç varken gözü kapalı girin derim. Yalnız unutmayın bu size 400tl 'ye sattıkları park sensörlerini özellikle İstanbul çevresinde satılan arabalara hediye verdiler.

Parça kodunu soracam hocam haklısınız bu konuda sonra parçayı alıp bakacam markası kaliteli ise çok da zorlamaya gerek yok gibi..çunku bosch 450 lira parça fiyatı montaj hariç dedi bu yüzden hem ihtiyaç hem de garanti verdikleri bi ürüne girmek çok da zararlı olmaz sanırım. haklısınız bize burda parayla sattıklarını istanbulda hediye veriyorlar bize 39 a satıyorlar istanbulda 37 ye de satmışlar bu yüzden bunlara çok takıntı etmiyorum

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;543039
istanbulda 37 ye de satmışlar bu yüzden bunlara çok takıntı etmiyorum

Evet ben bayağı şaşırmıştım. Çünkü forumda 38bine style 1.2tsi aldığını söyleyen de oldu.. Drive Green meselesi hariç ben de takıntı etmiyorum açıkçası..

Tekrarlıyorum park sensörlerinin markası çok kötü değilse 400tl iyi teklif bu arada.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;543050
Evet ben bayağı şaşırmıştım. Çünkü forumda 38bine style 1.2tsi aldığını söyleyen de oldu.. Drive Green meselesi hariç ben de takıntı etmiyorum açıkçası..

Tekrarlıyorum park sensörlerinin markası çok kötü değilse 400tl iyi teklif bu arada.

Servise gittim parça kodunu verin bana dedim depo kapalıymış yarım saate gelir istersen bekle dediler bende yoğun olduğum için beklemedim parça kodunu telefonuma mesaj olarak atarsanız sevinirim konmarın sattığı parçaların orijinalliğine laf ediliyor güvenilmiyor pek dedim.o da mta diye geçer filan dedi o ne demek dedim fabrikadan gelen urun dedi bende peki parça kodunu atarsanız sevinirim montaja geldiğimde de parçaya bakmam gerek dedim peki bakabilirsiniz dediler çok kotu değilse taktırırım bu paraya kaliteli sensor yok piyasada

Çevrimdışı ilkaysener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce bahsettiğim gibi ALTUR-İST bayisi taktığı bip bip sensörü  ekrana entegre etti. Fiyat farkı ödedik net rakamı bilmiyorum sanırım  400TL gibi bir ücret aldılar bu iş için, garantininde bozulmayacağını  söylediler biz uzatmıştık bizim için önemliydi bu sorunu da böyle  hallettik.

Her bayi yapmayabilir belki, genel bir uyguluma değil  sanırım en azından şimdilik. Standart olması gereken bir iş için ekstra  ücret ve uğraş vermekte bizim ülkenin klasik sıkıntısı zaten. Yine de  bayinin yaklaşımı ve çözümden memnun olduk açıkçası önceki hali hiç  birşeye benzemiyordu. :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba style mi ambition mu ? Birde sesi değişti mi yoksa geri vitese atar atmaz bip biplemeye devam mı hocam ?

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;543051
Servise gittim parça kodunu verin bana dedim depo kapalıymış yarım saate gelir istersen bekle dediler bende yoğun olduğum için beklemedim parça kodunu telefonuma mesaj olarak atarsanız sevinirim konmarın sattığı parçaların orijinalliğine laf ediliyor güvenilmiyor pek dedim.o da mta diye geçer filan dedi o ne demek dedim fabrikadan gelen urun dedi bende peki parça kodunu atarsanız sevinirim montaja geldiğimde de parçaya bakmam gerek dedim peki bakabilirsiniz dediler çok kotu değilse taktırırım bu paraya kaliteli sensor yok piyasada

Tahmin ettiğim gibi Doğuş elinde kalan ve oem olmayan malı iteliyor muhtemelen. Diğer ihtimali de düşünsek garantili işçilik için 400tl çok sayılmaz. Ben bu güne kadar servisten paspas alırken bile acilen bilgisayardan kodunu birbirlerine söyleyerek işlem yaptılar. Zaten bir çok araç bulunan bir sistemde parça kodunu akılda tutmaları da kafadan fatura kesmeleri de imkansız. Bilgisayardan girip söyleyebileceği bir şeyi depo kapalı bahanesi ile ertelemesinden parça kodu yok ya da sana bir tane uyduracaklar anlamı çıkıyor açıkçası..

