škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb III Combi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pandelis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abi golf'ün satışları etkilenmesin diye de octavia'yı getirmesinler o zaman :)

doğuş otomotiv ile yüce auto arasında bir bağ yok ki? ikisi ayrı ithalatçılar sonuçta.

bildiğim kadarıyla yazıyorum.

Çevrimdışı pandelis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandelis;605098
abi golf'ün satışları etkilenmesin diye de octavia'yı getirmesinler o zaman :)

doğuş otomotiv ile yüce auto arasında bir bağ yok ki? ikisi ayrı ithalatçılar sonuçta.

Alıntı yapılan: Bilgic;603705
Superb Combi'nin geleceğini sanmıyorum. Passat Variant satışları etkilenmesin diye getirmezler  [MENTION=11488]özdil[/MENTION] [MENTION=14304]pandelis[/MENTION]

abi golf'ün satışları etkilenmesin diye de octavia'yı getirmesinler o zaman  

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandelis;605099
abi golf'ün satışları etkilenmesin diye de octavia'yı getirmesinler o zaman  

Öncelikle Yüce Auto'nun %50'si Doğuş Oto'nun. Skoda, Seat, Volkswagen, Audi, Porsche, Scania Doğuş Oto tarafından getiriliyor ve pazarlanıyor.

Golf konusuna gelince de şöyle açıklayayım. Golf Variant Octavia Combi'nin satışlarını kesmemesi için getirilmiyor. Fabia Combi de Ibiza ST'yi kesmesin diye getirilmedi. Bu bir marka stratejisi.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2017, 20:34:06 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı pandelis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;605114
Öncelikle Yüce Auto'nun %50'si Doğuş Oto'nun. Skoda, Seat, Volkswagen, Audi, Porsche, Scania Doğuş Oto tarafından getiriliyor ve pazarlanıyor.

Golf konusuna gelince de şöyle açıklayayım. Golf Variant Octavia Combi'nin satışlarını kesmemesi için getirilmiyor. Fabia Combi de Ibiza ST'yi kesmesin diye getirilmedi. Bu bir marka stratejisi.

doğuş ortaklığı olduğunu yeni öğrendim bilgi için sağol.

ancak passat variant gerçekten satıyor mu türkiye'de ya? ben hiç görmedim desem yeridir. superb kombi getirseler daha fazla kar ederler bence.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandelis;605342
doğuş ortaklığı olduğunu yeni öğrendim bilgi için sağol.

ancak passat variant gerçekten satıyor mu türkiye'de ya? ben hiç görmedim desem yeridir. superb kombi getirseler daha fazla kar ederler bence.

Olay satılıp satılmaması değil. Olay satın almak isteyen için seçeneği azaltmak. Bir kişinin passat variant, golf Variant, superb Combi arasında kalması var. Bir de tek seçenekle passat variant alması var. Doğuş bunu çok iyi yapıyor. Tiguan satışı kesilmesin diye Kodiaq'ı 1.6 tdi motorla getirmeyecek. Aynı şekilde Ateca için de geçerli bu.

SW konusuna gelince. SW ülkemizde her zaman az satılıyor, ülkemizde sedan araç takıntısı var çünkü. SW güzelliğini kullanan bilir ;)

VW AG grubunun üç lokokotifi VW, Audi ve Porsche'dir. Gerisi hep arka plandadır :)

Çevrimdışı pandelis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;605359
Olay satılıp satılmaması değil. Olay satın almak isteyen için seçeneği azaltmak. Bir kişinin passat variant, golf Variant, superb Combi arasında kalması var. Bir de tek seçenekle passat variant alması var. Doğuş bunu çok iyi yapıyor. Tiguan satışı kesilmesin diye Kodiaq'ı 1.6 tdi motorla getirmeyecek. Aynı şekilde Ateca için de geçerli bu.

