škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonunda oktavia kavuştum

Lilan · 41 · 9707

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
Sonunda bügün 1.2 Amb. Donanım oktavia teslim aldım.
İlk olarak eşimin bile 1.2 motor çekermi dediği motor gayet güzel çekiyor.
Daha önceki arabam 1.6 honda civic ti
Ses yalıtımı honda civicle aynı
Yakıt tüketimi beklediğimden iyi çıktı.
aracla ilgili sorusu olan arkadaş varsa cevap verebilirim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tork fazlası Civic'ten sonra ilaç gibi gelmistir.
Hayırlı olsun :)

Çevrimdışı drnn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun cengiz bey iyi günlerde kulanın sizde kullanım izlenimlerinizi paylaşırınız sevinirim . fiyatı kaça geldi ? ses yalıtımı konusunda bi test video su vardı youtube de o video da şöyle diyordu " yan taraftan geçen arabanın kaç devirle gittiğini tahmin edebilirsiniz "diyorlardı o kadar bariz bi ses durumu var mı ?

Çevrimdışı drnn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
video yu merak eden ler için youtube otopark octavia test yazın cıkıyor.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drnn;515403
video yu merak eden ler için youtube otopark octavia test yazın cıkıyor.

And ve Sinan abinin abartması o öyle bişe yok tabikide... Skoda bayiisine gidip bi test edin eminim çok memnun kalacaksıınız ..

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drnn;515402
hayırlı olsun cengiz bey iyi günlerde kulanın sizde kullanım izlenimlerinizi paylaşırınız sevinirim . fiyatı kaça geldi ? ses yalıtımı konusunda bi test video su vardı youtube de o video da şöyle diyordu " yan taraftan geçen arabanın kaç devirle gittiğini tahmin edebilirsiniz "diyorlardı o kadar bariz bi ses durumu var mı ?

Octavia C sınıfındaki akranları arasında Golf hariç hepsinden daha iyi bir yalıtıma sahip. Aynı arkadaşların birde Yeti testi varki yerlere göklere sığdıramıyorlar yalıtımı öve öve bitiremiyorlar. Eeee bu iki araba yanı fabrikadan çıkıyor yalıtım malzemeleri aynı ve Octavia nın aerodinamiği daha iyi olmasına rağmen nasıl yalıtımı kötü olabilyor? O video için arkadaşlara verilen arabada bir sorun olabilir bilmiyorum ama Octavia yalıtımı çok iyidir.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalipso;515389
Tork fazlası Civic'ten sonra ilaç gibi gelmistir.
Hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim. Bende bir şeylerin farklı olduğunu hissetmiştim ama bunun torktan kaynaklandığını bilmiyordum.

Alıntı yapılan: drnn;515402

Fiyat : Park Sensörü dahil 51.000-TL
Ses Yalıtımı : O videoyu bende izlemiştim. Şunu açık gönüllükle söylüyorum arabanın ses yalıtımı kötü değil. Çok iyide değil ama siz ne bekliyorsunuz  önemli olan o. Bence sınıfına göre gayet güzel bir yalıtıma sahip en iyisimi derseniz benim şahsi görüşüm en iyisi olmadığı yönünde. 2 Saat yolculuk yaptım ortalama hızım 110 - 120 arasında değişti ben rahatsızlık hissetmedim.
Arabanın malzeme kalitesine gelirsek kaliteli malzeme kullanılmış öyle çekince elinizde kalacak hissi hiç yok.
Ben jettayı test edmedim. Ama daha önce (5,5 yıl) honda civic kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. İki araba aynı fiyata olsa oktiva alırdım.
Son olarakta 1.2 TSI motor konusunda şunu söyleyebirim ne yokuş çıkarken nede hızlanırken beni üzdü gayet atik bir araç. 1.2 TSI çekmez diyenlere kulak asmayın.
Ne yazıkki bizim memlekette hayatında o ürünü bırakın almayı görmemiş olan insanlarının sadece kağıt üzerindeki verilerle sallama alışkanlığı var. Daha dün bir formda 13 yaşında çoçuk 1.2 TSI motor çekmez diyordu. Bunlara sadece artık gülüyorum.
Birşey daha ekliyecem dikiz aynası sorunu ile ilgili bu formada yazışmalar olmuştu bende alırken ve kullanırken özellikle dikkat ettim hiç bir rahatsızlık hissetmedim.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle size de hayırlı olsun
arabam 2000 km ye gelince şöyle bir  çevre yolundan eryaman gölbaşı yapayım dedim
2000km den sonra sanki araba daha bir açıldı ayağımın ucuyla bile dokunsam araba 120 yi geçiyor. bu nasıl 1.2 tsi anlamıyorum.
bu arabayla 200 e çıkmak çok kolay uzun yolda 6. viteste 100 le gitmek çok zor. önceki arabamla 120 yi geçmiyordum (focus 120 den sonra çok bağırıyordu) bunda sohbete dalınca bi bakıyorum 140 olmuş. valla ben octavia yı çok beğendim. bugün satsam gene octavia alırım.