Çevrimdışı ilkaysener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araba STYLE bip sesi değişmedi de bolero ekranda araba çıkıyor ve mesafeyi gösteriyor. Akşam bir video eklemeye çalışırım.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkaysener;543179
Araba STYLE bip sesi değişmedi de bolero ekranda araba çıkıyor ve mesafeyi gösteriyor. Akşam bir video eklemeye çalışırım.

Helal olsun üstat. Senin bu yaptırdığın işi aynı polo sensörleriyle Ender Elektroniğe park pilot düğmesi dahil 1600tl ye yaptırdı bir çok kişi. Çok ucuza getirmişsin:gut:

Edit: 1600tl olan ön ve arkaydı özür..
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2015, 14:01:11 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;543177
Tahmin ettiğim gibi Doğuş elinde kalan ve oem olmayan malı iteliyor muhtemelen. Diğer ihtimali de düşünsek garantili işçilik için 400tl çok sayılmaz. Ben bu güne kadar servisten paspas alırken bile acilen bilgisayardan kodunu birbirlerine söyleyerek işlem yaptılar. Zaten bir çok araç bulunan bir sistemde parça kodunu akılda tutmaları da kafadan fatura kesmeleri de imkansız. Bilgisayardan girip söyleyebileceği bir şeyi depo kapalı bahanesi ile ertelemesinden parça kodu yok ya da sana bir tane uyduracaklar anlamı çıkıyor açıkçası..

Hocam haklısınız bugün gittim gördüm parçayı sensorleri gorseniz 50 tl lik sensorler gibi kocaman kocaman...ustam ben sana özellikle sordum bunu dalga mı geçiyorsunuz benimle dedim..sustular rapidleri octaviaların sensorleri gosterdim ama onlar fabrika çıkışlı dediler fabrikada da bunu sonuçta bi şekilde takıyorlar bunu ben 50 tl ye de alırım dedim biz 50 ye almıyoruz bu kaliteli filan dedi neyse ne görüntüsü beş para etmez park sensorsuz binecez artık kalsın dedim baya bozuldular...orçun geldi ekrana entegre olur dedi ama 1500 liraya olur çok pahalı dedi bende ustalarınız ısrarla olmayacağını soyluyorlardı dedim o ara adam olur da çok pahalı filan dedi bende tamam anladım dedim bu şekilde taktıramam kalsın dedim

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vw grubu araclara uygun olarak meta park sensoru uretiyor.  Serviste taktiklari park sensoru meta marka.  Sirf park sensorunu 450ye takiyorlar.  Eger ekrana entegre olsun derseniz o park sensorune can-bus arayuz cihazi takiyorlar ve ekrana entegre ediyor.  Toplam maliyet 850 liraydi ben sordugumda.  On arka komple olarak meta park sensoru icin 1200 dedi servis.  Ama on park sensoru dugmesi orjinal olmuyor,  ucuz bir dugme takiyorlar

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;543233
Vw grubu araclara uygun olarak meta park sensoru uretiyor.  Serviste taktiklari park sensoru meta marka.  Sirf park sensorunu 450ye takiyorlar.  Eger ekrana entegre olsun derseniz o park sensorune can-bus arayuz cihazi takiyorlar ve ekrana entegre ediyor.  Toplam maliyet 850 liraydi ben sordugumda.  On arka komple olarak meta park sensoru icin 1200 dedi servis.  Ama on park sensoru dugmesi orjinal olmuyor,  ucuz bir dugme takiyorlar

Hocam ben ankaradaki servislerle görüşmeyi düşünüyorum bizim konyada ki üçkağıtçı çok para istiyor Ankara İstanbul daha iyi bu konularda

