škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia için lpg tavsiyesi?

fmaka · 122 · 44684

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler landirenzo için ankara'da iyi bir usta önerebilecekmisiniz ?

Çevrimdışı iceberg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;435284
Aracın çekisi nasıl yüksek devirlerde kesinti oluyormu ? 4000-5000 devirlerde filan ?

arkadaşlar mpi motorda rampada performans beklemeyin.ne benzinde ne lpg de.ama düz yolda benzin ve lpg de çekiş açısından hiç bir fark yok.bir seneye yaklaşıyor taktıralı arıza lambası bir kere bile yanmadı.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet beyler sonunda lovato obd2 sistemini 1400/12 taksit ile taktırdım simit tüp takıldı bence daha iyi oldu silindirden ... ilk başta taktırdıktan hemen sonra deneme turuna çıkınca arıza ışığı yandı ve hafif bir tekleme yaptı ancak tekrar yaptırdığımız yere gittik orda bilgisayara bağlayıp ince bir ayar yaptı tekleme gitti ışık söndü bakalım deneyimlerimi aktarırım ilerde yalnız belli bir devire kadar sanki benzinde daha iyi hızlanıyor gibi ancak belli devirden sonrada gaz benzinden daha iyi :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;46989
Marka + Yer ikilisi önemli.

Tecrübelerim ışığında BRC + Mocan Otogaz (Ankara) diyorum.i

Aynen bende mocan da taktırdım cok memnunum ayrıca mpı motorlar lpg de iyi uyum sağlıyor kolay kolay sıkıntı cıkarmaz

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;435528
kime takdırdın

Damla lpg'de taktırdım

Çevrimdışı OBBattaloglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;435298
Hocam bu sistemde arıza ışığı yanmaz deniyor ancak sizininde yanmış ?

valla yaniyor isik. arabada tekleme, mars almama, gec mars alma gibi bir sorun yok. ama dedigim gibi benim fark ettigim durum bulundugum yerin basinci arttiginda ariza isigi yaniyor. ustelik gidip dondugumde de sonmuyor. burada yetkili Zavoli bayisi tekrar yanmaz dedi en son, ilk Bursa'ya gidisimde yanmadi ama sonra İstanbul'a gittigimde tekrar yandi. Belki Umraniye Polaris'e gitsem cozebilirler bilmiyorum. ama yanmaz diye bir sey yok, yaniyor :)

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
landirenzo lpg kit var aracımda octavia mpi motor. 130/140 la giderken gazdan ayagmı cektigimde birkac saniye sonra tekrar gaza bastıgımda gaz birden geliyor gibi küt diye sesle birlikte hafif gaz veriyor birden boyle sorun yasıyan varmı birde 3nci viteste yüksek devirde zorladıgımda gazdan ayagmı kesiyorm bidaha bastgmda gaz tepki vermiyor yani gaz akısını kesmis oluyor birkac denemede vites dusurerek geliyor gaz tekrar.bu gibi sorun yasıyann varmı sorun neden olabilir

Çevrimdışı iceberg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben lovato OBDII taktırdım.arıza ışığı hiç yanmadı.kesiniti titreme vs sorunlar yaşamadım.takan usta önemli sanırım.usta şimdi takarım bir daha beni görmezsin demişti.bir sene oldu 12000 km yol yaptım hiç sıkıntım olmadı.şehir içi tüketim 21 kuruş.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2013, 13:42:17 Gönderen: iceberg »

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lovato obd2 iyi gerçekten 1200 km oldu daha gerçi ama hiçbir problem yok

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iceberg;436937
ben lovato OBDII taktırdım.arıza ışığı hiç yanmadı.kesiniti titreme vs sorunlar yaşamadım.takan usta önemli sanırım.usta şimdi takarım bir daha beni görmezsin demişti.bir sene oldu 12000 km yol yaptım hiç sıkıntım olmadı.şehir içi tüketim 21 kuruş.

Size veya bilgisi olanlara bir kaç sorum olacak montajı nerede yaptırdınız. Birde rampada nasıl. Örneğin 2012 3800 de a5FL mpi bayağı dik ve uzun bir rampada 4.viteste aracı  90-95 sabitlediğimde hızda düşme olmuyor. Bunu lpg de de başarabilir mi? Veya 120 ye sabitlenmesi hafızada olan aracı 95-100 den 120 ye benzindeki gibi hızlandırabiliyor mu?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ytas11;437139
Size veya bilgisi olanlara bir kaç sorum olacak montajı nerede yaptırdınız. Birde rampada nasıl. Örneğin 2012 3800 de a5FL mpi bayağı dik ve uzun bir rampada 4.viteste aracı  90-95 sabitlediğimde hızda düşme olmuyor. Bunu lpg de de başarabilir mi? Veya 120 ye sabitlenmesi hafızada olan aracı 95-100 den 120 ye benzindeki gibi hızlandırabiliyor mu?

Abicim gaz çok farkettiriyor shell alt devirlerde benzinle aynı ipragaz ise üst devirlerde daha iyi , gaz etkiliyor çekişi genelde

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha şimdi 1000 km lik samsun seyahatinden döndüm lovato sistem var ne düşme ne kalma nede gitmem demedi verdim gazın gözüne km de 0.208 krş. yakmış kaldıki yolun yarısı canik dağları.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ytas11;437139

%5-10 fark olur.
Bu da çok dert edilecek bir değer değil.
Çok rahatsız edecek olursa alırsınız benzine yokuşu benzinde çıkarsınız:)

Çevrimdışı iceberg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
daha önce de dediğim gibi mpi motordan rampada çekiş beklerseniz hayal kırıklığı yaşarsınız.ben erciyes dağı yolunda kullanıyorum.%40-50 eğim var.90a nediren çıkar.4000 devirde genelde 80 ile çıkar.benzinde de pek farketmiyor rampa performansı.ben daha önce dizel kullandım kıyaslamamı ona göre yapıyorum.itiraz eden arkadaşlar da olabilir.