škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sol ön cam çıtırtı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

bir kaç haftadır aracımın sol ön camından sadece kapattıktan sonra bir süreliğine çıtırtı sesleri geliyor, yakında da aracı bakıma götüreceğim ama servise buradan ses geliyor deyip sonucu beklemek yerine teşhisi koyup şöyle bir sorun var halledin demeyi tercih ederim, benzer bir sorun yaşayan ya da sorun hakkında bir fikri olan varsa paylaşa bilirse çok sevinirim.

Ses sadece camı açıp kapadıktan sonra bir süreliğine geliyor sonra kesiliyor ancak her kapanıştan sonra bu oluyor, kapattıktan sonra kapıya dokunursam veya sürüş sırasında kapı hareket ettikçe bir kaç kere geliyor sonra kesiliyor.

Sanki böyle kapatırken cam tam yerine oturmamış da kapı sallandıkça o da ilerleyip yerine oturuyormuş gibi, ancak şunu da söyleyeyim cam tamamen kapanıyor tek seferde herhangi bir kasıntı falan yok ama kapattıktan sonra bir süre azalarak böyle bir ses geliyor sonra bitiyor.

Sorun hakkındaki görüşlerinizi merakla bekliyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sen sürerken biri kapının döşemesini kolunu tek tek tutup abansın, ses nerden geliyor, belli olur.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cam motoru camı sıkıştırmaya devam ediyor bence.

Çevrimdışı hosukoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, ben biraz abartmışım olayı sanırım camın arasına biraz pislik felan gelmiş herhalde bakımdan sonra temizlik yaptılar geçti.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hosukoglu;516346
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, ben biraz abartmışım olayı sanırım camın arasına biraz pislik felan gelmiş herhalde bakımdan sonra temizlik yaptılar geçti.
Tam olarak bunu söyleyecektim, zira bende de oluyor. Özellikle yazın cam açık daha fazla seyehat ettiğimiz için olsa gerek üst kısımdaki fitil kısa sürede tozlanabiliyor. Periyodik olarak o kısmı temizlemekte fayda var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...