škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Yalıtım Problemi !!!

aserhat · 120 · 30216

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kia Cerato yol ve rüzgar sesi açısından daha iyi. Motor sesi açısından Octavia daha iyiydi. Cerato nun Dizel ünitesinin rölanti sesi fazla.   Motor sesi yalıtımı için göğüs sökülmesi gerekiyor ki sonrasında farklı ses riski nedeniyle gerek duymadım.

Kullandığınız yol nasıl,  lastik marka ve basıncı kaç,  sesi ölçtüğünüz cihaz ve program vb değişkenler nedeniyle ölçümleriniz için birşey diyemiyorum..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515608
Kia Cerato yol ve rüzgar sesi açısından daha iyi. Motor sesi açısından Octavia daha iyiydi. Cerato nun Dizel ünitesinin rölanti sesi fazla.   Motor sesi yalıtımı için göğüs sökülmesi gerekiyor ki sonrasında farklı ses riski nedeniyle gerek duymadım.

Kullandığınız yol nasıl,  lastik marka ve basıncı kaç,  sesi ölçtüğünüz cihaz ve program vb değişkenler nedeniyle ölçümleriniz için birşey diyemiyorum..

Akif ellerine sağlık, yine mükemmel bir çalışma. Ankara'da bu şekilde iş yapan bir yer olsa sanırım ben de girerdim bu işe.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ziebartta yapilan gövde koruma ciddi manada iş görecektir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hocam taban döşemesi işi zahmetli mi? Kaportacı mı yapar, kaça yapar?

Bi de davlumbazları da sanırım kaportacıya söktürmek gerek değil mi?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;515619
Akif ellerine sağlık, yine mükemmel bir çalışma. Ankara'da bu şekilde iş yapan bir yer olsa sanırım ben de girerdim bu işe.
Ender tek yerde halletmen zor ama döşemeci ve boyacıya tarif ederek yaptırılabilir..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;515626
Hocam taban döşemesi işi zahmetli mi? Kaportacı mı yapar, kaça yapar?

Bi de davlumbazları da sanırım kaportacıya söktürmek gerek değil mi?
Hocam sök döşe tak 1 gün sürer.  Ben döşemeciye söktürüp/taktırdım. Yalıtımı kendim yaptım.  Döşemeciyi tanıyordum,  ne verirsen dedi; 50 TL verdim..

Davlumbazı boyacı da söker,  hepsi 5-10 vida..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515633
Hocam sök döşe tak 1 gün sürer.  Ben döşemeciye söktürüp/taktırdım. Yalıtımı kendim yaptım.  Döşemeciyi tanıyordum,  ne verirsen dedi; 50 TL verdim..

Davlumbazı boyacı da söker,  hepsi 5-10 vida..

Bi döşemeci ile konuşalım o zaman.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515608
Kia Cerato yol ve rüzgar sesi açısından daha iyi. Motor sesi açısından Octavia daha iyiydi. Cerato nun Dizel ünitesinin rölanti sesi fazla. Motor sesi yalıtımı için göğüs sökülmesi gerekiyor ki sonrasında farklı ses riski nedeniyle gerek duymadım.

Kullandığınız yol nasıl, lastik marka ve basıncı kaç, sesi ölçtüğünüz cihaz ve program vb değişkenler nedeniyle ölçümleriniz için birşey diyemiyorum..

Merhaba,

Android de Ses Ölçer Lite diye bir uygulama Samsund galaxy s5.
 Lastikler üstünde gelen Continental 16 hava da 32psi
 Kullandığım yol İstanbul şehiriçi ortalama hatta kötüye yakın bir asfalt(Şile otobanı), akıcı trafik vardı

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;515732
Merhaba,

Android de Ses Ölçer Lite diye bir uygulama Samsund galaxy s5.
 Lastikler üstünde gelen Continental 16 hava da 32psi
 Kullandığım yol İstanbul şehiriçi ortalama hatta kötüye yakın bir asfalt(Şile otobanı), akıcı trafik vardı
Asfalt kalitesi çok kötüyse kabul edilebilir bir değer..  
Ben sıcak asfaltta yalıtım sonrası 90 km hızda Michelin Primacy HP, 32psi ile max. 69db ölçüyordum..

