škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çok canı(m) acımıştır :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni rapid aracımla yaklaşık 15 cm lik bir kasisten 70 km hızla geçtim.
Servise falan gözattırayım mı? Bir fikir verseniz.  Ne olmuştur araca ciddi bir şey var mıdır?  
İçim hiç rahat değil :(

Teşekkürler.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun aracın altı vurdu ise servise ve ya bir lifte kaldırıp altının incelenmesi bakılması gerekir. Önemli bir hasar oluşmuş olabilir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- Araçta sağa veya sola çekme, yalpalama, titreme, ...vs. var mı kontrol edin.
2- Lastiklerde ufak yarılma, balon, ... vs. var mı kontrol edin.
3- Kasis gibi yerlerden geçerken aracın yaylanmasında anormallik var mı gözlemleyin.

Eğer bunlar yoksa, çok da fazla pipiriklenmeyin derim naçizane.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Arkadaş bizim memlekette de insan gibi kasis yapmıyolar ki, bazıları belli de olmuyor son anda farkediyor insan.

Kasis koymalarına gerek yok aslında, nasılsa bol bol çukur var, hızlı gidemiyoruz zaten istesekte. Zig zag çizmekten direksiyonu düz tutunca araba nasıl gidiyor onu unuttum

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gibi durumlarda kalındığında kasisleri son anda farkettiğimiz de kasiste kesinlikle fren yapılmamalıdır bu çok daha tehlikelidir ve aracın altında ciddi hasarlara yol açabilir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;515016
Arkadaş bizim memlekette de insan gibi kasis yapmıyolar ki, bazıları belli de olmuyor son anda farkediyor insan...
Bizim Eyüp' te kasis yaptılar; yeterli görmediler sanırım ki üzerini bir de kazdılar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buyuk ihtimal sase yamulmustur jantlar egilmistir. Kaskonuz varsa yaptirin ya da direk perte cikartsinlar yazik gecmis olsun. Peki hemen saga cekip uf olan yerini optunuz mu? Belki gecerdi o zaman :D

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;515015
1- Araçta sağa veya sola çekme, yalpalama, titreme, ...vs. var mı kontrol edin.
2- Lastiklerde ufak yarılma, balon, ... vs. var mı kontrol edin.
3- Kasis gibi yerlerden geçerken aracın yaylanmasında anormallik var mı gözlemleyin.

Eğer bunlar yoksa, çok da fazla pipiriklenmeyin derim naçizane.
Uğur bey aslında sağa sola çekme yok onları kontrol ettim. Bir yalpalama falan da yapmıyor ama küt diye ses geldi.
Servis kontrol için ne kadar ister ücret?  Bilginiz varmı.  Teşekkürler

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;515018
Bu gibi durumlarda kalındığında kasisleri son anda farkettiğimiz de kasiste kesinlikle fren yapılmamalıdır bu çok daha tehlikelidir ve aracın altında ciddi hasarlara yol açabilir.
Fren yapmaya fırsat kalmadı,  Maalesef.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;515026
Buyuk ihtimal sase yamulmustur jantlar egilmistir. Kaskonuz varsa yaptirin ya da direk perte cikartsinlar yazik gecmis olsun. Peki hemen saga cekip uf olan yerini optunuz mu? Belki gecerdi o zaman :D
Hocam,  espri yaptıysam o kadarda pinpirik değilim :)  sen de abartmışsın iyice.  Arabadan çok anlamam o yüzden fikir alıyorum. Herkese teşekkürler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coder32;515038
Hocam,  espri yaptıysam o kadarda pinpirik değilim :)  sen de abartmışsın iyice.  Arabadan çok anlamam o yüzden fikir alıyorum. Herkese teşekkürler

Ya kusuruma bakma arada boyle muziplik yapasim tutuyo da bisey olmaz hic dert etmeyin :) zaten bisey olmus olsaydi hemen hissederdiniz :) sahin dogan degil bu vurup kirmadiginiz surece cani acimaz onun :) he bizim icimiz acir orasi ayri ;)

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam geçen inan 100 le girdim uzun yolda, tak diye ses geldi, altını vurmadım ama baya şiddetli girdim. Şimdilik bişey yok, belkide vardır ben farketmemişimdir.

dtsnr

• Ziyaretçi
Ben de kaç kez girdim istemeden çukurlara tümseklere 1 yılda 42000 km.yol yapmışım çok yüksek  seslerde geldi korktum durdum altına baktım jantlara baktım lastiklere ama sonuçta bu arabanın  alt yapısı  gerçekten  çok  sağlam  bize büyük  gelen o durumlar aracı pek etkilemiyor.Korkacak bişey  yok yani alıştım ben:)

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtsnr;515078
Ben de kaç kez girdim istemeden çukurlara tümseklere 1 yılda 42000 km.yol yapmışım çok yüksek  seslerde geldi korktum durdum altına baktım jantlara baktım lastiklere ama sonuçta bu arabanın  alt yapısı  gerçekten  çok  sağlam  bize büyük  gelen o durumlar aracı pek etkilemiyor.Korkacak bişey  yok yani alıştım ben:)
Sağolun biraz içim rahatladı şimdi, yüksek hızla girince işkillendim.  :)