škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid 1.6 tdı dgs almak istiyorum tavsiye

tugi · 26 · 5107

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tugi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 1.6 tdı dsg elegans (sedan) rapid almak istiyorum. dgs şanzuman sıkıntılı falan diye sağdan soldan söylentiler duydum. kullananlar yorum yazabilir mi?
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 10:33:15 Gönderen: tugi »

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dediğiniz aracı kullanıyorum.  Dsg ne gibi sıkıntısı var mış?  Ben gayet memnunum aracımdan

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG kullanımını bilmeyen kullanıcılar için sonrasında sıkıntı olabilir.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugi;516811
arkadaşlar 1.6 tdı dsg elegans (sedan) rapid almak istiyorum. dgs şanzuman sıkıntılı falan diye sağdan soldan söylentiler duydum. kullananlar yorum yazabilir mi?

''DSG problemleri'' şeklinde arama motorunda bi arama yaparsanız önünüze bir sürü konu çıkabilir. Çok fazla duyuyoruz dsg arızalandı diye. Ama piyasada çok fazla dsg li araç var, bundan dolayıda olabilir.

Sıfır alacaksanız garanti uzatma mutlaka yaptırın. Bi kavrama değişmesi 8-9 bin tl tutuyor. 2.el alacaksanız düşük km li bulmaya çalışın derim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anasayfada "Arama" kısmı var, lütfen yeni konu açmadan önce arama yapın; bu konu defalarca konuşuldu. Konu kirliliğine sebep olmamanızı rica ediyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firmada 2 tane 2013 1.6TDI DSG Elegance Rapid var. İkisi de 60' ar bin km oldu ve DSG' de hiç sıkıntı yaşamadılar. Kaldı ki zaman zaman farklı sürücüler de kullanıyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tugi hangi tugi? Bizim ceedci tugi mi? :)

Bende spaceback var. 5000 km oldu aracim. Allaha sukur bi sıkıntım yok.

Tek problemim cam fitillerinden geldigini tahmin ettigim sesler.Zamanim olmadigi icin ugrasip bakamadim daha.

Onun disinda ilk defa dsg sanziman kullanan biri olarak alismak gerekiyor. 4 ileri otomatikten inip buna binince farkli geliyor sanziman. 70 le giderken 7.viteste gidiyor mesela yada yavasladin trafikte kalkarken 2 ile kalkiyor vs vs.

Ama trafikte 8-9 lt yakarken 5-5.5 lt yakmanin keyfi bambaska :)

Ben bütceme göre hareket ettim,biraz daha param olsa Octavia alirdim.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugi;516811

Foruma hoş geldin diyerek başlıyorum.

İlk önce DSG de bazı konulara dikkat edersen sıkıntı olmaz.
1-Araç tam durmadan hafif ileri yada geri giderken zıt yönde vites değiştirmemek.

2-Park aşamasında durduğumuz zaman ayağımızı frenden çekmeden el frenini çekmek sonra park konumuna almak ardından freni bırakmak.

3-Araç N konumunda iken gaz verirken birden D konumuna almamak.

gibi ufak maddelere dikkat etmek DSG için ve bir çok kavrama türü için sağlıklı bir kullanım olacaktır.

Arıza konusu ise, evet DSG kronik arıza sürekli çıkardı fakat bunlar 2010 ve öncesi araçlar ve özellikle Volkswagen araçlarda çok rastlandı.2010 ve 2013 arası sistemde düzeltmeye gidildi. Araçlarda arıza ve sıkıntı kısmen de olsa giderildi. Fakat 2015 yeni üretim DSG versiyonlarda bu hataları da gidererek daha tutarlı bir hale getirildi. İşin özü araç yeni ise sıkıntı yok. Dsg koşunda bilgili bir makine mühendisinden edinerek aldım bende rapid 1.6 TDI DSG aracımı.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pehlivan_m;516946
...2-Park aşamasında durduğumuz zaman ayağımızı frenden çekmeden el frenini çekmek sonra park konumuna almak ardından freni bırakmak...

Burası yanlış olmuş.
D' de durdunuz,
El frenini çektiniz
Vitesi N' ye aldınız
Freni bıraktınız
Aracın kasılmış hali gitti.
Vitesi P' ye alabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;516995
Burası yanlış olmuş.
D' de durdunuz,
El frenini çektiniz
Vitesi N' ye aldınız
Freni bıraktınız
Aracın kasılmış hali gitti.
Vitesi P' ye alabilirsiniz.

Frene basar vaziyette
D'de durdunuz
N'ye alıp el frenini çektiniz
Freni bıraktınız, kasılma gitti
P'ye aldınız..

Şeklinde değilmi?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;517024
Frene basar vaziyette
D'de durdunuz
P'ye aldınız..

Şeklinde değilmi?

Kesinlikle:wnk:

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar dolanmaya gerek yok viteslerde servis tarafından da onaylandı sorduğumda. P konumunda kasılmayı giderecek kadar boşluk var kavramada bu boşluk tüm otomatik araçlarda araç P konumuna alındığında vites kasılmadan yük el frenine binsin diye mevcut zaten o boşluk kadar el freni salıyor ise bir servise gitmenizde fayda var.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;517024
Frene basar vaziyette
D'de durdunuz
P'ye aldınız..

Şeklinde değilmi?

Aynen öyle, frene basılıyken vitesi N konumuna getirip el freni çekiliyor ve fren bırakılıyor, aracın tüm yükü el frenine biniyor ve araç aynı manuel vitesli araç gibi oturuyor, sonra vitesi P konumuna alıyoruz (mecburen yoksa kontak ahantarını vermiyor araç :) )

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;516900
tugi hangi tugi? Bizim ceedci tugi mi? :)

Bende spaceback var. 5000 km oldu aracim. Allaha sukur bi sıkıntım yok.

Tek problemim cam fitillerinden geldigini tahmin ettigim sesler.Zamanim olmadigi icin ugrasip bakamadim daha.

Onun disinda ilk defa dsg sanziman kullanan biri olarak alismak gerekiyor. 4 ileri otomatikten inip buna binince farkli geliyor sanziman. 70 le giderken 7.viteste gidiyor mesela yada yavasladin trafikte kalkarken 2 ile kalkiyor vs vs.

Ama trafikte 8-9 lt yakarken 5-5.5 lt yakmanin keyfi bambaska :)

Ben bütceme göre hareket ettim,biraz daha param olsa Octavia alirdim.
Cam fitilleri benim araçta da sıkıntılı.  Sol ön camın fitilleri pencere açarken içeri kaçıyor.  Kapatırken ve açarken ses geliyor.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Freni birakmadigin surece son iki mesaj ayni. Araba yeter ki dsg ye oturmasin.