škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia için lpg tavsiyesi?

fmaka · 122 · 44649

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkisi de olur, önemli olan montaj ustası.
Hangisinin iyi ustasını bulursanız onu taktırın.
BRC düşünürseniz Ankara için başka bir forumdan tanıdığım usta var,
yardımcı olması yönünde ricada bulunabilirim..

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
prinste ankarada nereyi tavsiye edrsiniz. Erzurumdaki prins lpg ustasında bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaş bi soru sordum konu tıkandı. Silsem mi acep?? :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direkt prins deyince birşey diyemedim, 100hp lik araca bence prinse gerek yok..
iyi usta ve italyan gaz sistemleri Landi-BRC-Lovato yeterli

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;432247
Direkt prins deyince birşey diyemedim, 100hp lik araca bence prinse gerek yok..
iyi usta ve italyan gaz sistemleri Landi-BRC-Lovato yeterli

Karsta bana sorun çıkarmayacak ayar gerektirmeyecek (ayar için 250 km gitmem gerekiyor) bir sistem var mı (prinsten başka)
Çünkü bulunduğum yerde usta değil kasap var.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ytas11;432257
Karsta bana sorun çıkarmayacak ayar gerektirmeyecek (ayar için 250 km gitmem gerekiyor) bir sistem var mı (prinsten başka)
Çünkü bulunduğum yerde usta değil kasap var.

Sıralı sistemde iyi usta buldunmuydu ayar 1 defa yapılır bir daha ayar gerektirmez.
ustan iyi değilse en pahalı sistemle dahi sorun yaşarsın..
Ayrıca sizin durumunuzda olanlar için servis ağı gelişmiş bir marka tercih etmekte fayda var.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben serviste taktırdım atikeri ustanın işçiliğinden sanırım bi sorunum çıkmadı.3 yıl olmuş bi filtre için gittim. birde geçenlerde yazılım güncelleme için.diyeceğim : sistemdeğil usta bul.usta işini çözer.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia için kesinlikle landirenzo derim.. Son sistemleri çok hassas ince ayaları yapıldı mı hiç sorun çıkarmaz :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her zaman herkese özellikle skoda için lovato yu öneriyorum. her yerde yaygın servisi var. kullanılan programları basit arayüzü ile hataya pek yer bırakmıyor. montajını iyi yapan bir yere taktırın. erzuruma gelebilirsiniz. ankaraya geldiğinizde önerebileceğim iki yer var. 25000 km yol yaptım lovato ile arıza ışığı falanda yakmadı. (inşallah yakmazda)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;432407
her zaman herkese özellikle skoda için lovato yu öneriyorum. her yerde yaygın servisi var. kullanılan programları basit arayüzü ile hataya pek yer bırakmıyor. montajını iyi yapan bir yere taktırın. erzuruma gelebilirsiniz. ankaraya geldiğinizde önerebileceğim iki yer var. 25000 km yol yaptım lovato ile arıza ışığı falanda yakmadı. (inşallah yakmazda)

Selam hocam lovato'nun hangi serisini taktırdınız Ankara'da ? bu en son çıkan OBD II sistemi oluyormu bizim octavia'lara ? sizin taktırdığınız hangi modeli ?memnun musunuz benzine göre gidişi ve kaçışı nasıl ? ve son olarak Ankara'da önerebileceğiniz yer varsa söylerseniz sevinirim

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;432410
Selam hocam lovato'nun hangi serisini taktırdınız Ankara'da ? bu en son çıkan OBD II sistemi oluyormu bizim octavia'lara ? sizin taktırdığınız hangi modeli ?memnun musunuz benzine göre gidişi ve kaçışı nasıl ? ve son olarak Ankara'da önerebileceğiniz yer varsa söylerseniz sevinirim

:kat: :gaz:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi ne yalan söyleyeyim hangi model olduğu ile hiç ilgilenmedim ama 2011 yılı nisan ayında takıldı o zamanki son model oydu. 2012 yılı ekim ayındada yazılım güncellenmiş onu yaptılar. hortum bağlantılarını kontrol ettiler ve filtre değişimi yaptılar saat gibi. çekişi gidişi çalışması fıstık gibi. dün akşam gaz aldım 37 litre 413 km yol 2239 tl gaz dan 205 kuruş yakmış hemde öyle esirgemeli kullanım değil allah ne verdiyse ve ne gerektirdiyse. ş.içinde bide. valla memnunum. aylık 800 km altına inmiyoruz bu ara. başkent sanayide girince sağdaki ilk sokak sonunda sağ tarafta dağcey de taktırdım. bu beşinci sistemimiz aynı yerden ve 5 inci octiye ben memnunum.

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;432461
şimdi ne yalan söyleyeyim hangi model olduğu ile hiç ilgilenmedim ama 2011 yılı nisan ayında takıldı o zamanki son model oydu. 2012 yılı ekim ayındada yazılım güncellenmiş onu yaptılar. hortum bağlantılarını kontrol ettiler ve filtre değişimi yaptılar saat gibi. çekişi gidişi çalışması fıstık gibi. dün akşam gaz aldım 37 litre 413 km yol 2239 tl gaz dan 205 kuruş yakmış hemde öyle esirgemeli kullanım değil allah ne verdiyse ve ne gerektirdiyse. ş.içinde bide. valla memnunum. aylık 800 km altına inmiyoruz bu ara. başkent sanayide girince sağdaki ilk sokak sonunda sağ tarafta dağcey de taktırdım. bu beşinci sistemimiz aynı yerden ve 5 inci octiye ben memnunum.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Manifolt sökülerek mi delme yapıldı acaba? Veya herkes böyle mi yapıyor? (zaten) Çünkü 4 civata deyip sökende varmış sökmeyen de..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
montaj esnasında başında durmadım söküp sökmediklerini bilmiyorum. ancak enjektörleri manifolddan biraz uzakta monte etmişlerdi ve birbirleri ile eşit uzunlukta değillerdi. sonra gidip dedimki bunları hem uzağa hemde ynı yerleştirmemişsiniz böyle dengesiolur dedim. tamam abi sen nasıl istiersen öyle olsun dediler bıraktım arabayı akşama istediğim gibi yapmışlardı. sizde taktırırken buna dikkat edin enjektör ve manifold arasındaki mesafe 10 cm. civarında olsun. bizim octilerde ön tarafta çalışacak bolcana yer var söksünler 3-5 vidayı hem motor kapağı altına gizleniyor sistem hemde yarın bürgün sarkıp dağınık görüntü oluşmasın.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OBD II sistemi octavia için 1400 TL dedi telefonda , dagcey firması .. işçilikleri nasıl önemli olan o