škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Partikül Filtresi

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle herkese slm lar 2015 model Skoda Octavia 1.6 Tdi aracımı Şubat Ayında aldım ve kullanmaya başladım. Aracım şu an 1600 km de pazartesi günü aracımın göstergesinde Dizel Partikül Filtersi (DFB) arızası verdi. Ilk defa dizel bir araç kullandığım için tabiki ne olduğunu anlayamadım ve servisi aradım. Durumu kendilerine anlattığımda, yakıttan kaynaklanabileceğini arızanın sebebini öğrenebilmek için servise gelmem gerektiği iletildi. Zaman kaybetmeden servise gittim aracım yaklaşık olarak bir saat serviste kaldıktan sonra bana aracımda her hangi bir problem olmadığı söylendi. Gösterge tablosunda arıza ışığı yanıyordu dediğimde ise çok ilginç bir cevap aldım "cam suyu eksilmiş bu yüzden yanmış olabilir" dendi. İlginç olansa cam suyunu iki gün önce kendim tamamlamıştım. Bu kendilerine ifade ettiğimde ise falan filan denmeye başlandı. Arkaşlar bir an kendimi yetkili serviste değilde oto sanayisinde hissetim ve servisten ayrıldım. İçim rahat değil tabiki bende dfb arızası nedir? neden olabilir diye internetten aramaya başladım az buçuk bilgi sahibi oldum. Otomatik vites araçlar da düşük devirlerde kullanımdan dolayı kaynaklanabiliyormuş? Sizlerden ricam başına böyle bir olay gelen varmıdır? varsa ne yapmıştır tşk ederim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza lambası (DPF) hala yanıyorsa, bir resim çekip paylaşır mısınız?
Yakıtı nereden, hangi marka alıyorsunuz?
10-15 dakika düşük vites/ yüksek devirde kullanmayı denediniz mi?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bir ariza degil. dpf uyarisi yandigi zamam dpf kurumlari kendi temizleyemiyor ve buna ait size uyari veriyor. bu durumda 1800-2500 dvir araliginda ve 60km/sa hizin uzerinde bir hizda yaklasik 10-15 dk aracinizi kullanmaniz gerek . bu sekilde biriken kurumlar bosalir ve dpf isigi da soner. ancak bu sekilde denemenize ragmen isik hala sonmemisse gercek bir ariza vardir.

Bu durum ztn detayli sekilde aracin kullanim kitapciginda yazar. eger servis bunu bilmiyor ve sizi bunun icin servise cagriyor ve sonunda yalan yanlis bir aciklama yapiyorsa hem o servisi Yuce ve Dogus a sikayet edin hem de bir daha gitmeyin

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3 ay olmus siz arabayı alalı. ortalama olarak ay basına 500 km. bide bu yolu sehir ıcı kısa mesafe yapmıssınızdır. normal kurum birikmesi. arada biraz uzun yola cıkıp biraz da tempolu kullanarak rahatlatın aracı.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;516165
3 ay olmus siz arabayı alalı. ortalama olarak ay basına 500 km. bide bu yolu sehir ıcı kısa mesafe yapmıssınızdır. normal kurum birikmesi. arada biraz uzun yola cıkıp biraz da tempolu kullanarak rahatlatın aracı.

Benim arabanın canına okumuşum galiba. 18 nisanda teslim aldım. Bugün itibariyle 7400 km de :D

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;516223
Benim arabanın canına okumuşum galiba. 18 nisanda teslim aldım. Bugün itibariyle 7400 km de :D

dizelin hakkını vermişşiniz :)