Yalıtım öncesi hiç motor sesi ve vites geçişlerini yol sesi nedeniyle duymazken , sonrasında rahat duyulur hale geldi.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515733
Asfalt kalitesi çok kötüyse kabul edilebilir bir değer..
Ben sıcak asfaltta yalıtım sonrası 90 km hızda Michelin Primacy HP, 32psi ile max. 69db ölçüyordum..

Yalıtım öncesi hiç motor sesi ve vites geçişlerini yol sesi nedeniyle duymazken , sonrasında rahat duyulur hale geldi.

Bu gün aynı uygulama ve benzer yolda ilk sahibi tarafından kullanılan 2009 520D ile olçüm yaptım oda aynı sonuçları verdi. Ancak 520D dizel olmasından dolayı gaza bastığında çok daha fazla motor sesi alıyor ve benim çıkamadığım 82 desibel e filan çıkıyor.
 Bu arada kullanılan uygulamaya göre sonuçlar değişiyor başka uygulama 5-6 desibel daha az ölçebiliyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515251
2010 TSI DSG Octavia Elagance a 3 yıl bindim.  Sattığım da 85k km deydi. Sıcak asfaltta sessizdi.  Ancak diğer yollarda Diğer bahsi geçen modellerde ses değişimi orantılı olarak değişirken,  octavia da yol sesi orantısız değişiyordu. Bu yüzden lastik değişimi ve yalıtım yapmıştım. Ayrıca bahsi geçen 2-3db ses ciddi değişimdir. 1.2 TSI 63 DB ses varsa,  (inanamıyorum) mükemmeldir. Yenilerini bilmiyorum ama Golf ün kapı yalıtımında gözle görülen bir farkı kısa zamanda yükleyeceğim..

Daha önce bahsettiğim kapı yalıtımı, bu sert plastik parça Octavia A5 te yok..
A7 de durum nasıl bilmiyorum. Rüzgar sesine çok faydası olduğunu söyleyebilirim..

Hem ön hem arka kapılarda var.

Bu da çok ince düşünülmüş bir ayrıntı.
Yine rüzgar sesi ve aerodinamik için yapılmış.
A5 Octavia da 100km/h üzerinde aynalardan gelen rüzgar sesi
Golfte olmamasının sebeplerinden biri..

maliilhan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515267
2015 ler mi iyi,  iyi olanı test edeyim..

test araçları fabrikada üretim aşamasında işaretlenir ve daha dikkatli üretilir.
test araçlarından trim ses gelmez dikkat edin.2015 araca bindim 2013 modelle aynı ses yalıtımı ikisindede aynı bence

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akif hocam, bu resimlerde attığınız kapı yanlarında olan lastik bantlar nette satılıyor yalıtım için. acaba bunlardan alsak fark olur mu ses konusunda

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oktavia 1.2 aracımı 2 ay önce aldım, arkadaşıma da aynı motor Golf aldık bir ay önce. İkisini de kullanırken özellikle ses yalıtımına kulak verdim. Aynı diyebilirim, fark yok.
2013 Octaviaları bilmem ama 2015'lerin yalıtımının çok iyi olduğunu düşünüyorum.  
Öncesinde Passat 2.0 TDI kullandım, onun içinde daha çok ses vardı.

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda Octavia'nın öyle aman aman bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu ses testi konusunda bence en güvenilir ADAC testleri. ADAC'ın yaptığı ölçümlere göre 1.2 TSI 66,9 dB, 1,6 TDI 67.3 dB, Mercedes e250 65.2 dB, Golf VII 1.4 TSI 66,9 dB, Golf VII 1,6 TDI 67,0 dB. Bunların hepsi 130 km de test edilmiş.