şu var ki 170km/h  den sonra biraz stabilite problemi yaşadım ama o da yoldan da kaynaklı olabilir.

sesle ilgili düşüncem de: anladığım kadarıyla 120-130 dan sonra dikiz aynalarından rüzgar sesi geliyor onun dışında abartılacak kadar gürültü yok bence (hele focusdan sonra ;)

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;515576
öncelikle size de hayırlı olsun
arabam 2000 km ye gelince şöyle bir  çevre yolundan eryaman gölbaşı yapayım dedim
2000km den sonra sanki araba daha bir açıldı ayağımın ucuyla bile dokunsam araba 120 yi geçiyor. bu nasıl 1.2 tsi anlamıyorum.
bu arabayla 200 e çıkmak çok kolay uzun yolda 6. viteste 100 le gitmek çok zor. önceki arabamla 120 yi geçmiyordum (focus 120 den sonra çok bağırıyordu) bunda sohbete dalınca bi bakıyorum 140 olmuş. valla ben octavia yı çok beğendim. bugün satsam gene octavia alırım.

şu var ki 170km/h  den sonra biraz stabilite problemi yaşadım ama o da yoldan da kaynaklı olabilir.

sesle ilgili düşüncem de: anladığım kadarıyla 120-130 dan sonra dikiz aynalarından rüzgar sesi geliyor onun dışında abartılacak kadar gürültü yok bence (hele focusdan sonra ;)

2000 km ye gelinceye kadar aracinizi nasil -sert yumusak-hangi devir ve hizlarda kullandiniz? Belki iyi bir rodaj donemi atlattiniz ve arac daha acilmis olabilir. Paylasimlarinizi bekliyoruz

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;515382
Herkese merhaba
Sonunda bügün 1.2 Amb. Donanım oktavia teslim aldım.
İlk olarak eşimin bile 1.2 motor çekermi dediği motor gayet güzel çekiyor.
Daha önceki arabam 1.6 honda civic ti
Ses yalıtımı honda civicle aynı
Yakıt tüketimi beklediğimden iyi çıktı.
aracla ilgili sorusu olan arkadaş varsa cevap verebilirim

Cengiz Bey aracınız hayırlı olsun.Kaç hafta beklediniz araç için,Malum eldeki aracı satıp alacağımız için ikisini aynı ana denk getirmek biraz zor.Optimal donanım ile arasında ne gibi farklar var,çünkü 2015 modellerde bolero ekran ve 3 kollu direksiyon Amb. ile de geliyor demişti bayidekiler,gerçekten doğru mu?Bir de ortalama yakıt tüketiminizi ve ort hızınızı ara-sıra paylaşabilirmisiniz?
Teşekkürler,Tekrar hayırlı olsun

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yolda gördüğüm Octavia lar bayağı ilgimi çekmeye başladı ve sayıları da bir hayli arttı gibime geliyor.Benim merak ettiğim aracın dizel mi Benzinli mi olduğunu arkasına yazıyorlardı,artık öyle bir yazı yok mu? yoksa ben mi göremiyorum?Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.Teşekkürler...

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin59;515623
Arkadaşlar yolda gördüğüm Octavia lar bayağı ilgimi çekmeye başladı ve sayıları da bir hayli arttı gibime geliyor.Benim merak ettiğim aracın dizel mi Benzinli mi olduğunu arkasına yazıyorlardı,artık öyle bir yazı yok mu? yoksa ben mi göremiyorum?Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.Teşekkürler...

Maliyetten kaçıp yazıyı kaldırdılar :gut::gut::gut:

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin59;515620
Cengiz Bey aracınız hayırlı olsun.Kaç hafta beklediniz araç için,Malum eldeki aracı satıp alacağımız için ikisini aynı ana denk getirmek biraz zor.Optimal donanım ile arasında ne gibi farklar var,çünkü 2015 modellerde bolero ekran ve 3 kollu direksiyon Amb. ile de geliyor demişti bayidekiler,gerçekten doğru mu?Bir de ortalama yakıt tüketiminizi ve ort hızınızı ara-sıra paylaşabilirmisiniz?
Teşekkürler,Tekrar hayırlı olsun

Teşekkür ederim.
Aracın siparişini nisan başında vermiştim teslim mayıs sonu (26 mayıs) oldu. Yani yaklaşık olarak 2 ay beklemiştim. Ancak hafta İstanbul otoshow gittiğimde oradaki bayi bana haziran ortasında teslim edilecek oktavia var dedi.
Araçlar üç kollu değil dört kollu olarak geliyor. Ekranın tam olarak ismini bilmiyorum ama dokunmatik ve güzel bir ekran yani sırf ekran koymak için koymamış adamlar.
Hızla devir saati arasına renksiz maxi dot (ismi yanlışda biliyor olabilirm) ekran var.
Optimal donanımda arka park sensörü, sis farı ve çelik çant gibi ana farklar bulunmakta. Emin olmamakla birlikte optimal donanımın direksoyunun 3 kollu ve alt kısmı düz diye okumuştum.
Benim için amb. donanım gayet yeterli geldi. Çünkü sis farını önceki araçımda 5,5 yıl boyunca hiç kullanmamıştım. Bulunduğum yer Adana burada hiç bir zaman öyle sis falan olmaz. (Yalan olmasın bir iki defa 15 yıl içinde denk gelmiştim oda yalandan biraz sis olmuştu sabahleyin) Önceki aracımda çelik çant yoktu eksikliğini hiç hissetmedim. Park sensörünüde serviste hediye olarak taktılar.
Tüketim konusuna gelirsek ben halen arabaya alışma sürecinde olduğum için şuan verdiğim bilgiler doğru olmaya bilir. Çünkü araba 60-70 hızlarda 6 vitese geçmek istiyor. Sizi 2.000 devir aralığında sürmeye teşvik ediyor. Ekrandaki vites değişim göstergesine bakmaktan kaza yapacağım.