škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pedal hassasiyeti arttiran cihazi kullanan var mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pedal hassasiyeti arttiran cihazi kullanan var mi acaba elif tuning te satiliyor. Pedalin hassasiyetini 4 seviyede değiştiren bir cihaz varmiş takmasi kolay diyor sitede sanirim vagcom girişinden bağlaniyor bir kumandasi var 4 düğme var konfor spor ekonomi ve standart gibi kullanan varsa tavsiye eder mi acaba değişiklik olurmu gerçekten.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip cihazların mantığı beyne giden sinyalleri yanıltmaktır, kabaca siz gaz pedalına 1/4 oranda bastığınızda 2/4 oranda basıyormuşsunuz gibi sinyal göndermek diyebiliriz. Bu durumda haliyle aracın tepki süresi kısalacaktır; ancak realitede güç ya da tork da bir değişiklik olmayacaktır. Bu tarz cihazlar yerine aracınıza yazılım yaptırmanızı tavsiye ederim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;515652
Bu tip cihazların mantığı beyne giden sinyalleri yanıltmaktır, kabaca siz gaz pedalına 1/4 oranda bastığınızda 2/4 oranda basıyormuşsunuz gibi sinyal göndermek diyebiliriz. Bu durumda haliyle aracın tepki süresi kısalacaktır; ancak realitede güç ya da tork da bir değişiklik olmayacaktır. Bu tarz cihazlar yerine aracınıza yazılım yaptırmanızı tavsiye ederim.

yAZILIM ARACIMIN GARANTİSİNİ BOZAR MI ACABA VE NERELER YAPAR TABİKİ BOZMUYORSA

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;515653
yAZILIM ARACIMIN GARANTİSİNİ BOZAR MI ACABA VE NERELER YAPAR TABİKİ BOZMUYORSA
Yazılım -eğer tespit edilirse- aracın ilgili aksamını(motor) garanti kapsamından çıkarır. Tespit edilebilmesi ne derece mümkündür işte o tartışılır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;515642
Pedal hassasiyeti arttiran cihazi kullanan var mi acaba elif tuning te satiliyor. Pedalin hassasiyetini 4 seviyede değiştiren bir cihaz varmiş takmasi kolay diyor sitede sanirim vagcom girişinden bağlaniyor bir kumandasi var 4 düğme var konfor spor ekonomi ve standart gibi kullanan varsa tavsiye eder mi acaba değişiklik olurmu gerçekten.

sprint booster a verecegin para ile duzgun bir yerde yazilim yaptir hem gaz pedali tepkisi degisir hem de arcin daha performasli ve cekisli olur, sonuçta beygir gücü ve tork artışı oluyor, ben bizzat gozlemledim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılım+Sprint boosterli VRS kullanma fırsatım oldu tepkileri aşırı artıyor bi yandan güzel bi yandan kötü diyebilirim.Dar manevralarda araç aşırı tepki veriyor birden zıplıyor yerinden o yüzden pek hoşuma gitmedi ama diğer yönde performanslı kullanımda işe yarıyor.

Bi videoda bu tarz sistemlerin gaz pedalında yada kelebekte kalıcı zarar verdiğini de duymuştum tamamen karar sizin.Eğer yazılım yoksa bu tarz ürünlere gerek yok

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben saglikli bulmuyorum. Herseyden once gaz pedalinin beynini bozabilitesi var.

Ayrica gereksiz yere yakit sarfiyatina sebep oluyo. Buna bu kadar para verene kadar gaz pedalina tekme atarak kullanin arabayi hemen hemen ayni sey :)