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;543230
Hocam haklısınız bugün gittim gördüm parçayı sensorleri gorseniz 50 tl lik sensorler gibi kocaman kocaman...ustam ben sana özellikle sordum bunu dalga mı geçiyorsunuz benimle dedim..sustular rapidleri octaviaların sensorleri gosterdim ama onlar fabrika çıkışlı dediler fabrikada da bunu sonuçta bi şekilde takıyorlar bunu ben 50 tl ye de alırım dedim biz 50 ye almıyoruz bu kaliteli filan dedi neyse ne görüntüsü beş para etmez park sensorsuz binecez artık kalsın dedim baya bozuldular...orçun geldi ekrana entegre olur dedi ama 1500 liraya olur çok pahalı dedi bende ustalarınız ısrarla olmayacağını soyluyorlardı dedim o ara adam olur da çok pahalı filan dedi bende tamam anladım dedim bu şekilde taktıramam kalsın dedim

Klasik Konmar. Adamların servisinde bi tane usta var adını unuttum. O hariç diğer elemanların hepsi eski sanayideki çıraklardan farksız. Bahsettiğim ustada motor mekanik ustası vagcomdan felan anlamıyor. Benim arabanın ekspertizini bahsettiğim usta yaptı. Bilgisayara bağladı hata varmı diye tarattı. O ara ben sordum "benim arabamın BCM parça kodunu söylermisiniz. Ustanın cevabı "o burda yazmaz". Halbuki ben aynı ekranda BCM nin parça kodunu gördüm. Çünkü bizim araçlarda bilgisayarla bağlantı sağlanılan yer BCM zaten.  Orçun dediğin parçaya bakan artiside biliyorum. Bilgisayarın başında etkadan parça koduna bakmadan aciz birisi.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;543259
Klasik Konmar. Adamların servisinde bi tane usta var adını unuttum. O hariç diğer elemanların hepsi eski sanayideki çıraklardan farksız. Bahsettiğim ustada motor mekanik ustası vagcomdan felan anlamıyor. Benim arabanın ekspertizini bahsettiğim usta yaptı. Bilgisayara bağladı hata varmı diye tarattı. O ara ben sordum "benim arabamın BCM parça kodunu söylermisiniz. Ustanın cevabı "o burda yazmaz". Halbuki ben aynı ekranda BCM nin parça kodunu gördüm. Çünkü bizim araçlarda bilgisayarla bağlantı sağlanılan yer BCM zaten.  Orçun dediğin parçaya bakan artiside biliyorum. Bilgisayarın başında etkadan parça koduna bakmadan aciz birisi.

Orçun oranın sahibi hocam o benle ilgilendi ustalar(!) olmaz deyip çıkıyor orçunda olmaz diye bişey yok her şey olur ama çok maliyetli olur istiyorsan sipariş edelim dedi...bende yok kalsın bence de çok pahalı dedim ordan rapid gösterdim Bi tane bak görüntüsü boyle olacak olsaydı alacaktım bunu özellikle de sordum sipariş ederken dedim...yedek parçacı çıkmış ordan diyor ki hepsinin üstündeki bundan zaten niye almıyorsunuz filan dedi bende gel dedim yanıma aldım bu sırada orçun yoktu tabi patron olmayınca havalanıyorlar...octaviayı yu gosterdim rapidi gösterdim süper b yi gosterdim aynı mı sence bu dedim...kalsın gerek yok ben bunu 50 liraya alırım dedim tamam peki dediler...kendim sensor alıp takacam artık ya bosch ya da valeo almayı düşünüyorum sizin tavsiyeleriniz hangi yönde olur bosch 450 lira sadece parça montajı vs var bide bunun sıkıntı...valeonun en kralı 150-200 lira...montajı kendim yaparım ama garanti sıkıntıya girer mi sizce

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Swing ekranada entegre edebilirler mi acaba ?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;543267
Swing ekranada entegre edebilirler mi acaba ?

Ediliyor hocam parayı verince her şeyi başarıyorlar :)