škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Depodan gelen çalkalanma sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alikocabas1951

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli grup üyeleri aracımın benzin deposundan gelen çalkalanma sesine çözüm buldum.Sağ arka kapı aracın yıkanması ve yağmurlu havalarda cam fitilinden kapı içine su aldığı ve bu suyun kapı alt ses izalasyon fitilinin tahliye deliğini tıkaması nedeniyle suyun tahliye olamıyarak kapı içinde birikmesinden dolayı biriken su ileri geri sert hareketlerde çalkalanma sesine neden olmaktadır.Tıkanan tahliye deliği kapının sağ alt ön ucundadır.İzalasyon lastiği ile beraber kontrol ederseniz deliği bulabilirsiniz.Ben o delikten kapı içinde birikmiş 7-8 litre civarında su boşalttım.Umarım sizin probleminizde bundan kaynaklıdır.Hepinize hayırlı pazarlar diliyorum.:)

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
tıkalı deliği nasıl neyle açtınız çivi gibi bir şey olurmu şu an aracın yanında olamadığım için sordum.bakıldığında çıplak gözle görülebiliyormu? yoksa fitili yerinden sökmekmi gerekli deliği görmek için? teşekkürler.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çivi değil de tel, çay-kahve karıştırma çubuğu, ...vb. şeylerle olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun teller var ya en guzeli o oluyo bi saliyosunuz icerde ooohhh

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üzerinde izole olan 1-2.5 luk  tekli elektrik kablosu kullanın. Hem boyaya zarar vermez hemde eğilip bükülmesi uygun olur.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de dün sağ arka kapının ön kapı tarafında fitili elimle hafif araladım 1 lt kadar su aktı. Tel gibi birşeyi hiç sokmadan aktı. Sol kapıda da denedim ama yoktu. Kendisi niye akmıyor anlamadım. Sanki fitil deliği kapatıyormuş gibi geldi bana.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fitilin o kısımlarını kesin keserdim bende olsa. Bu ne acayip bir saçmalıktır arkadaş ya!:ban::sopa::kafa:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok ilgimi çekti valla acep benim octavia da aynı çözüm olur mu?

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Su mu tıkıyor fitili anlamadım ki ya, nasıl iş bu !

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blacksea;515401
Su mu tıkıyor fitili anlamadım ki ya, nasıl iş bu !
Hayır, tahliye deliklerini bizzat fitilin kendisi tıkıyor.:(

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şu tahliye deliği dediğiniz yerin resmini birisi çekip atabilir mi acaba?  Biz de kontrol etsek. :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraf çekemem ancak Google' dan bulduğum bir fotoğrafı koyayım:

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen gün yine yağmurdan sonra aracımı kontrol ettim. Çalkalanma sesi üzerine bütün kapıları kontrol ettim. Yine sadece sağ arka kapıda su birikmesiyle karşılaştım. Bu da rapidin kronik bir sorunu galiba. Yine kapıyı açarak alttaki fitili elimle çektirerek içinden 1 lt kadar su boşalttım. En kısa zamanda servisle görüşüp sonucunu yazacağım arkadaşlar. Herkesin sağ arka kapısını kontrol etmesini öneririm.

dtsnr

• Ziyaretçi
Benim de sadece sağ arka kapıda aynı sorun var servise gittiğimde o fitili delikleri açacak şekilde yerinden çekerseniz  bu sorun bir daha olmaz dendi ama kaç kere su boşalttım; ben de şöyle birçözüm ürettim fitilin deliklere gelen kısmına ince plastik kelepçe bağladım yani o  kısmları biraz boğdum delikleri tıkayamıyor şimdi işe yaradı...

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Neden sadece sağ arka kapı. Bu durum da ilginç bence. Her araçta kapı içine su giriyor mu  acaba. Suyun kapı içinden geçmesi de biraz değişik geldi bana. Kapıdaki elektrikli kısma zarar verebilir ve en önemlisi korozyonu hızlandırır diye düşünüyorum.