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emek sarf edip cevap yazan arkadaşlar hepinize çok tşk ler. Servise gittikten sonra aracımı teslim aldığımda Arıza lambası (DPF) sönmüştü bana araçda arıza olmadığı söylendi fakat beni tatmin edecek bir açıklama yapılmadı. Kendim internette yaptığım araştırma sayesinde bilgi sahibi oldum aracımı kullanıyorum şu an için bir sıkıntı yok bu arada yakıtı Shell den alıyorum hiç değiştirmedim bu konda da fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Ozan Saraç adlı üyede bir paylaşımda bulunmuş "araba iyi ama bu marka iyi temsil edilemiyor diye düşünüyorum" diye aynen katılıyorum kendisine servis kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 21:59:00 Gönderen: Cihanselvi »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihanselvi;517020
Emek sarf edip cevap yazan arkadaşlar hepinize çok tşk ler. Servise gittikten sonra aracımı teslim aldığımda Arıza lambası (DPF) sönmüştü bana araçda arıza olmadığı söylendi fakat beni tatmin edecek bir açıklama yapılmadı. Kendim internette yaptığım araştırma sayesinde bilgi sahibi oldum aracımı kullanıyorum şu an için bir sıkıntı yok bu arada yakıtı Shell den alıyorum hiç değiştirmedim bu konda da fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Ozan Saraç adlı üyede bir paylaşımda bulunmuş "araba iyi ama bu marka iyi temsil edilemiyor diye düşünüyorum" diye aynen katılıyorum kendisine servis kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorum.

Siz içinizi bozmayin. Bp ve ya total excelium kullaniyorum, memnunum.

Çevrimdışı gbektas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de shell veya po'dan eurodiesel alınca sık sık devir yükselerek temizlik yaptı ama hiç ışık yakmadan. 4-5 sefer sonra opet ve bp kullandım daha az temizleme yaptı. Bu nedenle oraları tercih etmeye başladım. Po neyse de shell çok kötü geldi araca. Sizdeki durumda ondandır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell den genelde kimse memnun değil. Ben hep Opet tercih ediyorum. 30bim km ye geldim sadece 3 kez bu uyarı ile karşılaştım.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;517048
Shell den genelde kimse memnun değil. Ben hep Opet tercih ediyorum. 30bim km ye geldim sadece 3 kez bu uyarı ile karşılaştım.

Aracımı teslim alırken özellikle bu hususu da sordum. Servis Shell tavsiye ettiği için kullandım değiştirmekte fayda olacak galiba

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6 ay oldu total eurodizel kullanıyorum 10000 km deyım hep total kullandım. 1 kere bıle dpf yanmadı arac durdugunda da dpf temılıgı yapmadı. tavsıyemdır.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;517225
6 ay oldu total eurodizel kullanıyorum 10000 km deyım hep total kullandım. 1 kere bıle dpf yanmadı arac durdugunda da dpf temılıgı yapmadı. tavsıyemdır.

Benim arac 13000 km'de ilk gunden beri surekli shell kullaniyordum isik hic yanmadi ama surekli durunca fan acik kaliyordu. Forumda totali cok ovuyorlardi yaklasik 20 gundur total kullaniyorum sanki daha fazla fan acmaya basladi anlamadim ben bu isi. Bendeki en buyuk sikinti ben araci surekli sehir ici kullaniyorum.

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
total Shell opet ..... arkadaşlar markalara takılmayın bulunduğunuz bölgede herkes tarafından önceden kullanılmış güvenilen yerlerden mazot alın ben burada M oil den alıyorum dediğim gibi başka bir yerde yine M oil aldım önceki aracımda sorun çıkardı marka önemli değil güvenilen bayii arayın bu arada aracım 50000 km de hiç dpf arızası veya uyarısı görmedim...
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;517255
Benim arac 13000 km'de ilk gunden beri surekli shell kullaniyordum isik hic yanmadi ama surekli durunca fan acik kaliyordu. Forumda totali cok ovuyorlardi yaklasik 20 gundur total kullaniyorum sanki daha fazla fan acmaya basladi anlamadim ben bu isi. Bendeki en buyuk sikinti ben araci surekli sehir ici kullaniyorum.
Ben de %90 şehir içi kullanırım ve sakin kullanırım. Son 2bin km'de hiç fan sesi duymadım.
Sizin bölgede başak bir Total'den ve ya BP'den alın ve tekrar gözlemleyin.
Total'in kendi benzinlikleri var, onlarda sanırım yakıt daha kontorllü.
Bizim bölgedeki Total, kaliteli yakıt ile çok anılmış. Her kez oradan almaya dikkat eder ve memnun.