škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İki firma arasında ki yaklaşım farkı

trio · 21 · 5979

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çok Yakın bir arkadaşımda Kore malı Ssangyong Action Sports var
Arka kapılara twiter taktıracaktı çifti 230 tl fiyatı varmış

Ssangyong distribitörü Şahsuvaroğlu firması,
Arkadaşım serviste Yunus Şahsuvaroğlu ile karşılaşmış ve tanışmış ürünün fiyatının pahalı olduğunu söyleyince sizce ne kadar olmalı diye sormuş arkadaşıma oda en kalitelisi 80 lira civarı internette demiş Yunus Şahsuvaroğlu direk yedek parça sorumlusunu arayarak bundan sonra bu ürünün fiyatı 75 lira olacak demiş dikkatinizi çekerim bu araca bu fiyattan takın dememiş bundan sonra bu parçanın fiyatı budur demiş, araca montajını yapmışlar tüm genel kontrollerini yapmışlar aracı yıkamışlar vs. tertemiz teslim etmişler. Daha öncede bana defalarca servise gittiğinde birçok ufak tefek şeyler için kesinlikle para almadıklarını söylemişti arkadaşım.

Bu yaklaşım içerisinde olan bir firmanın ürünlerini kullanmayı isterim gelecekte bu marka ile yollarımız buluşabilir.

Bir firma bir müşterinin bile düşünce ve isteğine önem veriliyor ve yapılıyor diğer bir firma 10 larca skoda fabia I araç kullanıcısının aynı sorunu yaşadığını söylememize rağmen ilgilenmiyor iki firma arasındaki fark...
Aracı alırken sadece araca değil uzun yıllar bineceğimiz araçların arkadında duran yada DURMAYAN firmanın yaklaşımına da dikkat etmeliyiz anlaşılan.

%100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Şahsuvaroğlu firmasını Yunus Şahsuvaroğlu nu da buradan tebrik ediyorum.

Umarım Yüce Motor genel müdürü sayın Tolga ŞENYÜCEL de Sayın Yunus ŞAHSUVAROĞLU nun bu yaklaşımını örnek alır ve bundan sonrası için hem skoda merkeze ve hemde şahsına attığımız maile sadece kuru ve standart bir cevap yazmakla kalmaz ...

https://www.sikayetvar.com/ssangyong
https://www.sikayetvar.com/skoda
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 16:12:56 Gönderen: trio »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oturup sabırla her 2 linkteki tüm şikayet konularına tek tek baktım. Bu durum bana bir reklamı hatırlattı. Hani,"Yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız" reklamını...Al birini vur ötekine Resmi servis olarak. Ssangyong distribitörü Şahsuvaroğlu firmasının kendi servisi bir farklılık göstermiş olabilir ama farklı şehirdekiler her zaman kocaman bir soru işareti. Kiminin servis kalitesi çok iyi olabiliyor ama alınan fahiş işçilik ve parça fiyatları insanı markadan soğutabiliyor. Nitekim üye olmadan önce forumu dikkatle takip edip Ankara'da özel servis ararken üyemiz @DDŞ' nin bir kaç kişiye de önerdiğini gördüğüm Şaşmaz Yüce Otomotiv Özel serviste 4.6.2015 te Aracımın 50.000 km ve yol bakımını yaptırdım. Şahsen %90 memnun kaldığımı söyleyebilirim. Bu konuda algıladığım her şeyi bir kaç gün içinde yazacağım ama ilk gittiğim bir yerde tavsiye eden kişiyi de özellikle söylemeden verilen hizmetten oldukça memnun kaldım. Gereken ve ektra bakılmasını istediğim her yere bakıldı ve 4 lt GULF 10-40 yağ-Yağ filtresi, Hava filtresi-Polen filtresi ve 4 buji değiştirildi ve toplam fatura 300 TL oldu. Bir yıl önce aynı ayda resmi serviste sadece 3 lt yağ ve polen filtresine ödediğim bedelin 330 TL olduğu düşünülürse özel servise ilaveten yağ ve hava filtresi+4 buji dahil ödediğim bedel son derece makul geldi.
Herkese tavsiye ederim. Ayrıca önerileri nedeniyle de @DDŞ' yede teşekkür ederim.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde ızgaralarla ilgili Skoda Genel Müdürüne mail attık mail yerine ulaştı standart cevabı aldık hiçbir çözüm üretilmedi sonuçta konuyu biliyorlar ama birşey yapmıyorlar. Yani önemsemiyorlar umursamıyorlar. Unuttukları şey şu araba satarak para kazanılmaz çok araba satarsanız parayı servisten kazanırsınız yetkili servise gitmeyip özel servislere gidiyor birçok kişi artık bu yaklaşımlar dolayısı ile ..