SW konusuna gelince. SW ülkemizde her zaman az satılıyor, ülkemizde sedan araç takıntısı var çünkü. SW güzelliğini kullanan bilir ;)

VW AG grubunun üç lokokotifi VW, Audi ve Porsche'dir. Gerisi hep arka plandadır :)

doğru. adamlar parasına bakıyor. aslında bir nevi tekelleşme değil mi bu? anlaşmalı şekilde bu araçların bazılarını getirip bazılarını getirmemeleri hukuki açıdan sıkıntı yaratabilecek bir konu bence. ancak tabii türkiye'de kim takar bunu. doğuş holding sırtını dayamış devlete zaten.

peki 120 beygir passat variant veya superb kombi'yi iyi taşıyabiliyor mu? sizin deneyiminiz var mı bu konuda? araçlar ağır ağaç sonuçta

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandelis;605389
doğru. adamlar parasına bakıyor. aslında bir nevi tekelleşme değil mi bu? anlaşmalı şekilde bu araçların bazılarını getirip bazılarını getirmemeleri hukuki açıdan sıkıntı yaratabilecek bir konu bence. ancak tabii türkiye'de kim takar bunu. doğuş holding sırtını dayamış devlete zaten.

peki 120 beygir passat variant veya superb kombi'yi iyi taşıyabiliyor mu? sizin deneyiminiz var mı bu konuda? araçlar ağır ağaç sonuçta

Abi kombi sedandan yaklaşık 20 kilo ağır sadece o yüzden performansları %95 aynı olur.Ancak araçların yapısından dolayı sadece limitlerde sedan biraz daha çevik olur motor konusunda çekişte bir sıkıntı olmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Combiler sedana göre çok kullanışlı özellikle kalabalık aileler için,ama ikinci eli çok zayıf nedense...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pandelis;605389

Aslında tüm otomobil markaları aynı şekilde yapıyor. Ancak Doğuş Oto kadar elinde marka olan başka distribütör yok. Haliyle pazarla istediği şekilde oynayabiliyor. İstediği şekilde pazara yön verebiliyor. Audi satamadığına VW, VW satamadığına Skoda, Skoda satamadığına Seat satıyor. Zaten çoğu araçta MQB platform teknolojisi kullanılıyor. Örnek vermem gerekirse; Audi A0, VW Up, Skoda Citigo ile Seat Mii aynı platforma sahip (Citigo hariç diğer modeller ülkemize hiç gelmedi). VW Polo, Skoda Fabia ile Seat Ibiza aynı platformda. Skoda Rapid ile Seat Toledo aynı. VW Passat ile Skoda Superb aynı gibi...

Mesela 2016 yılı başında VW Polo 1.2 TSI 90 PS DSG ile Skoda Fabia 1.2 TSI 110 PS DSG arasında ₺ 5,000 fark vardı, ve Polo daha pahalıydı. Ancak Fabia'nın beklenenden fazla satış yapması ve Polo'nun kasa değiştirmesinden dolayı yıl sonu Fabia ₺ 2,000 pahalı duruma geldi. Bu sayede stoktaki Polo'ları bitirdiler.

Sorunuza gelecek olursak aracı taşıyan beygirden çok Tork değeri, bildiğim kadarıyla. Araçlar arasında da çok fazla kütle farkı olmuyor. Sedan ile SW arasında ortalama 50 kg - 125 kg fark oluyor. Ancak fabrikada denenip geldiğinden sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
beyler kolay gelsin. sizlere danışmak istediğim bir konu var. 2015 model seat leon st kullanıyorum. 107bin km oldu. aracımdan oldukça memnunum ancak hazır ötv avantajı, yıl sonu kampanyası vs diyerekten superb combi için niyetleneyim dedim. ben aracımı alırken doğuşa çok ısrar etmiştim özel siparişle getirtmesini ama kabul görmedi mecbur leon aldım. mecbur derken gene beğenerek aldım ama o zaman da gözüm süperb combideydi. neyse; şimdi maalesef combiyi tek donanım(prestige) olarak getirdiklerinden dolayı ötv avantajı bulunmuyor. kampanya yapmışlar 272bin tl yerine 260bin tl olmuş. ancak extra donanım fiyatlarını bilmiyorum. extra cam tavan ve boya 5bin tutuyor. onun dışında ne alabiliyorum? kaç paradır? ileride kampanyalar daha da cazip olur mu? gümrükten araç çekme zorunluluğunu devlet süre olarak uzatmazsa yıl sonuna kadar çekme mecburiyetinde olan bayiler fiyatları aşağı çekebilirler mi? ve sizce bu ekonomik durumlarda göz önünde bulundurularak böyle bir değişime girilir mi? aracım 2. el değeri herhalde 90-100bin arasıdır.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14004]neehot[/MENTION]

