škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İki firma arasında ki yaklaşım farkı

trio · 21 · 6007

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
100 bin tlyi gözü kapalı arabaya veren adam 3 e 5 e bakmaz en fazla 1.5 katı öder yakıta. Üstüne birde uyum sorunu vesaire derdi var. Bunu demek istiyorum. LPG yi kötüleyen yok

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;517187
100 bin tlyi gözü kapalı arabaya veren adam 3 e 5 e bakmaz en fazla 1.5 katı öder yakıta. Üstüne birde uyum sorunu vesaire derdi var. Bunu demek istiyorum. LPG yi kötüleyen yok

Kişiden kişiye değişiyor sizin dediğiniz gibi düşünende var düşünmeyen de lpg de en önemli şey montaj montaj iyiyse kaliteki arabada zaten hiç sorun çıkarmaz lpg li araçlarla 200 - 250 bin km yol yaptım çok şükür hiç lpg ile ilgili bir sorun yaşamadım 100.000 km yol yapıp sadece filitre değiştirdiğim oldu hatta özellikle ayarları elletmiyordum bozarlar diye filitreyi değiştir bırak diyordum ustaya. Lpg li araçlarda ateşleme sistemi hava filitresi gaz kelebek gövdesi temizliği ve kalibrasyonu çok önemli sorunlar genellikle bu yüzden çıkıyor bunlara dikkat edilirse çok markasız yerlerden gaz alınmazsa pek sorun çıkmaz.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2015, 20:00:00 Gönderen: trio »

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araç az yakar tamamda aradaki farkı götürür bakım parası olarak öderiz. Şimdi bırakın 100.000' lik aracı daha üst segmentte güçlü benzinli motorlar tercih edilip LPG' ye dönüştürülüyor. Üstelik yüksek hacimli motorlarda LPG uyumuda pek aranmaz. Siboplar kalın ve büyük.Özellikle oksijen sensörleri ve buji'ler farklı, İşi bilen ustalar bunlarada dikkat ediyor dönüşümde. Üst kapak ona göre, ne sibop yakma derdi vardır nede başka sorunlar yaşanmaz sorunların tamamı 1.6 litrenin altında motorlarda.Ben aldığımdan beri LPG' ye hiç bulaşmadım. 1.4 Lt 1.2Lt. ve diğerleri MPI motorlar gibi uyumlu değil .1996 2. yarı 1.3 Felicia motorları bile LPG' ye uyumlu. Az benzin yakacak derdiyle motorları yüksek tork için silindir sayısını 3'e düşürdüler. 120 o' lik krank açısıyla ne bekleniyorsa? yok Turbo, FSI-TSI, sonuç elin mahkum yüksek kalite benzine. Hele bu sene gelen o 1.0 MPI motorları görünce araç 1150 kg gerisini boşverin. Yerinde kalsın. Ankarada son alınan tüm Belediye otobüsleri CNG' li benzinli motorlar. Herşeyden önce çevreyi kirletmiyorlar.
Ne niyete LPG kullansalarda SUV vb. sahipleri sonuçta çevreyi kirletmiyorlar. Bu bile yeter bence

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;517139
100000 liralık araç alıp lpg takan zihniyet var mı ya :D O zaman binmesin o arabaya

Hocam size şöyle bir örnek vereyim; İngiltere kraliçesi Elizabeth'in aracı LPG'li, hatta zamanında çok konusu geçmişti...Türkiye'de Lpg li arabaya binenlere nedense bir garip bakılıyor, daha doğrusu lüks aracına lpg taktırana diyelim...

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siz hala LPG yi küçümsendiğini sanıyorsunuz. Ben ise tek kalemde 100 bin bi arabaya verecek gücüm olsa LPG ile sarfiyatı düşünmez dip gaz benzinde giderdim demek istiyorum. Tercih meselesi bu benim hayat felsefem.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım whatsuptan yazdı geçen gün yine;
SSongYoung Sahsuvaroğlu ymy de 15-17 haziran servis devamlılığı olan araçlara ücretsiz yağ bakım yapılıyor bakım parçaları ve işçilik tamamen ücretsiz yani 600 tl tutacak bakım aracı 8 litre yağ alıyor sadece 200 tl yağ maliyeti ile bitecek.
Müşteri memnuniyeti skoda yetkili servisleride örnek alabilir belki