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gibi şikayetler yüzünden millet gidip reno,hyundaı,fiat gibi servisi ve parçası ucuz arabalara yöneliyor millet mecburen hemde istemeyerek yöneliyor

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadas reno megan aldi sifir. Yolda bir ariza lambasi yakmis.  Telaslanip servisi ariyor. Gelmenize gerek yok biz geliyoruz demisler. Adamlar yarim saat sonra olay yerine geliyor. Araci bilgisayara bagliyor, arizayi duzeltip gidiyorlar. Hepsi 45 dk surmuyor.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı otomobil markaları sürekli sorun çıkartan parçalar için şu şu seri üretimdeki araçları servisimize bekliyoruz diyerek hatalı parçayı değiştirebiliyorlar. Örneklerini gördük zamanında. Ama skoda bunu yapmıyor. Kronik cam mekanizması direksiyon pompası v.s. yeni nesil parçalarla değişmesi gerekiyor. Yeni ürettikleri araçlarda bunları düzeltmiş olmaları eski müşterilerini umursamamak anlamına gelmemeli. Bu şekilde bi yaklaşım göstermiş olsalar Skoda ya bağlılık daha fazla olur Türkiye ' de.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konya dayım yer gök skoda .. ancak Konmar yetkili servise gitmek sadece bir hayal .. Özel servislere mahkumuz ..Skoda yönetimini kınıyorum ...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;517118
Konya dayım yer gök skoda .. ancak Konmar yetkili servise gitmek sadece bir hayal .. Özel servislere mahkumuz ..Skoda yönetimini kınıyorum ...

hakikaten konyada doğru dürüst bir skoda özel servisi yok . 5 sene konyaya gittim geldim ondan biliyorum. konmar çok pahalı geldi bana, ankara ata'dan bile pahalı

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde Türkiye de bir lpg gerçeği var geçenlerde doğuş otoda seat ibiza baktım sw benzinli 1.4 atmosferik motor herşey güzel ama arabayı alıp lpg takınca komple garanti dışı kalıyor ben dizel araba istemiyorum ama çok yol yapıyorum tamam motoru garanti dışı bırakta aracı komple neden garanti dışı bırakıyorsun cam melanizması bozulsa odamı gazdan burası amerika yada avrupa değil dünyanın en pahalı yakıtının kullanıldığı 100000 tl lik araçlara MECBUREN gaz takıldığı 1,5 lira olan benzinin 5 liraya satıldığı bir ülke biraz esnek olunamaz mı...

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
100000 liralık araç alıp lpg takan zihniyet var mı ya :D O zaman binmesin o arabaya

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;517139
100000 liralık araç alıp lpg takan zihniyet var mı ya :D O zaman binmesin o arabaya

O zihniyete sahip bol miktarda tip varmış. Ayaküstü lafladığım benzincideki pompacı "Abi gece 24'den sonra burayı bir görsen. Koca koca audi, land rover, bmw, mersedes cipler vs. geliyor. Dörtte 3'ü lpg'li. Etrafa mahçup olmamak için o saatten sonra damlıyorlar" demişti :aman:

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araca 100bin vermekle yakıt olarak lpg tercih etmek arasında ne gibi bir uyumsuzluk var anlamış değilim.  BMW Mercedes Audi diesel motorlu versiyonları renk olsun diye üretmiyor herhalde.  Yakıt tasarrufu dışında çevreye verdiği zarar açısından da diğer yakıtlara göre üstün olan Lpg tercihi, bence üstün bir "zihniyet"in ürünü.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre.tk;517161
Araca 100bin vermekle yakıt olarak lpg tercih etmek arasında ne gibi bir uyumsuzluk var anlamış değilim.  BMW Mercedes Audi diesel motorlu versiyonları renk olsun diye üretmiyor herhalde.  Yakıt tasarrufu dışında çevreye verdiği zarar açısından da diğer yakıtlara göre üstün olan Lpg tercihi, bence üstün bir "zihniyet"in ürünü.
Katılıyorum.  LPG Uyumlu/güçlü motorlarda ekonomik yol yapmanın neresi kötü..

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malın kendisi 1,5 lira olan bir şeye 3,5 lira vergi ödemek parası olanı da rahatsız ediyor demek ki...