škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Boyada çatlama?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rcpycl;517506
Evet Cihan Bey aynen oyle ikinci madde kullanici hatasindan bahsediyor. Ancak burda bir uretim hatasi oldugu asikar. Birden cok kiside ayni hata var anlasilan kullanici hatasi olma ihtimali yok.
Burda onemli birinci maddede sayili olan secimlik haklari kullanmak. Skoda tarafindan tatmin edici bir cozum onerisi teklif edilmezse ihtarla hangi secimlik hakki kullanmak istediginizi karsi tarafa bildirmek( yenisiyle degisim veya bedel iadesi) ve akabinde dava acmak gerekiyor.  Dava acilirsa kazanma ihtimali cok yuksek sonucta ayip bariz ve 10 yillik garanti kapsaminda olan bir aksamda. Dava suresi ise ortalama 1 yil surer.

Pekı recep Bey ıhtarnameyı hangı kanal aracılugıyla ( noter ,,avukat vb. ) ve nsl cekecegız yanı ayıplı mal oldugunu ıspat ıcın ne yapmamız gerekır servıs tutanagı kı bu ıhtımal cok zatıf hatta ımkansız ya da tespıt davası gıbı bır sey mı lazım yoksa dogrudan ıhtar cekebılır mıyız

Sıze ozel msjdan bır soru sormustum geldı mı acaba

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;517411
arkadaşlar bende de malum yerde çok ince bir çizgi var sizdeki soruna ne kadar yakındır bilemiyorum resim atınca değerlendirirsiniz.

bendeki bu şekilde, benimki de aynı durum kabul edilebilirmi ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cihan Bey,

Heyecanınızı anlıyorum ancak bir ufak ricam olacak;  mesajlarınızı yazarken imlâ ve kelime yanlışlarına biraz ihtimam  gösterebilirseniz, okuyanlar çok da fazla zorlanmayacaklardır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;517513
bendeki bu şekilde, benimki de aynı durum kabul edilebilirmi ?

Hem orta kanal hem de cama yakın yerde çatlamalar var. Sizin de servise gitmenizde yarar var.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada firmada kiralık bir Audi A4 var. Onun da arka cam sol-üst köşesinde aynı şekilde boya çatlağı mevcut.
VW ayvayı yedi gibime geliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;517529
Hem orta kanal hem de cama yakın yerde çatlamalar var. Sizin de servise gitmenizde yarar var.

Cuma gününe randevu aldım, bakalım ne diyecekler

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517515
Cihan Bey,

Heyecanınızı anlıyorum ancak bir ufak ricam olacak;  mesajlarınızı yazarken imlâ ve kelime yanlışlarına biraz ihtimam  gösterebilirseniz, okuyanlar çok da fazla zorlanmayacaklardır.

Kesinlikle haklısınız ama cep telefonundan yazınca bazen boyle hatalar oluyor.Bundan sonra dikkat etmeye çalısırım.

Bu msjı dikkatli yazdım oldu galiba :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;517571
Kesinlikle haklısınız ama cep telefonundan yazınca bazen boyle hatalar oluyor.Bundan sonra dikkat etmeye çalısırım.

Bu msjı dikkatli yazdım oldu galiba :)
Eyvallah.:)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scorpion;517457
Arkadaşlar aynı sorun toledolarda da var siz söyledikten sonra baktım benim aracımın her iki tafafında kılcal çok hafif çatlak sol tarafında ise iç kısımda daha büyük bir çatlak var durumu seat forumdaki diğer arkadaşlarada ileteceğim.

Whatsapp grubu kurulabilir arkadaşların dediği gibi ben avukat arkadaşımla görüşüp size yazarım bakalım ne önerecek kimse o kısma bir müdehale yaptırmasın

Mehmet Bey avukat arkadaşınızla görüştükten sonra durum hakkında bize de en kısa sürede bilgi verirseniz gerçekten memnun oluruz.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle araçlarında sıkıntı yaşayan arkadaşlarımıza geçmiş olsun. İnşallah kendileri açısından olumlu bir şekilde sonuçlanır bu olay. Benim aracım 2014 model. Mayıs ayı trafiğe çıkışlı. Aracımı kontrol ettim çok şükür şimdilik boyada böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Yine belirli aralıklarla kontrol edeceğim. Benim şöyle bir tespitim var. Sanki amörtisörlerin biraz sert olmasından dolayı aracın kasası fazla esniyor. Özellikle çukurlardan veya kasislerden çapraz olarak geçtiğinizde iyice hissettiriyor bunu.  Rapidden önce bende 2012 model corsa vardı. Amörtisörleri yumuşaktı ve kasada bu kadar esneme olmuyordu. Ama rapidde çok oluyor. Özellikle bu tür kasislerden veya çukurlardan geçerken kapı fitillerinden gıcırdama sesi geliyor. Bilmiyorum yanılıyor muyum.

Çevrimdışı Yadigar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçmiş olsun,

Araçlarında sıkıntı yaşan arkadaşlara; arabalarının kaç km de olduğunu sormak isterim. Çünkü ben aracımı sadece hafta sonu kullanmaktayım. Daha 20 000 km yi yeni gördüm. (2013 Elagance Tdi Beyaz)

Araç kilometre yaptıkça deformasyon vs.. olacağı için, yüksek km lerde benim de aracımda ileride olabilirmi diye endişelenmekteyim.

Saygılar.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 mart çıkışlı 15 bin kmde.henüz çatlak yok ancak malum yer çatlamaya müsait.tahminim 2 - 3 ay sonra çatlayacaktır.yıllık 70-80 bin yol yapıyorum gelişmeleri yazarım

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar pazartesi icin randevumu aldim bende. Bnm arac 2014 kasim cikisli. Daha 5500 km de. Serviste islemleri yaptırdıktan sonra gelismeleri buraya yazacagim. Bilgilerimide pazartesiden sonra dm den paylasacagim

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vay be , sıfır araç alıyorsun onda bile sıkıntı. insanı sıfır araç almaktan soğutuyorlar

dtsnr

• Ziyaretçi
Bugün otoparkta yeni octavia gördüm ve tabiki malum yere bi baktım  sol taraf bizdeki deformasyonun aynısından olmuş yani Octaviada da aynı  sorun var...