O paraya sadece Superb değil hiçbir premium olmayan markaya para vermem bizim 130-170 bandında aldığımız presrij paket aracı siz 260 bin lira opsiyonsuz alacaksınız. Asla yapmam. Biz nerdeyse bütün opsiyonları eklettik 2016 aralıkta 162 bin Tl ye dizel otomatik Superb Prestije aldık yazık günah bence asla değmez. Passat olsa da İnsignia olsa da aynısını derim. Gidin 2. El Premium araç alın tertemiz keyfinize bakın derim o paralara.

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;643998

O paraya sadece Superb değil hiçbir premium olmayan markaya para vermem bizim 130-170 bandında aldığımız presrij paket aracı siz 260 bin lira opsiyonsuz alacaksınız. Asla yapmam. Biz nerdeyse bütün opsiyonları eklettik 2016 aralıkta 162 bin Tl ye dizel otomatik Superb Prestije aldık yazık günah bence asla değmez. Passat olsa da İnsignia olsa da aynısını derim. Gidin 2. El Premium araç alın tertemiz keyfinize bakın derim o paralara.

Haklısın. Ben de eklenebilecek herşeyi 2015te eklettim ve 82bin tl ödedim. Bana da 2016da sorsan aynı tepkiyi veriyordum. Yalnız şöyle bir handikap var; combi yeni çıktı ve 2.el sadece 2 tane var, fiyatları 240 civarı. Şimdi 2.el 240 mı yoksa 0 260-280 mi? Üstelik beyaz renkler, madem farklı bir araç alıyorum(combi) neden farklı renk olmasın? Kaplatma işi de sıkıntılı. Eğer seneye fiyatlar düşerse beklerim, sıkıntım yok. Eğer 2 sene sonra düşecekse gene beklerim. 300-500bin km’ye kadar yolu var ama seneye Euro 10tl olacaksa Avrupa’da bu donanımla şu an 40-45bin Euro olan araç burada kaç olur?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hocam illa dizel olması çok önemli değilse kombi a4 bakın veya gene Passat Variant bakın. Benim demek istediğim seneye dediğiniz olay olsa bile 250 bin lira gibi bir rakama ben asla Premium marka dışında araç almam. Zamanında 160 milyara aldık mı evet ama 250 milyara asla :) ki ekleteceğiniz opsiyonlar da en az 10 bin tl tutar bence Premium araçlara yönelin. Ya da Mpv araç bakın çokta farklı birşey olmaz yani. Dizel Bmw 2 serisi Mercedes B serisi 2. Elleri 130-170 civarında ve tertemiz olanlar var gidin en fulünü alın hem premium marka hem dizel hem dolu olur ve 100 bin lira cebinizde kalır :)

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Terazi kefesine koyup bakmak lazım tabi. İlk önce bagaj hacmini ortaya koyarsak a4 avant 505lt, leon 587lt, superb 660lt. Arka diz mesafesi a4 ile leon aynı ama superb karış karış. Gelelim benzin-dizel arası seçime; yıllık 35bin km yol yapıyorum. Kişisel zevk meselesi ise ayrı bir konu; sevdiğim araçlar Mercedes c-e estate, a4-a6 avant, leon st, superb combi. Mpv sevmiyorum. Eninde sonunda bu araç değişecek, problem şimdi almak mantıklı mı? Mayıs ayında da mantıksızdı ama şimdi daha da mantıksız fiyatlar, iyi de seneye ne olacak? 0 almanın avantajı kredi kullanabilme veya aracın geçmişi hakkında daha bir emin olma güven duyma. [MENTION=14601]Cagri33[/MENTION]

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2. elde bir diğer sıkıntı ise aracı sıfır alan kişilerin genelde baz donanım veya minimum extra donanımla araçlarını almaları buna ek olarak standart ve riske girmemek adına siyah konsol+siyah döşeme, dışı da beyaz renk almaları.